Az utolsó percekben csúszott ki a meccs a Szeged kezéből a Kielce ellen

2016.10.09. 16:49
A Kielce igen nehéz feladat elé állította a szegedieket (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán 29–27-re kikapott a címvédő lengyel Kielcétől. A magyar csapat az 52. percben 27–25-re vezetett, az utolsó nyolc percben azonban nem tudott betalálni.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–KIELCE (lengyel) 27–29 (15–16)
Szeged, 3500néző.V:Santos, Fonseca (portugálok)
SZEGED:
Sego – P. Rodríguez2,BALOGH ZS.5 (1),Skube, Bánhidi3,GORBOK3,Källman3. Csere:Sierra (kapus), Blazevic1,Goncvalves1,Sostaric, OBRANOVIC4,Gaber, Bodó2,BUNTIC3
KIELCE:
IVIC – Reichmann1,LIJEWSKI6,Jurkiewicz2,Zorman1,Kus2,Jachlewski2. Csere:BIELECKI5 (2),AGUINAGALDE4,Paczkowski1,Bombac, Djukics1,STRLEK4
Az eredmény alakulása. 4. perc:
0–2.6. p.:3–2.7. p.:4–5.10. p.:5–7.15. p.: 8–10.18.p.:10–10. 21. p.: 10–12.25. p.:11–15.27. p.:13–15.34. p.:14–17.40. p.:19–22.43. p.:21–23.46. p.:23–23.50. p.:26–24.52. p.:27–26.57. p.:27–28
Kiállítások:10, ill. 8 perc
Hétméteresek:4/1, ill. 2/2
CARLOS PASTOR: –
A végén sok hibát követtünk el, emiatt nem sikerült a bravúr, a BL-győztes megverése. Az elvesztett labdákkal lerohant bennünket a Kielce, vagyis könnyű gólokat tudott szerezni a találkozó legfontosabb szakaszában. Ezzel együtt csapatom összteljesítéménye nem volt rossz, de látszott, hogy még nagyon sok edzés kell az egységesebb, eredményesebb taktika begyakorlásához.
TALANT DUJSEBAJEV: – Szegeden mindig nagyon nehéz mérkőzéseket játszunk, erre készültünk vasárnap is. Nem is tévedtünk, mert a Szeged remek együttes, amelynek kitűnő az edzője. Igaz, még kell egy kis idő, hogy még jobb legyen az átalakított gárda. Nekünk a saját játékunkat kell tovább javítani, remélhetőleg sikerül, ha sérültjeink visszatérnek.

A Bajnokok Ligája legutóbbi szezonjának győztese, a lengyel Kielce látogatott Szegedre. A csoportban két győzelemmel kezdő vendégek legutóbb lógó orral távoztak a Tisza partjáról, és a hazaiak megint sikerben reménykedtek.

A meccs úgy indult, hogy valóságos tűzijáték alakult ki a két kapu előtt. A csapatok egymás után dobták a gólokat, a kapusok nem sokat találkoztak a labdával. A 17. percben már 10–10 volt az állás, majd kisebb gólcsend után újra beindultak a felek.

A 25. percben négy góllal elhúzott a Kielce (11–15). Ezekben a percekben nehéz volt megállítani a lengyeleket, főleg a nagy formában játszó Lijewskit. Gyenge volt a kapusteljesítmény, de nagyon akart a Szeged, és a félidő végére egy gólra feljött (15–16). Igazság szerint az első félidőben jobban játszott a Kielce, szinte csodaszámba ment az egygólos hátrány is.

A második félidőben nagyon feljavult a Szeged. Szívós küzdelemmel, jobb védekezéssel ott loholt a lengyelek nyakán, de a vezetést sokáig nem sikerült átvennie. Sőt a 43. percben már három góllal vezetett a Kielce. Innen azonban újra felállt a Szeged, és nemcsak kiegyenlített, hanem kétgólos vezetést szerzett, amelyet még az 53. percben is tartott. Gorbok és Obranovic játszott remekül ezekben a percekben (27–25).

Kétgólos vezetésnél emberelőnybe is került a Szeged, de nem sikerült újabb gólt szereznie. Källman kétszer is ziccert hibázott, a lengyelek viszont könyörtelenül kihasználták a lehetőségeiket, ráadásul a kapujukban Ivic nagyszerűen védett.

Így aztán a Szeged lényegében saját magát verte meg a címvédő ellen. 27–29

A többi mérkőzésen
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Bjerringbro-Silkeborg (dán)–Kiel (német) 25–28 (9–12)

Celje PL (szlovén)–Vardar (macedón) 26–32 (15–15)

C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Elverum (norvég)–Montpellier (francia) 32–31 (18–14)

D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Nantes (francia)–ABC/UMinho (portugál) 35–33 (20–16)
Zaporizzsja (ukrán)–Team Tvis Holstebro (dán) 34–28 (19–10)
Dinamo Bucuresti (román)–Besiktas (török) 26–26 (11–13)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyert a Kielce. 27–29
59. perc:
Labdát szerzett a Szeged, Rodríguez azonban kihagyta a ziccert!
59. perc: Időt kért a Kielce.
59. perc: Obranovic
távoli lövését védte a kapus, alighanem elúszott az egyenlítés lehetősége.
58. perc: Szegedi időkérés.
58. perc:
A hetest Bielecki nagyon belőtte. 27–29
58. perc:
Hetest kaptak a lengyelek.
57. perc:
Úgy tűnt, szabálytalankodtak Obradoviccsal, de nem fújták le.
57. perc:
Kell a gól. Jött is, csakhogy Jaklewskitől, aki labdaszerzés után lőtt ziccert. 27–28
56. perc:
Labdát szerzett a Kielce, Jurkiewicz lerohant, és egyenlített. 27–27
56. perc: Bielecki
nagy lövését védte Sierra.
55. perc:
Megint Källmanra játszotta ki a Szeged a figurát, és ezúttal is hibázott.
55. perc: Szegedi időkérés.
55. perc: Dujsebajev
kapott sárga lapot, mert hevesen reklamált.
54. perc:
Emberhátrányban hosszan támadtak a lengyelek, majd Bielecki lövését sáncoltuk.
53. perc: Källman
ziccert hibázott, sajnos kiszámítható volt.
53. perc: Gorbok
vérzik, a pályán ápolják.
kapott egyet az arcára, Kus piros lapot kapott, neki véget ért a meccs.
52. perc:
Gyorsan szépítettek a lengyelek, Bombac átadása után Aguinagalde lőtt a hálóba. 27–26
52. perc: GÓÓÓL! Obranovic
távolról, talpról vette észre, hogy szabad a jobb alsó. 27–25
51. perc: Bieleckire
játszották ki a figurát, távoli lövése után Sierra bevédte a labdát... 26–25
51. perc:
Kétperces kiállítás a Szegedben, Gabert küldték ki. Nagyon szigorú ítélet...
50. perc:
Hosszan támadott a Szeged, aztán Gorbok távolról nagyon kilőtte a bal fölsőt! 26–24
49. perc: Bielecki
távoli lövését Sierra védte.
49. perc: Dujsebajev időt kért.
49. perc:
Óriási küzdelem látható a pályán, feljavult a szegedi védekezés.
48. perc: VEZET A SZEGED!
Belemenés a Kilcében, Obranovic gyorsan indult, és lőtt egy gólt! 25–24
47. perc:
Megint egyenlítés. Szergej Gorbok a szaggatottról felugorva lőtt a bal fölsőbe. 24–24
47. perc: Djukics
kapta a labdát a jobb szélen, és lehetetlen helyen lőtte be... 23–24
46. perc: EGYENLŐ! Källmant
hozta játékba Buntic, a svéd pedig belőtte. 23–23
45. perc:
A blokk mentette Lijewski lövését, maradt a labda náluk, aztán Zormannál lépéshiba.
45. perc: Buntic
játszotta el, hogy passzolni fog, de inkább lőtt, és milyen jól tette! 22–23
44. perc:
Gyenge támadás után labdát szerzett Källman, akit visszahúztak, Reichmannál ez két perc.
43. perc: Sierra
végre ziccert fogott, támadhatott a Szeged.
43. perc: Buntic
átlövésből lőtte ki a jobb felsőt. 21–23
42. perc: Aguinagalde
csapott le egy kipattanó labdára, és belőtte. A kapusteljesítmény 10% körül a Szegedben. 20–23
42. perc: Källmant
két percre kiküldték, mert lökte Bombacot.
41. perc: Bánhidi
kapott szép labdát beállóban, és a lövése utat talált a hálóba. 20–22
40. perc:
Addig játszották, amíg belőtték... Kus volt eredményes hátrányból. 19–22
40. perc: Bodót
lesáncolták, jöhetett támadással a Kielce. Talán elhamarkodott volt a lövés.
39. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, Aguinagaldét küldték ki.
39. perc: Lijewski nagy helyzetbe került, és be is lőtte a ziccert. 19–21
38. perc: Buntic
szinte pillanatok alatt válaszolt. 19–20
38. perc:
Kár volt a kihagyott hetesért, mert Jurkiewicz nagy gólt lőtt. 18–20
37. perc:
A hetest Balogh kihagyta... Ez volt a harmadik kihagyott szegedi hetes.
37. perc:
Hetest kapott a Szeged, Källman harcolta ki.
36. perc: Zorman
szép csel után talált be. 18–19
35. perc: Bodót
lerántották, de csak szabadért, aztán Bánhidi összekaparta a labdát, és hat méterről belőtte. 18–18
35. perc:
A hetest Bielecki biztosan belőtte. 17–18
34. perc:
Hetest kaptak a lengyelek, pedig már nagyon passzívgyanús volt a támadás.
33. perc:
Lépéshiba a lengyeleknél, Thiagus Petrus pedig emberrel együtt bedobta. 17–17
32. perc: Buntic
középre tartó lövését védte a kapus.
31. perc:
Hiába tűnt úgy, hogy már labdát szerez a Szeged, Strlek összeszedte, és bedobta. 16–17
31. perc:
Labdát szerzett a Szeged, és Rodríguez gyors indítás után talált a hálóba. 16–16
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Kielce. 15–16
30. perc:
Kétperces büntetést kapott Blazevic, 4 másodperc van hátra.
30. perc: Obranovic
nagyszerű cselek után játszotta tisztára magát, és a hatosról nagy gólt lőtt. 15–16
29. perc: Sierra
nagy védés után indulhatott a Szeged.
28. perc: Bodó
már megint rémesen távolról lőtt hatalmas gólt a bal fölsőbe. 14–16
28. perc: Bombac
szép átadását Strlek a bal szélről belőtte. 13–16
27. perc: Sandro Obranovic
ezúttal jól lőtt, be is jutott a kapuba a labda. 13–15
26. perc:
Labdát szerzett a Szeged, Obranovic hiába lőtt gólt, már belefújtak a bírók.
26. perc:
Megtört a jég, Källman lövését nem tudta védeni a Kielce kapusa. 12–15
25. perc:
Nem sokáig vacakoltak, Bielecki átlövése utat talált a hálóba. 11–15
24. perc: Lengyel időkérés.
24. perc:
Úgy tűnt, nem fújják le a lökést, de maradt a labda a Kielcénél.
23. perc:
Heteshez jutott a Szeged, amelyet Balogh mellé lőtt...
23. perc: Szegedi időkérés.
23. perc:
Újabb eladott labda a Szegednél, Strlek belőtte a ziccert. 11–14
22. perc: Bombac
remek átadását Aguinagalde a háta mögül lőtte a léc alá. 11–13
22. perc: Bodó
egészen messziről óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe. 11–12
21. perc: Bodó
lövését lesáncolták, aztán a Szeged eladta a labdát, Strlek pedig belőtte. 10–12
20. perc: Paczkowski
óriási cselekkel szlalomozott be a kapu elé, és kihasználta a helyzetét. 10–11
19. perc: Balog
nagy lövését Ivic kifogta.
18. perc: Baloghot
lökték, azért ment fölé a lövése, maradt a labda nálunk.
17. perc: Blazevic
labdát szerzett, Gorbok átlövését védte a kapus, de megszerezte a Szeged az indítást.
17. perc: Balogh
a hetest a bal alsóba lőtte! 10–10
16. perc:
Támadó szabálytalanság a Kielcénél, a Szeged pedig heteshez jutott.
15. perc:
Labdát szereztünk, Thiagus Petrus egyedül maradt elöl, de kihagyta.
15. perc: Balogh
szenzációs cunderezésével feljött a Szeged. 9–10
14. perc:
Sok az a kettős hátrány... Obranovic messziről lőtt, könnyedén megszerezték, kijátszották, Reichmann pedig a léc alá lőtt. 8–10
14. perc: Azonnal gól. Lijewski
maradt egyedül, és biztosan belőtte. 8–9
14. perc: Újabb két perc! Bunticot
küldték ki, bár nem tűnt olyan egyértelműnek a dolog.
13. perc:
Itt az első kiállítás a Szegedben. Blazevic két kézzel lökött.
13. perc:
Szép passzjáték után Gorbok kapta a labdát Baloghtól, és a léc alá lőtt. 8–8
12. perc:
Óriási passz után a szinte tarthatatlan Lijewski kínaiból lőtt a kapuba. 7–8
11. perc:
Labdát szerzett a Szeged, Blazevic pedig könnyű gólt szerzett. 7–7
10. perc: Balogh
viszont nagyon biztos kezű, ezúttal a jobb alsót választotta. 6–7
10. perc:
Kettővel vezet a Kielce. Lijewski betörés után lőtt a kapu jobb oldalába. 5–7
9. perc:
A hetest Sostaric messze fölé lőtte, és éppen egy szurkoló fejét találta el...
9. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, Kust küldték ki, ráadásul hetes a Szegednek.
9. perc: Bieleckit
egyszerűen nem lehetett megállítani, könnyen lőtt a kapu bal oldalába. 5–6
8. perc: Bándhidi
kapott szép labdát, összeszedte, és bevetődve belőtte. 5–5
8. perc:
Egy eladott labda után gyorsan indulhattak a lengyelek, Kus pedig belőtte. 4–5
7. perc:
Megint Lijewski talált be, szédületesen nagy gól volt. 4–4
7. perc: Balogh Zsolt
megint jól emelkedett, és megint szép gólt lőtt, ezúttal a bal alsóba. 4–3
6. perc: Lijewski
egy testcsellel ziccerbe került, és be is vágta a bal alsóba. 3–3
6. perc: Sego
védte Aguinagalde ziccerét, majd az indításból Källman lőtt gólt. 3–2
5. perc: Rodríguez
szép labdalopás után vitte végig, és belőtte! 2–2
4. perc: Megvan az első! Balogh
talált be átlövésből. 1–2
4. perc:
Ideges a Szeged, eladták a labdát, Jachlewski végigszaladt, és belőtte a ziccert. 0–2
3. perc:
Hibáztak a lengyelek is, Bielecki vesztette el a labdát.
2. perc:
Rossz volt a szegedi támadás, jöhetett a Kielce.
2. perc: Zorman
játszott Aguinagaldéhoz, aki beállóból lőtt a bal alsóba. 0–1
1. perc: Bándhidi
fordult be, de a bírók nem láttak szabálytalanságot.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, a Kielce sárga-kékben játszik.