Először vesztettek az olaszok

Sz. G.Sz. G.
2004.06.21. 21:33
Nagyot fordult a világ egyetlen nap alatt a férfi vízilabda Világliga A-csoportjában.
Míg az olaszok a spanyolokat (17–12), a görögök a brazilokat (17–7) ütötték ki a harmadik forduló első találkozóin, a második összecsapásokon rá sem lehetett ismerni a négy csapatra.
A taljánok hazai pályán – mindössze 300 néző előtt – háromgólos vereséget szenvedtek Joan Jané gárdájától, aminek legfőbb oka, hogy a második negyed elejétől kezdve 23 perces gólszünet állt be játékukban. Ezzel megtört hibátlan sorozatuk, hatodik mérkőzésükön maradtak alul először. A hispánok agresszív, határozott, koncentrált teljesítményt nyújtottak, s ami nem eléggé dicsérhető: hét találatukból ötöt akcióból szereztek. Érdekesség, hogy az előző napi csata 29 hálórezgése után mindössze 11 alkalommal kellett maguk mögé nyúlniuk a kapusoknak.
A másik fronton a görögök álltak le egy nappal korábbi önmagukhoz képest, hiszen a 17–7-es kiütést csak egy szerény 7–6-os diadal követte a lelkes brazilok ellen. Mindezek ellenére jobbnak ítélte együttese védekezését Alessandro Campagna, a hellének olasz szövetségi kapitánya, ellenben keményen kritizálta a támadások hatékonyságát.

FÉRFI VILÁGLIGA. A-csoport. 3. forduló, második mérkőzések: Olaszország–Spanyolország 4–7 (1–3, 1–0, 0–1, 2–3), Görögország–Brazília 7–6 (0–2, 2–1, 4–1, 1–2). Az állás: 1. Olaszország 16 pont (59–41), 2. Spanyolország 14 (64–52), 3. Görögország 12 (59–51), 4. Brazília 6 (31–69)