A Szeged tartalékosan is öt góllal verte a Kristianstadot

2016.11.26. 18:06
A Szeged ezúttal is győzött (Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában a Mol-Pick Szeged a legutóbb idegenben 29–21-re legyőzött Kristianstadot fogadta, természetesen győzelmi reményekkel. A svéd csapat nagyon felszívta magát, és bizonyította, hogy nem könnyű ellenfél. Szinte végig tapadt a Szegedre, de a félidők végére kiütközött a nagyobb tudás, így a hazaiak öt góllal nyertek (33–28).

KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
B-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–KRISTIANSTAD (svéd) 33–28 (20–17)
Szeged, 3100 néző.V:Dentz, Reibel (franciák)
SZEGED:
SEGO – P. Rodríguez2,Buntic4,Skube3,BÁNHIDI5,GORBOK5,Goncalvez1. Csere:Blazevic, Zubai Sz., Obranovic2,GABER6,Balogh Zs.2,Sostaric2 (1),Szunajko1. Edző:Carlos Pastor
KRISTIANSTAD:Simic – Sörensen4,Ladergren3,LIPOVAC6,Gudmundsson, Jonson3,Tollbring4 (2). Csere:Larsson (kapus), Henningsson3,MOEN NILSEN4,Hallen1,Hanisch. Edző:Ola Lindgren
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–3.7. p.:6–4.9. p.:8–5.15. p.:12–7.19. p.:14–10.22. p.:15–12.25. p.:17–14.28. p.:18–16.33. p.:22–17.36. p.:24–18.40. p.:24–20.44. p.:25–22.48. p.:26–25.53. p.:29–25.56. p.:31–26
Kiállítások:4, ill. 6 perc
Hétméteresek:2/1, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Nem könnyű feladat egy hét alatt kétszer megverni ugyanazt a csapatot. Ráadásul úgy, hogy sérülések nehezítették a felkészülésünket, és egy-egy poszton kényszermegoldásokat kellett alkalmaznunk. Hibáinkat, olykor gyengébb védekezésünket kihasználta a jól felkészített Kristianstad.
Ola Lindgren:– Sokat edzettünk, több taktikai variációt is gyakoroltunk, hogy megálljuk a helyünket a sokkal erősebb keretű, rutinosabb Szeged ellen. Ez sikerült is, a végén feljöttünk egy gólra, ám a beállós és Gorbok ellen nem tudtunk mit tenni.

Némileg tartalékosan vette fel a küzdelmet a Szeged a legutóbb idegenben jól eltángált Kristianstad ellen, hiszen több játékosa is hiányzott sérülés miatt, a leginkább Jonas Källman. Ennek ellenére a szegedi szurkolók biztosak voltak benne, hogy a svédek nem jelenthetnek akadályt.

Az első félidő óriási rohanást és gólparádét hozott. Csakhogy nemcsak a Szeged, hanem a Kristianstad is alaposan kitett magáért. A védekezésért egyik csapatot sem lehetett dicsérni, de a lövések rendre utat találtak a hálóba. A Szeged biztosan vezetett, de hiába ugrott meg többször is négy góllal, a svédek mindig visszakapaszkodtak. Így az első félidő végén háromgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (20–17).

A második félidőben nem folytatódott az őrült gólváltás, mert valamelyest feljavult a két gárda védekezése. Sokáig úgy tűnt, hogy a Szeged felőrli ellenfelét, hiszen hatgólos előnyre is szert tett a 36. percben, de a Kristianstad innen is felkapaszkodott.

Olyannyira, hogy a 47. percben egy gólra feljött. A magyar csapatból a két beálló, Gaber és Bánhidi szállította a gólokat, de felzárkózott melléjük Gorbok, aki szenzációs átlövésekkel a lehető legjobb pillanatokban talált be. A svédeknél Lipovac egyszerűen nem tudott hibázni, de a vendégek védekezése már nem volt eléggé összeszedett, ezért az utolsó hét percben megint elhúzott a Szeged. A végén már egyértelművé vált, hogy a Szeged biztosan nyeri meg a meccset, és bizakodva várhatja a Celjét is. 33–28

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Szeged hozta a kötelezőt. 33–28
60. perc:
A végére jutott még egy svéd gól, méghozzá a norvég Moentól. 33–28
60. perc: Sostaric
labdát szerzett, indította Sunajkót, aki belőtte a helyzetet. 33–27
59. perc: Balogh
lövése után a labda csak-csak átküzdötte magát a gólvonalon. 32–27
58. perc: Gorbok
ezúttal hibázott, majd az ellenakcióból Sörensen szerzett könnyű gólt. 31–27
57. perc: Moen
vállalta magára ismét az átlövést, de Sego ezt is elérte!
56. perc:
Okos játék után Sostaric maradt egyedül, és bevágta a ziccert. 31–26
55. perc: Sego
nagy bravúrral fogta Moen jobb alsóba tartó átlövését.
54. perc: Gorbok
adott remek labdát Bánhidinek, aki szépen küldte a hálóba a labdát. 30–26
54. perc:
Nem tartott sokáig, és Moen betalált. 29–26
53. perc: Svéd időkérés.
53. perc:
Újabb gól, és megint Gorbok! Az orosz átlövő megint megtalálta a rést a kapufa és a kapus között. 29–25
52. perc:
Nem adták fel a svédek, de Lipovac nagy ziccerét remekül védte Sego.
52. perc: Balogh
bizonytalan volt, nem vállalta el, de a többiek is nehezen találták a rést, végül Gorbok vágta a labdát a bal alsóba. 28–25
51. perc:
A svédek eldobták a labdát, jöhetett a háromgólos előnyért a Szeged.
51. perc:
Kettős előnyben Blazevic ütése két percet ért...
50. perc:
A hetest Sostaric belőtte. 27–25
50. perc:
Kiváló szegedi labdaszerzés után újabb kiállítás, mert Jonsson visszahúzta Sostaricot.
49. perc: Skube
került ziccerbe, de elrontotta.
49. perc: Bánhidi
szerzett meg egy kipattanót, visszahúzták, két perc emberelőny. Gudmundsson a padon.
48. perc:
Láb miatt maradt a szegedieknél a labda, pedig úgy tűnt, ez a támadás veszve van.
48. perc: Szegedi időkérés.
47. perc: Gorbok
lövését védte a svéd kapus, majd egy végletekig kijátszott támadás végén Lipovac egy gólra felhozta a Kristianstadot. 26–25
46. perc: Jonsson
lopott labdát, és a ziccerét ő is bevágta. 26–24
45. perc:
Szegedi hiba után Tollbring végigszaladt a pályán, és bedobta. 26–23
45. perc: Lagergren
vaktában ellőtt labdáját védte Sego.
44. perc: Gaber
egyszerűen szenzációs. Hatból hat! 26–22
43. perc:
Hétmétereshez jutott a Kristianstad. A hetest Tollbring belőtte. 25–22
43. perc:
Aztán Obranovics távoli lövése Larssonról került a hálóba. 25–21
42. perc:
Feljavult a vendégek védekezése, nehezebb helyzetbe kerülni.
41. perc:
Kínaival próbálkozott a Szeged, de ráfizetett, Lipovac bedobta a ziccerét. 24–21
41. perc:
Egy újabb elrontott szegedi támadás után a svédek is elszórták a labdát.
39. perc:
Türelmesen támadott a Kristianstad, de sokáig nem került lövőhelyzetbe. Aztán passzívot is jeleztek a bírók, de Lagergren távolról nagyon bevágta. 24–20
38. perc: A hetest Balogh kihagyta!
38. perc: Balogh
tört be, beléptek elé, hetes.
38. perc: Sörensen lőhetett, de hibázott.
37. perc:
Labdát vesztett a Szeged, a kapusát lehívva támadott a Kristianstad.
37. perc:
A jobb szélre került ki a labda, Sörensen pedig ügyesen lőtte ki a bal alsót. 24–19
36. perc: Balogh
labdát vesztett, de Obranovics visszaszerezte. Máris adta Gabernek, aki újra belőtte. Nem tud hibázni. 24–18
35. perc: Sego
szépen védett, jöhetett a Szeged.
35. perc: Obranovics
egészen messziről lőtt remekül a jobb alsóba. 23–18
34. perc: Lipovac
maradt megint egyedül a beállós pozíciójában, és ezúttal belőtte. 22–18
33. perc:
Rövid ideig, mert Skube gyors megindulása után Gaber használta ki a lehetőséget. 22–17
33. perc: Gudmundsson
lövését védte Sego, de maradt a labda a svédeknél.
33. perc:
Egy elherdált svéd támadás után Skube a kapufát találta el.
32. perc: Skube
vette észre remekül Gabert, aki beállóból belőtte. 21–17
31. perc: Lipovac
került helyzetbe beállóban, de ezúttal nem tudta átverni Segót.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, a gólzivatarban vezet a Szeged. 20–17
30. perc: Skube
betörése után újra három gól a szegedi előny. 20–17
30. perc:
Újabb svéd gól. Jonsson betörés után talált a bal alsóba. 19–17
29. perc:
Jó volt a tanács, mert Balogh védővel együtt bedobta a helyzetét. 19–16
28. perc: Szegedi időkérés.
28. perc: Hallen
lövését azonban nem tudta védeni a szegedi kapus, így két gólra feljöttek a vendégek. 18–16
28. perc:
Kölcsönös labdavesztés után támadhatott a Szeged, Gorbok átlövését viszont védte Larsson.
26. perc:
Türelmes svéd támadás után Moen testcsellel becsapta Thiagust, majd a jobb alsóba pattintott. 18–15
26. perc: Gaber
kapta a labdát beállóban, nagyon figyelt, hogy ne lépjen a vonalra, majd belőtte. 18–14
25. perc: Moen
vette észre a lehetőséget, és szépen bevarrta a bal fölsőbe. 17–14
24. perc: Gaber
szedte össze a labdát, és ha már ilyen jó helyzetbe került, be is lőtte. 17–13
23. perc: Lipovac
megint betalált. 16–13
22. perc: Buntic
lövése a kapufán csattant, majd labdát szerzett a Szeged, Skube átadását Buntic értékesítette. 16–12
22. perc: Lipovac
maradt teljesen üresen beállóban, kapta a labdát, és bevágta. 15–12
21. perc: Buntic
került lövőhelyzetbe, pattintott suhintása szerencsésen került a svéd hálóba. 15–11
20. perc:
Türelmesen játszottak a svédek, de végül belemenés lett a vége.
20. perc:
Újabb labdavesztés a hazaiaknál, majd egy lerántás miatt Thiagus Petrus mehetett két perc pihenőre.
19. perc:
Egy elhamarkodott szegedi akció után sokáig támadhatott a Kristianstad, végül Henningsson bombázott a kapuba. 14–11
17. perc:
Elég volt egy csepp figyelmetlenség, és máris szépített a Kristianstad egy távoli átlövésből, Henningsson révén. 14–10
17. perc:
Ezúttal Buntic volt a gólszerző. 14–9
16. perc: Sörensen
került helyzetbe, és ha már ott volt, a jobb szélről szépen vette be Sego kapuját. 13–9
16. perc: Gorbok
lövése kijött a kapusról, Thiagus Petrus összeszedte, és bevágta a bal szélről. 13–8
15. perc:
Szinte dühből szépített a Kristianstad, Henningson volt a gólszerző. 12–8
15. perc:
Ellenállhatatlan a Szeged, ezúttal Buntic talált be. 12–7
14. perc:
Újabb elpuskázott svéd akció után Gorbok kapta a labdát a bal oldalon, és szépen lőtt a kapu bal oldalába. 11–7
13. perc:
Labdát vesztett a svéd csapat, Rodríguez rohant, rohant, és éles szögből szenzációs gólt szerzett. 10–7
12. perc: Skubét
nem tudják tartani, az apró irányító a második gólját szerezte. 9–7
11. perc:
Gyenge szegedi játék volt támadásban, rohantak a svédek, Jonsson pedig ügyesen lőtte ki a jobb alsót. 8–7
10. perc:
Labdát szerzett a svéd csapat, Sego viszont ziccert hárított.
10. perc:
Óriási játék volt, ezt el kell ismerni, Lipovac mozdult be üresbe, és elvetődve lőtte ki a bal alsót. 8–6
9. perc: Svéd időkérés.
9. perc:
Jó sánc után jöhetett előre a Szeged. Skube találta meg a rést, és balról a jobb fölsőbe lőtt. 8–5
8. perc: Bánhidi
kapott remek átadást, és szenzációs gólt szerzett beállóból. 7–5
8. perc: Sörensen
került helyzetbe, és a vonalról szépen lőtt a hálóba. 6–5
7. perc: Jonsson
lövését sáncolta a szegedi védelem, de maradt a labda a svédeknél.
7. perc:
Labdát szerzett a szeged, majd Rodríguez talált be a jobb szélről. 6–4
5. perc:
Labdaszerzés után Skubét faultolták, majd Gorbok lőtt szép gólt. 5–4
5. perc:
Óriási átlövésgóllal válaszolt a Szeged Gorbok révén. 4–4
4. perc:
Heteshez jutott a Kristianstad, be is lőtték Tollbring révén. 3–4
4. perc: Bánhidi
maradt szabadon beállóban, megkapta, és bevágta! 3–3
3. perc:
Nem sokáig tartott az öröm, Lagergrent hagyták szabadon a szegediek, ő pedig besétált a labdával a kapuig. 2–3
3. perc: Bándhidit
nem lehetett tartani beállóban, egyenlített. 2–2
3. perc:
Labdát vesztett a Szeged, és ezt Tollbring révén egy gyors lerohanásgóllal büntette a svéd csapat. 1–2
2. perc:
Gyorsan egyenlített a Kristianstad, Lagergren talált be a jobb szélről. 1–1
1. perc:
A Szeged kezdte a meccset, és mindjárt góllal. Bánhidi volt eredményes. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, a Kristianstad narancs-fehérben játszik.