Férfi kézi BL: Vardar-bravúr Hamburgban, kiesett a címvédő

2014.03.30. 20:21
A címvédő Hamburg hazai pályán 30–29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kiesett.

A Vardar Szkopje hazai pályán nem tudott előnyt szerezni (28–28), így igen nehéz helyzetből várta a németországi visszavágót. Ott azonban rendkívül érett játékot mutatott be, a második félidőben már 4 góllal is vezetett.

Alig több mint két perccel a vége előtt előbb a Vardar, majd a HSV hibázott hétméterest, utóbbi ezzel egyenlíthetett volna. Az utolsó találatot Domagoj Duvnjak szerezte, de gólöröm helyett elkezdett gratulálni az ellenfél játékosainak, mivel már csak néhány másodperc volt hátra.

A mezőny legeredményesebb játékosa a szkopjeiek horvát irányítója, a nyolc gólt szerző Igor Karacic volt, de két csapattársa, az egyaránt hatszor betaláló Alex Dujshebaev és Filip Lazarov is kitett magáért.

Korábban a Metalurg Szkopje is sikerrel vette a nyolcaddöntőt, így a macedón fővárost két klub képviseli a legjobb nyolc között. A Vardar női csapata pedig ugyebár készülhet a női BL budapesti négyes döntőjére.

FÉRFI KÉZILABDA BL
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Hamburg (német)–Vardar Szkopje (macedón) 29–30 (14–13)

Továbbjutott: a Vardar Szkopje, 58–57-es összesítéssel

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Kolding (dán)–Metalurg Szkopje (macedón) 26–30 (13–15)
Továbbjutott: a Metalurg Szkopje, 53–43-as összesítéssel.

Paris Saint-Germain (francia)–Velenje (szlovén) 34–25 (17–17)
Továbbjutott: a PSG, 62–55-ös összesítéssel.

Kiel (német)–Zaporizzsja (ukrán) 40–28 (20–13)
Továbbjutott:
a Kiel, kettős győzelemmel, 71–56-os összesítéssel.

Az EHF-kupa A-csoportjában a León 32–27-re legyőzte a LUGI-t, így a Csurgót megelőzve a második lett a kvartettben. Örömre azonban nincs ok a spanyol csapatnál, mivel ők lettek a legrosszabb csoportmásodikak, így nem jutottak tovább.