Férfi kézi BL: szópárbaj hazugozással - ütés után?

2014.03.24. 16:25
Rendhagyó utójátéknak lehettek szemtanúi azok, akik részt vettek a Vive Targi Kielce–Rhein-Neckar Löwen férfi kézilabda BL-meccsen (32–28). A győztes lengyel együttes játékosként világklasszis szakvezetője, Talant Dujshebaev sportszerűtlenséggel vádolta meg a  német csapatot irányító kollégáját, Gudmundur Gudmundssont, aki ezen felháborodva visszakézből lehazugozta őt.

Dujshebaev a találkozó követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy az izlandi szakember a mérkőzés során sportszerűtlenül viselkedett vele szemben, félre nem érthető gesztusokat tett, és mindenképpen több tiszteletet várt volna el tőle. Majd megkérte, hogy az újságírók előtt ismételje el, hogy mikre is utalt volna.

„Dujshebaev egy hazug ember, edzői pályafutásom során még sohasem kerültem ilyen helyzetbe” – magyarázkodott, de még inkább visszakézből támadott Gudmundsson. Erre nemcsak a szóbeli akció bátorította fel, hanem az is, hogy állítása szerint a lefújást követően vele szócsatába bonyolódó Dujshebaev alhason ütötte őt. Hasonlóra negyedszázados edzői pályafutása során nem volt példa.