A Breszt ellen már a Szegedé volt a végjáték

2016.10.23. 16:55
Balogh Zsolt 9 góllal járult hozzá a Szeged első hazai győzelméhez (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged 24–22-re legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet, ezzel megszerezte szezonbeli első hazai győzelmét a sorozatban.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED
MESKOV BRESZT(fehérorosz)24–22(11–10)
Szeged, 3000néző.V:Pandzsics, Mosorinszki (szerbek)
SZEGED:
Sierra – Sostaric 2, BUNTIC 2, Skube, Bánhidi 1, BODÓ 3, Källman 3. Csere:SEGO (kapus), Goncalves, BLAZEVIC, Gaber 2, P. Rodríguez, BALOGH ZS. 9 (6), Obranovic 2, Zubai Sz., Bóka. Edző:Carlos Pastor
BRESZT:PESIC – Nyikulenkov 1, Silovics 3, Kristopans 2, Babicsev, Dzsamali 2, Jurinok. Csere:Mijatovics (kapus), Prodanovics, SZTOJKOVICS 4, ATMAN 4 (1), Sumak, Tjumencev, D. Rutenka 2, Vukic 3, Osztrousko 1. Edző:Szergej Bebesko
Az eredmény alakulása. 4. perc:1–2.11. p.:4–2.14. p.:4–4.17. p.:6–5.24. p.:10–6.26. p.:10–8.33. p.:13–11.35. p.:13–13.41. p.:18–16.44. p.:19–19.50. p.:22–20.54. p.:23–21.58. p.:24–22
Kiállítások:8, ill. 12 perc
Hétméteresek:7/6, ill. 1/1
Carlos Pastor:Kitűnő ellenfelet győztünk le, ezzel befejeződött az erre az idényre tervezett három meccsciklusunkból az első. A védekezésünk középen kiemelkedő volt, a támadójátékunk elmaradt a Kielce és a Vardar ellen mutatottól. Öt meccs után öt pontunk van, lehetne nyolc, de akár kevesebb is. A játékunk javul, ezzel elégedett vagyok.
Szergej Bebesko:– Megérdemelte a Szeged a győzelmet, 22 lőtt góllal szinte lehetetlen nyerni a BL-ben. A második félidőben a csarnok hangulata, a szurkolók fantasztikus biztatása többször is zavarba hozta játékosaimat.

Bizakodva várhatta a Meskov Breszt elleni összecsapást a Szeged, amely legutóbb augusztusban, egy felkészülési tornán mérkőzött meg fehérorosz ellenfelével – és győzte le, akárcsak a két együttes mind a négy eddigi tétmeccsén.

A magyar csapat nyitott védekezéssel kezdte a találkozót, és bár eleinte fej fej mellett haladt a két fél, a Szeged az első játékrész vége felé már négy góllal is vezetett. Carlos Pastor fiai végül egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre – annak ellenére, hogy a védekezés és a helyzetkihasználás finoman szólva is hagyott némi kívánnivalót maga után...

A folytatásban sem tudtak a csapatok elszakadni egymástól: a Szeged ugyan többször is meglépett kettővel, ám a fehéroroszok mindannyiszor visszajöttek. Két perccel a vége előtt Balogh Zsolt hihetetlenül fontos találatot szerzett, melynek köszönhetően kétgólos előnnyel támadhatott az utolsó percben a hazai alakulat.

A Szeged okosan eldugta a labdát, a vendégeknek mindössze egyetlen akcióra maradt elég idejük, Dzsamali ráadásul elrontotta a lövést, így a Szeged megszerezte az első hazai győzelmét a Bajnokok Ligája mostani kiírásában.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN
A-CSOPORT
Bjerringbro-Silkeborg (dán)–Paris SG (francia) 30–36 (16–19)
B-CSOPORT
Kielce (lengyel)–RN Löwen (német) 26–34 (15–16)
C-CSOPORT
Elverum Handball (norvég)–La Rioja (spanyol) 27–32 (14–16)
Montpellier (francia)–Metalurg (macedón) 28–18 (13–12)

2. FÉLIDŐ

VÉGE! A Szeged megszerezte az első hazai győzelmét!

60. perc: tíz másodpercnyi támadás után időt kért a Szeged.

59. perc:
Dzsamali elrontotta a lövését.
58. perc: Balogh
nem hibázott! Nagyon fontos gól volt. 24–22
58. perc:
nagyon hosszú szegedi támadás végén hetest harcolt ki Bánhidi.
56. perc: Kristopans
szerzett gólt. 23–22
56. perc:
hiába szerzett labdát a Szeged, Thiagus Petrus indításból eladta a labdát.
54. perc:
fehérorosz időkérés.
54. perc: Bánhidi
hát mögötti passzt kapott Buntictól, majd emberrel a nyakán, lefordulásból talált be. 23–21
54. perc:
Nyikulenkov bődületes lövése is a lécen csattant.
53. perc:
Buntic a kapufát találta el.
52. perc: Atman
góljával egyre zárkózott a Breszt. 22–21
51. perc:
Pesic egy támadáson belül kettőt védett.
51. perc:
remekül védekezett a Szeged, jöhetett a hazai csapat.
50. perc:
ismét Balogh értékesítette a büntetőt. 22–20
50. perc: Prodanovicsot
állították ki Bánhidiről.
49. perc: Vukic
talált be. 21–20
48. perc:
Skubét megtámasztották, jogos a hetes. A büntetőt Balogh lőtte a helyére. 21–19
47. perc: Källman
focizott, kiszórták.
46. perc:
remek szegedi védekezés után Blazevic adta el indításból a labdát.
45 perc: Vukic
egyenlített, 19–19, majd Bodó törte meg a szegedi gólcsendet. 20–19
44. perc: Nyikulenkov
talált be, ráadásul Källmant kiállították. 19–18
43. perc:
csendesebb első félidő után Källman már a harmadik gólját lőtte. 19–17
42. perc:
a hetest Atman lőtte be. 18–17
42. perc: Blazevicset
kiállították.
41. perc:
Sztojkovicsot másodszor állították ki. Balogh nem hibázta el a hetest. Közte újra kettő. 18–16
40. perc:
labdaszerzés után indításból szerzett gólt Källman. 17–16

39. perc: Silovics
nem sokáig késlekedett a válasszal. 16–16
39. perc: GYÖNYÖRŰ!
Bodó Källmant találta meg egy kínai figurára. 16–15
38. perc: Rutenka
nagyon könnyű gólt dobott. 15–15
37. perc:
megint Bodó, Gaber összjáték, utóbbi a gólszerző. 15–14
37. perc: Dzsamali
beindult, újabb gólt szerzett. 14–14
36. perc:
impozáns támadás. Bodó remekül passzolt Gaberhez. 14–13
34. perc: Dzsamali
először volt eredményes. 13–13
33. perc: Silovics
nagy átlövésgólt szerzett. 13–12
33. perc:
Gabert megrángatták. Hetes. Balogh ezúttal belőtte. 13–11
32. perc: Bodó
lőtt nagy gólt, majd Osztrusko gyorsan válaszolt. 12–11
31. perc:
a szegedi kapuba beállt Sego.
A fehéroroszok kezdték a második játékrészt.

1. FÉLIDŐ

Ez a félidő vége!
30. perc:
Gabert nem tudták megfogni szabályosan. A hetest a lécre lőtte Balogh.
30. perc:
Balogh adta el a labdát, Vukic lerohanásból szerzett gólt. 11–10
29. perc: Sztojkovics
jó labdát kapott beállóban, nem tudott hibázni a szerb. 11–9
28. perc:
Balogh nem értette meg magát Obranoviccsal. Eladott labda.
27. perc:
Sumakot kiállították Baloghról. A hetest a sértett lőtte a helyére. 11–8
27. perc: Rutenka
szélről, Sierra feje felett lőtt gólt. 10–8
26. perc:
emberhátrányban megint kapus nélkül volt a Szeged a pályán. Balogh lövése nem ment be.
25. perc: Zubait
állították ki. Emberelőnyben Atman talált be. 10–7
24. perc: Obranovic
lerohanásból lőtt ziccert. 10–6
24. perc:
időt kért a Breszt.
23. perc:
újabb jó szegedi akció. Zubai helyet csinált, Balogh üresen lőhetett. 9–6
23. perc: Sztojkovics
csak szabálytalanul tudta megállítani a tetszetős hazai akciót. Kiállították.
22. perc: Balogh
talált be indításból. 8–6
21. perc:
egymás után harmadszor védekezett jól a Szeged.
20. perc:
jól védekezett a Szeged, indításból Sostaric lőtt könnyű gólt. 7–6

18. perc: Silovics
lőtt gólt. 6–6
17. perc:
hiába a durva védekezés, Obranovic így is betört. 6–5
16. perc: Atman
gyorsan egyenlített. 5–5
15. perc:
emberhátrányban is hatan támadtunk, Balogh óriási gólt lőtt. 5–4
14. perc: Sztojkovicsot
megtalálták beállóban, egyelőre tarthatatlan a szerb. 4–4
13. perc: Bunticot
13. perc: Kristopans
átlövésből, talpról lőtt gólt. 4–3
11. perc:
nagy gólt lőtt Buntic. 4–2
10. perc:
Dzsamali csak a kapufát találta el.
10. perc:
szerzett labda, majd lerohanásból megint Sostaric talált be. 3–2
9. perc: Sostaric
lőtt gólt emberelőnyből. 2–2
8. perc: Jurinok
lökött, kiállították.
8. perc:
Källman nagyot hibázott egy tiszta ziccernél.
7. perc:
rossz szegedi akció után a Breszt is eladta a labdát.
5. perc:
most nem jártak túl a szegedi kapus eszén.
4. perc: Sztojkovics
teljesen kiszorított helyzetből tekert a kapuba Sierra lábai között. 1–2
3. perc: Bodó
egyenlített. 1–1
2. perc:
remek bejátszást kapott Sztojkovics. 0–1
1. perc: Buntic
rontja el a mérkőzés első lövését.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

A Szeged eddigi szereplése is felemás: egy győzelem mellett egy döntetlen, és az előző két fordulóbeli vereség a mérlege (legutóbb a Vardar Szkopje otthonában kapott ki 30–27-re).

A fehérorosz bajnok két vereséggel nyitott a Bajnokok Ligájában, majd legyőzte a Rhein-Neckar Löwent és a Zágrábot is, ezzel pedig a B-csoport 4. helyén áll.

A két csapat legutóbb augusztusban, egy felkészülési tornán találkozott egymással. Akkor a Szeged nyert, csakúgy, mint az eddigi négy, egymás elleni tétmeccs mindegyikén. Ezekre egyaránt a BL-ben került sor (2006-ban és 2007-ben két-két találkozó).

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Mol-Pick Szeged–Meskov Breszt férfii kézilabda BL-csoportmeccs tudósításában. Hamarosan kezdünk!