Rászámoltak a Schaffhausenre Szegeden, tízgólos magyar siker

2014.10.18. 18:25
Bombacék idegenben nem bírtak a Schaffhausennel (Fotó: MTI, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában a második hazai mérkőzését is megnyerte a Mol-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor csapata a szlovén Dean Bombac vezérletével 34–24-re győzte le a svájci Schaffhausent.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
4. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–KADETTEN SCHAFFHAUSEN 34–24 (16–13)
Szeged, 3200
néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
SZEGED:
SIERRA – Prodanovics 5, Balogh Zs. 4, BOMBAC 11 (4), Zubai Sz., ILYÉS 4, KÄLLMAN 5. Csere: Blazevic, Parrondo, Mindegía 2, Vranjes 2, Ancsin 1, Vadkerti A. Edző: Carlos Pastor
SCHAFFHAUSEN:
PORTNER – Richwien, JURCA 6, Mansson 2, Graubner 3, Mamic 1, PENDIC 6. Csere: Puljezevics (kapus), Doborac 2, Geisser, Kütter 4 (1), Cvijetic. Edző: Markus Baur
Az eredmény alakulása. 6. p.:
3–2. 10. p.: 5–5. 15. p.: 9–6. 21. p.: 11–9. 25. p.: 14–10. 39. p.: 20–13. 52. p.: 29–20
Kiállítások:
4, ill. 14 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 3/1
Carlos Pastor, a Szeged edzője:
– Nem volt ez könnyű meccs. A tízgólos különbség kissé csalóka, mert ez az előny csak a hajrában alakult ki. Az első félidőben nagyon sokat hibáztunk, a ziccereink kimaradtak.
Markus Baur, a Schafhausen edzője:
– Megérdemelten nyert a Szeged, bár a gólkülönbség túlzott. Sok sérültünk nélkül is szorosabb eredményre számítottam. A februári svájci mérkőzésig teljes lesz a csapatunk, az más meccs lesz.

A MÉRKŐZÉS

A dán Aalborg idegenbeli legyőzése után bizakodva várhatta a több alapemberét nélkülöző Schaffhausen elleni találkozót a Mol-Pick Szeged a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A magyar csapat jól is kezdte a találkozót, Dean Bombac és Rajko Prodanovics góljaival rögtön magához ragadta az irányítást a Tisza-parti együttes.

A svájci együttes azonban nem ijedt meg, tartotta a lépést a Szegeddel, Andrija Pendic és Rares Jurca vezérletével a 9. percben egyenlített is, 5–5-re állt ekkor a találkozó. Balogh Zsolt gólja után állandósult a kétgólos különbség a csapatok között, sőt, a 25. percben már néggyel vezetett a házigazda magyar együttes.

Nikola Portner óriási bravúrokkal tartotta meccsben a svájci együttest, bár kellett hozzá, hogy a szegediek több ziccert is kihagytak. Az első félidő végére Dean Bombac lett a főszereplő: a szlovén irányító kétszer is eredményes volt az utolsó két percben, ráadásul második találata épp a dudaszó pillanatában esett, a macedón játékvezetők némi tanakodás után gólt ítéltek, így a szünetben három gól volt a Szeged előnye. Bombac egyébként már az első félidőben hét találatnál járt (16–13).

2. FÉLIDŐ

A második félidő elején mintha az öltözőben maradt volna a svájci csapat, nyolc és fél perc (!!!) kellett a vendégeknek, hogy megszerezzék első góljukat a fordulás után Dimitrij Küttel révén. Ám addigra a Szeged már négyszer betalált, Balogh Zsolt többek között kétszer is két perc alatt. Ebből a gödörből a meccs végéig nem tudott kimászni a Schaffhausen, sőt, még mélyebbre került…

Az 50. percben már hét volt közte, a szegedieknek gyakorlatilag minden bejött, a vendégeknek szinte semmi… Jurca és Pendic tartotta úgy-ahogy meccsben a svájci együttest, ám az 57. percben Prodanovics találata után jött a rászámolás, a szegediek előnye ekkor ugyanis tíz gólra hízott. (33–23)

Prodanovics ismét betalált a hajrában, majd Mansson állította be a 34–24-es végeredményt, a svéd játékost az utolsó másodpercekben piros lappal leküldték, ám ez már nem befolyásolta a találkozó végeredményét. A Szeged magabiztos győzelmet aratott a Schaffhausen ellen, ezzel maradt a második helyen a csoportban a Kielce mögött.

Sima ügy - idegenben is retteghetnek a Pick Szegedtől

Broadcast live streaming video on Ustream

60. perc: Mansson állítja vissza a tízgólos különbséget, a végén egy időntúli szabaddobást kap a Szeged, ráadásul Mansson két percet kap, a harmadikat a meccsen, így piros lap. ITT A VÉGE! 34–24!
59. perc: Doborac durrantja mellé, talpon a szegedi publikum közben. Bombac hetesét ezúttal védi Portner, de már ez is belefér.
58. perc: Ismét Prodanovics a szegedi gólszerző egy szép lefordulás után. 34–23
57. perc: Jurca lövését hárítja Sierra, a kontrából Prodanovics talál be ismét. Jön a rászámolás a szegedi közönségtől, tíz van közte. 33–23
56. perc: Jurca talál be az időkérés után, majd Ancsin hibázik a túloldalon. Egy labdaszerzés után Prodanovics eredményes. 32–23
55. perc: Pendic lövi ki a bal felsőt egy lendületes támadás végén. A túloldalon Ilyés lő hasonlóan nagy gólt, a jobb alsóba. Időt kér a Schaffhausen. 30–22
54. perc: Vranjes harcol ki hetest a túloldalon. Bombac bepattintja ezt is, nem tud ma hibázni, ez a 11. gólja a találkozón. 30–21
53. perc: Vranjest viszi a földre középen Mansson, két perc a Schaffhausen svéd játékosának. Jurca harcol ki hetest a túloldalon Portner védése uán. Küttel vágja be a büntetőt. 29–21
52. perc: Jurca labdavesztése után Vranjes is elveszíti, majd Jurca ismét, a ziccert Balogh Zsolt bevágja. 29–20
51. perc: Bombac veri meg Manssont és lő a jobb alsóba, tízgólos ezzel a mérkőzésen. 28–20
50. perc: Ilyés hát mögött passzol, majd Kallman cunderrel veszi be a svájci kaput. Graubner kísérletét Sierra hárítja közben. 27–20
49. perc: Küttel veri meg emberét és bepattintja a jobb felsőbe a labdát. Előbb Portner, majd Sierra is bemutat egy védést. Vranjes lövésére viszont már nincs ellenszere a svájciak kapusának. 26–20
48. perc: Bombac parádés labdája után Ilyés bombáz a bal felsőbe. 25–19
47. perc: Vranjes pattintja be, megvan az első gólja a meccsen. Graubner talál be ismét, ezúttal a bal oldalról lövi át a szegedi falat. 24–18
46. perc: Időt kér a Schaffhausen. Graubner eredményes a rövid szünet után. 23–18
45. perc: Szépen kijátssza a Schaffhausen, Graubner eredményes. Mindegía bombáz nagy gólt talpról, senki sem számít erre. 23–17
44. perc: Kallman kap két percet a Doboraccsal való ütközése után.
43. perc: Sierra véd, de a kipattanó Manssoné, és középről bevágja a ziccert. Ismét Zubai kerül a földre középen, Mamic pihenhet két percet a faultért. Zubai a hálóba talál, de leér a lába, nincs gól, cserébe hetes a Szegednek. A büntetőre jön Puljezevics, de Bombac becsapja és bepattintja a hetest. 22–16
42. perc: Ancsint nem lehet megállítani, szép gólt szerez. 21–15
41. perc: Mamic lövését blokkolja Ancsin, majd a következő Mamic-kísérletet Sierra hárítja, de a kipattanó a svájciaké. Mamic végül a gószerző, Sierra benézi a lapos lövést, kapushiba. 20–15
40. perc: Ilyés teszi le Vadkertinek, de rossz az ejtés. A túloldalon nem tud lövőhelyzetet teremteni a svájci csapat.
39. perc: Küttel szerzi meg a Schaffhausen első gólját a második félidőben. 20–14
38. perc: Küttel bombáz fölé. Kallman a rövidbe lövi a 20. szegedi gólt, emberelőnyben. 20–13
37. perc: Zubai kerül a földre középen, Graubner kap két percet a lerántásért, a Szeged pedig hetest. Bombac bevágja ezt is, Portner nem tud védeni. 19–13
36. perc: Mamic lövését védi Sierra.
35. perc: Doborac lövését védi Sierra, majd a túloldalon elkapkodja a Szeged. Mindegía visszaszerzi a labdát, Balogh Zsolt pedig bevágja a ziccert a szélről. 18–13
34. perc: Hosszasan támad a Szeged, nem tud lövőhelyzethez jutni a magyar csapat. Balogh töri meg a csendet egy góllal a bal alsóba. 17–13
33. perc: Doborac törne be, Vadkerti útját állja. Mamictól elveszik a labdát belemenés miatt.
32. perc: Balogh lövését védi Portner.
31. perc: A Schaffhausen kezdi a második játékrészt. Jurca harcol ki hetest, Mindegía védekezik belül. A büntetőt Pendic a kapufára pattintja.

2. FÉLIDŐ

30. perc: Mamic lövését simán védi Sierra. Bombac a dudaszó pillanatában lő gólt a bal alsóba, ezzel zárul a félidő. 16–13
29. perc: Balogh Zsolt teremti meg magának a lövőhelyzetet, de Porter lábbal hárít. Tomorac közben szépít, már csak egy gól a szegedi előny. Bombac góljával már újra kettő. Ráadásul Geisser két percet is kap közben. 15–13
28. perc: Mamic trafálja telibe a keresztlécet, majd Jurca lő pazar kínai gólt. A román játékos lennmarad, megcsúszik a talajfogás közben, ápolni kell. 14–12
27. perc: Mindegía próbálja megjátszani Vranjest, de nem tudja megfogni a labdát a beálló.
26. perc: Ancsin húzza le hátulról Mamicot, kiállítás a Szeged átlövőjének. Jurca rögtön gólt is szerez. 14–11
25. perc: Jó blokk után Sierra indítja Kallmant, aki bevágja a ziccert kíméletlenül. 14–10
24. perc:
Emberhátrányban is gólt szerez a vendégcsapat, Jurca talpról eredményes. Időt kér a Szeged. Ancsin lövése elakad Portnerben. 13–10
23. perc: Ketten viszik a földre Vranjest, hetes és kiállítás, Küttel pihenhet két percet. Jön Puljezevics, a korábbi szegedi kapus a hetesre áll be a Schaffhausen hálójába. Bombac azonban túljár az eszén. 13–9
22. perc: Kallman ugrik be a szélről és pattint a hálóba. 12–9
21. perc:
Időt kérnek a svájciak. Ancsin Gábor túl kemény védekezésben, sárga lap. Küttel lapos lövése a lábak mellett besurran Sierra kapujába. 11–9
20. perc: Mamic lövését Vranjes blokkolja, majd a túloldalon ő lő kapufát a kontrából. Mindegía gólt szerez egy labdaszerzés után. 11–8
19. perc: Ilyés veszíti el a labdát, de Pendic eladja, így oda a svájci kontra. Ezt megköszönheti a Szeged... Bombac lövése ezúttal nem talál kaput sem.
18. perc: Balogh a kapufát trafálja telibe, a túloldalon Pendicviszont eredményes. 10–8
17. perc: Jurca harcol ki hetest, majd ő is lövi, de Sierra lábbal hárít. Portner védi a túloldalon Balogh ziccerét.
16. perc: Mansson kap két percet Zubai lerántásáért. Bombac ellenállhatatlanul tör be és vág nagy gólt. 10–7
15. perc: Bombac kiváló egyéni góljára azonnal válaszol a Schaffhausen. 9–7
14. perc: Ilyés talpról ragaszt hatalmas gólt a svájci kapuba. 8–6
13. perc: Jurca lövése besurran a rövidbe Sierra mellett. 7–6
12. perc: Szegedi kontra, Zubait lökik hátulról. Bombac kiváló kiugratását Balogh Zsolt váltja gólra. 7–5
11. perc: Blazeviceredményes, vezet a Szeged ismét. 6–5
10. perc: Pendic, majd Mamic lövését is védi Sierra, két bravúr a szegedi kapustól gyors egymásutánban.
9. perc: Prodanovics lemarad védekezésben, Pendicezt kihasználva egyenlít. Blazevic is kap egy sárgát közben. 5–5
8. perc: Graubner egyenlít, majd Prodanovics pattint a hálóba a túloldalon. Zubai besárgul közben. 5–4
7. perc: Jurca bombáz elemi erővel a felsőbe, majd a túloldalon Källman is betalál. 4–3
6. perc: Ilyés lő talpról, középről, besurran a labda. 3–2
5. perc: Bombac labdaszerzése után Kallman ziccerét is fogja Portner, majd a túloldalon Pendicegyenlít. 2–2
4. perc: Zubai ziccerét hárítja nagy bravúrral Portner. Jurca lövését védi Sierra, de a kipattanó Manssoné.
3. perc: Megvan a svájciak első gólja, Doborac eredményes. 2–1
2. perc: Prodanovics kihagy egy ziccert, majd a svájciak hibája után bevágja a következőt. 2–0
1. perc: A Szeged indítja útjára a labdát, Bombac pedig megszerzi a vezetést egy szép egyéni góllal. 1–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A csapatok már a parketten, felcsendül a Bajnokok Ligája himnusza, azonnal kezdünk!

Kezdjük rögtön egy mai eredménnyel a csoportból: Motor Zaporizzsja (ukrán)–Aalborg (dán) 25–28.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Pick-Szeged–Schaffhausen mérkőzés. Tartsanak velünk!