A legutóbbi bronzérmes legyőzésével kezdte a BL-t a Szeged

2015.09.20. 16:23
Balogh Zsolt hasznos játékkal vette ki a részét a Kielce elleni sikerből
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában a Mol-Pick Szeged Dean Bombac vezérletével 31–30-ra legyőzte hazai pályán az előző szezon egyik final four-résztvevőjét, a  lengyel Vive Tauron Kielcét.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–KS VT KIELCE (lengyel) 31–30 (17–14)
Szeged, 2500
néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
SZEGED:
SIERRA – Csuruvija, Balogh Zs. 1, BOMBAC 11 (3), VRANJES 3, THIAGUS PETRUS 4, KÄLLMAN 5. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Zubai Sz. 2, Mindegía 2, Ilyés 2, Ancsin G. 1, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
KIELCE:
Szmal – Reichmann, K. Lijewski 4, Tkaczyk, AGUINAGALDE 6 (2), M. JURECKI 5, Strlek 4. Csere: Sego (kapus), Bielecki 2 (1), Zorman 2, Jachlewski 1, Cupic 2, BUNTIC 4. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–3. 11. p.: 4–6. 15. p.: 8–6. 18. p.: 8–8. 23. p.: 13–9. 27. p.: 14–13. 36. p.: 23–17. 50. p.: 28–26. 56. p.: 31–26
Kiállítások:
16, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 5/3
Carlos Pastor:
– Kollégám igazi sportember, gentlemanhez méltóan nyilatkozik a vereség után is. Hibáztunk néhányszor, de nem érdemeltünk volna vereséget. Eddig nem voltam elégedett csapatommal, de ezúttal úgy játszott, ahogyan a jövőben is várom.
Talant Dujsebajev:
– Simán kikaptunk, sokkal jobb volt a Szeged, az egygólos különbség hamis képet fest a meccsről. A második félidő elején kétszer is emberelőnyben kaptunk gólokat, ez eldöntötte a mérkőzést. Sokkal jobban is tudunk játszani, majd megmutatjuk a folytatásban.

A MÉRKŐZÉS, 1. FÉLIDŐ

Nagyon kemény mérkőzés várt a Szegedre a Kielce ellen, a Bajnokok Ligája tavalyi bronzérmese a csoport egyik favoritjának számít. A Szegednél három hiányzó is volt: García Parrondo, García Robledo és Rajko Prodanovics sem léphetett parkettre. A Talant Dujsebajev irányította lengyel csapat jól is kezdte a mérkőzést, többek között Strlek és Lijewski is betalált az első percekben, és már kettővel is mentek a vendégek. A Szegedben Dean Bombac tartotta a lelket, az irányító öt góllal járult hozzá a Szeged felzárkózásához. A 13. percben Bombac ötödik góljával egyenlített a Tisza-parti együttes.

Sőt! Jonas Kallman duplájával a vezetést is átvette a házigazda, ám Bombac kiállítása után gyorsan egyenlíteni tudott a Kielce. A félidő második felét uralta a Szeged, Ilyés Ferenc például két óriási góllal szállt be a mérkőzésbe, ráadásul a hajrában Vladimir Vranjest is sikerült többször megjátszani, a beálló pedig dobott is két gólt az utolsó percekben. A hajrá hőse Thiagus Petrus volt, aki az utolsó két percben kétszer is betalált, így a szünetben három góllal vezetett a Mol-Pick Szeged. (17–14)

2. FÉLIDŐ

Kezében tartotta a mérkőzést a fordulás után is a Mol-Pick Szeged, sőt! 45 másodperc alatt két emberhátrányos gólt is szerzett a hazai csapat, előbb Kallman, majd Bombac volt eredményes, a szlovén nem sokkal később kilencedik találatával sokkolta a Kielcét, a 38. percben így már hattal vezetett a magyar együttes.

A 3-4 gólos különbség állandósulni látszott a csapatok között, többek közöttJurecki és Cupic találataival azonban folyamatosan zárkózott a lengyel alakulat. Az 55. percben könnyen hihettük volna azt, hogy eldőlt a mérkőzés, ugyanis Ancsin Gábor emberhátrányban lőtt remek cunderes gólt, így öt perccel a vége előtt öt volt a különbség. Az utolsó percek azonban még tartogattak bőven izgalmakat...

Az 56. percben például Vranjes megkapta harmadik két percét is a mérkőzésen, így ő piros lapot kapott, ráadásul ekkor bő fél percig kettős emberhátrányban játszott a Szeged. Az utolsó percekre a szegedi kapuban Sierrát Wyszomirski váltotta, a lengyel kapus pedig több óriási bravúrt mutatott be, ami nagyon fontos volt a végkimenetel tekintetében. A hajrában kétszer is betaláló Aguinagalde vezérletével a Kielce felzárkózott egy gólra, az utolsó fél percben azonban már nem sikerült betalálnia, így a Szeged fantasztikus győzelemmel kezdte az idei BL-szezont. (31–30)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Időt kér a Szeged 53 másodperccel a vége előtt. Jachlewski lő a hálóba egy kipattanót, 22 másodperc marad vissza. Thiagus Petrus lerántja Bieleckit, kiállítják, két másodperc van hátra. A szabaddobást lekészítik, de a sáncban elakad, EZ A VÉGE!31–30
59. perc: Tkaczyk ellen viszont belemenést fújnak a túloldalon. Két perc sincs hátra, háromgólos szegedi vezetés. Thiagus Petrus fölé lő. Strlek mellé emel, de hetest fújnak a Kielcének. Sierra jön vissza a kapuba, Aguinagalde azonban a jobb alsóba vágja a hétméterest. 31–29
58. perc: Buntic negyedik gólja is megvan a meccsen, de legalább kiegészül a Szeged. Bombac remek egyéni akciója végén Szmal védi a lövését.31–28
57. perc: MICSODA BRAVÚR! Bielecki lövi át a szegedi falat középről, de Wyszomirski óriási bravúrral hárít! A közönség a lengyel kapust élteti. A túloldalon Mindegía lő mellé.
56. perc: PIROS LAP VRANJESNEK! Ki sem egészül a Szeged, máris jön az újabb két perc, ráadásul Vranjesnek, aki így piros lapot kap! A megítélt hetest Aguinagalde értékesíti. Ancsin bombáz fölé emberhátrányban.31–27
55. perc: Mindegía tör be harcosan két védő között, fellökik, de nincs hetes, csak szabaddobás. EMBERHÁTRÁNYOS GÓL! Ancsin a jobb szélről helyez egy cundert a hálóba, gyönyörű gól! 31–26
54. perc: Mindegía lövését védi Szmal. KÉT PERC! Zubai ütközi le Tkaczykot, kiállítják, borzasztóan nehéz két perc vár a Szegedre. Aguinagalde harcol ki hetest. NINCS GÓL! Bielecki hétméteresét kivédi a Sierra helyére beálló Wyszomirski!
53. perc: ÚJABB GÓÓÓL! Sierra védése után Mindegía lép ki ziccerben és talál a hálóba, nagyon fontos gól! 30–26
52. perc: MICSODA GÓL! Thiagus Petrus vezeti keresztbe a labdát, megjátssza Zubait, aki befordul és a rövid felsőbe bombáz a jobb oldalról. 29–26
51. perc: Labdát szerez a Szeged védekezésben, de Bombac eladja támadásban. Buntic lövését védi Sierra.
50. perc: Feljön két gólra a Kielce, Zorman talál be. Időt kér a Szeged. 28–26
49. perc: Óriási bejátszást kap Zubai Bombactól, de kapufát lő ziccerben, úgy tűnik, hogy lökik, de a bírók továbbot intenek.
48. perc: Labdacsere. Mindegía ellen belemenést fújnak. Állva hagyja a szegedi védelmet a Kielce, Cupic eredményes. 28–25
47. perc: Zorman lövését védi Sierra, de marad a labda a Kielcénél. Buntic kísérletét is fogja Sierra, most már a Szegedé a labda.
46. perc: Bombac harcol ki hetest Cupic mellett, a kiállítás elmarad. A gól viszont nem! Bombac bevágja a hetest, nagyon könnyedén. 28–24
45. perc: Passzívnál ThiagusPetrus lő gyönyörű gólt, egy pattintás után helyez a jobb alsóba. A túloldalon Jurecki szinte azonnal válaszol, a bal szélről ejt Sierra fölött a hálóba. 27–24
44. perc: Zárkózik a Kielce, Strlek értékesít egy ziccert. 26–23
43. perc: Bombaccsal nem bírnak a vendégek, megvan a tizedik gólja a találkozón. Sierrának nincs szerencséje a túloldalon, Aguinagalde lövésébe belekap, de az becsorog a hálóba. A közönség Wyszomirskit követeli a kapuba Sierra helyére.26–22
42. perc: Kallman a bal szélről húzza be a labdát a rövidbe, ötödik gólját szerzi a mérkőzésen. Örülni nincs sokáig idő, Buntic egyből válaszol. 25–21
41. perc: Villámgyorsan jön ismét a lengyel válasz, Zorman veszi be a szegedi kaput. Kiegészül a Szeged, Sego védi Bombac lövését.24–20
40. perc: Bombac bejátszása ezúttal nem jó. A túloldalon ismét Jurecki talál be, a bal szélről. Zubai, az új csapatkapitány talál be emberhátrányban.24–19
39. perc: Ancsin viszi földre Aguinagaldét, két percet kap érte. Gyorsan kihasználja a fórt a Kielce, Jurecki eredményes. 23–18
38. perc: OTT A KILENCEDIK BOMBACTÓL! Állva hagyja a lengyel védelmet, egész egyszerűen besétál és bepattintja a ziccert Szmallal szemben. Kapust cserél a Kielce, Marin Sego jön Szmal helyére.23–17

Dean Bombaccsal nagyon meggyűlt a kielceiek baja (Fotók: Földi D. Attila)

37. perc: Tkaczyk lövését blokkolja a sánc, így Sierrának nem kell megizzadnia a védésért.
36. perc: Kettő perc Vranjesnek védekezésben, mezhúzásért kapja, ez már a második neki a meccsen, óvatosnak kell lennie. Sierra védi Bielecki lövését, majd indítja a ziccerben kilépő Kallmant, a svéd bevágja a ziccert Szmal mellett. SŐŐŐŐT! Újabb emberhátrányos szegedi gól, Bombac szerez labdát védekezésben és végigviszi ziccerig, majd a jobb alsóba bombáz.22–17
35. perc: Tartja a lépést a Kielce, Lijewski eredményes ezúttal. Kallman válaszol rögtön, a bal oldalról lő a hosszú alsóba. 20–17
34. perc: Emberhátrányban is gólt tud szerezni a Kielce, így felzárkózik kettőre. De Vranjes összeszed egy kipattanót a túloldalon és betalál! 19–16
33. perc: Tkaczyk kap két percet, amiért a levegőben lerántja Thiagus Petrust. Ancsin nagy gólt lő, de elveszik a labdát a Szegedtől, belemenés Bombacnál.
32. perc: NA DE! Egy labdaszerzés után Bombac talál be. 18–15
31. perc: FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS! A Kielce kezdi a második 30 percet, méghozzá góllal, Aguinagalde eredményes. 17–15

1. FÉLIDŐ

30. perc: Buntic lövését védi Sierra, kiegészül a Szeged. GÓÓÓL! Thiagus Petrus középről lövi át a kielcei falat, és a jobb alsóba helyez. 17–14 A SZÜNETBEN!
29. perc: EMBERHÁTRÁNYOS SZEGEDI GÓL! Thiagus Petrusnak csinál helyet Balogh, a brazil pedig nagyszerű gólt szerez. SŐT! Kallman kerül ziccerbe egy labdaszerzés után, de Szmal lábbal mutat be óriási bravúrt.16–14
28. perc: Blazevic ellen ítélnek szabálytalanságot, aki reklamálni kezd, amiért kiküldik két percre. Nagy kár érte. Gyorsan kihasználja az emberfórt a Kielce, Buntic talál be. 15–14
27. perc: Szinte rögtön válaszol a Kielce, Cupic a jobb szélről eredményes. A Szeged sem tétovázik, Vranjes talál be újra, ezúttal Ilyés bejátszásából. Két hazai gól egymás után beállóból.15–13
26. perc: Bielecki óriási gólt ragaszt a szegedi kapuba, egy gólra feljön a Kielce. Időt is kér a hazai csapat. EMBERHÁTRÁNYOS GÓL! Vranjes kap remek bejátszást Mindegíától és bevágja a ziccert.14–12
25. perc: Jurecki viszi el harcosan a labdát a jobb oldalra és bepattintja Sierra mellett, ráadásul Zubai rángatja, amiért két percet kap. Ilyésnek ezúttal nem jön össze, mellé lő.13–11
24. perc: Buntic hozza közelebb a Kielcét egy jobb szélről dobott góllal. Balogh kiszorított helyzetből lő az oldalhálóba.13–10
23. perc: Labdát szerez a Szeged védekezésben. ILYÉS NAGY GÓLJA! Ilyés Ferenc ismét nagy gólt ragaszt a Kielce hálójába középről, ezúttal is a kapu bal oldalát választja. 13–9
22. perc: HÁROM KÖZTE! Higgadt támadás a Szegedtől, IlyésFerenc pedig Cupic mellett bombáz a bal felsőbe. 12–9
21. perc: Kiegészül a Kielce közben, passzívnál Buntic lövését védi Sierra.
20. perc: Zorman harcol ki hetest emberhátrányban. Bielecki kegyetlenül bevágja, a jobb felsőbe bombáz. Zubai is hetest harcol ki a túloldalon, Bombac pedig bedobja.11–9
19. perc: VEZET A SZEGED! Mindegía eredményes a bal oldalról, szép egyéni akció tőle. SŐT! Balogh is betalál egy Sierra-védés után, újra kettő közte. Ráadásul Jureckit kiállítják reklamálásért, emberelőnyben a Szeged.10–8
18. perc: Kiegyenlít a Kielce, Jachlewski a bal szélről talál be. Thiagus Petrus helyére Ilyés Ferenc jön a Szegednél.8–8
17. perc: Jurecki a bal oldalon tör be két védő között és lő a kapu jobb oldalába. A túloldalon Thiagus Petrus lő mellé.8–7
16. perc: KÉT PERC! Jurecki tör be a jobb oldalon, Bombac mellett elesik, a Szeged játékosa kapja a meccs első kiállítását. KIMARAD A HETES! A megítélt hétméterest Cupic kihagyja, kapufára dob! A túloldalon Mindegía lő mellé.
15. perc: Thiagus Petrus ad fantasztikus labdát a bal szélre Kallmannak, aki bevágja a ziccert a hosszúba. 8–6
14. perc: FORDÍT A SZEGED! Sierra védése után Kallman kap kiváló indítást Bombactól, a ziccert pedig nem hibázza el, a bal felsőbe bombáz. Dujsebajev időt is kér. Bielecki távoli lövését lábbal védi Sierra.7–6
13. perc: EGYENLÍT A SZEGED! Bombac ötödik gólját dobja a mérkőzésen (a hat szegediből), kijön Szmal, Bombac pedig az üres kapuba lő. 6–6
12. perc: Buntic sárgul be védekezésben, Vranjes beállóból fölé lő, húzzák-rángatják, mégsincs fault. Gyors kontra a Szegedtől, Bombac a befejező, Szmal fölött emel a hálóba. 5–6
11. perc: Strlek ezúttal betalál, a bal szélről húzza a rövid alsóba a labdát, nagyon szűk helyen sikerül gólt dobnia. Szmal védi Vranjes lövését, utóbbi nem érti, miért nem kap hetest. A kontrából betalál a Kielce, nem rendeződik időben a Szeged, Aguinagalde pedig góllal büntet.4–6
10. perc: NAGY VÉDÉS! Egy gyors kontrából jut el a kapuig a Kielce, de Sierra védi Strlek kísérletét. SŐT! EGYENLÍT A SZEGED! Thiagus Petrus középről, nyolc méterről pattint a jobb alsóba. 4–4
9. perc: Thiagus Petrus óriási lelkesedéssel játszik, de ezúttal mellé lő. A túloldalon Tkaczyk ellen fújnak belemenést.
8. perc: ÓRIÁSI GÓL! Bombac harmadik gólját is megszerzi a találkozón, kipókhálózza a jobb felsőt. Bombac játssza be a túloldalon Vranjesnek, de a beálló nem tudja megfogni, de marad a labda a Szegednél fault miatt.3–4
7. perc: Lijewski remek egyéni akciója gólt hoz, a jobb szélen tör be két védő között és lő a hosszú felsőbe. 2–4
6. perc: Thiagus Petrus érkezik nagy lendülettel és óriási kapufát lő, de marad a labda a Szegednél, Balogh hetest harcol ki Tkaczyk mellett. GÓÓL!Bombac pedig belövi. 2–3
5. perc: Eladja a labdát a Kielce támadásban, de Bombac szabálytalan, sárgát kap, így marad a labda a vendégeknél. Lijewski lövése kipattan Sierráról, a kipattanót Strlek gyűjti be és dobja a hálóba, elalszik a szegedi védelem. 1–3
4. perc: Thiagus Petrus kerül helyzetbe, de Szmal olvassa a lövését és hárít. Fordulhat a Kielce.
3. perc: Aguinagalde fordul be középen és talál be, ismét vezet a Kielce. 1–2
2. perc: A Kielce első támadása viszont gólt hoz, nem jön be a szegedi nyitott védekezés, Lijewski talál be. Gyorsan jön a válasz, Bombac talál be középről. 1–1

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Szeged kezdi a találkozót, de Baloghtól elveszik a labdát lépéshiba miatt.

Felcsendül az EHF Bajnokok Ligája himnusza, pillanatok múlva kezdünk, már ne menjenek messzire!

A csapatok bemutatása folyik jelenleg, a hangulat ezúttal is fantasztikus a szegedi sportcsarnokban. A hazai együttes kékben lép parkettre, a vendégek sárgában.

A találkozót a Sport 2 élőben közvetíti.

Egy kis statisztika: a Szeged eddig 122. BL-mérkőzést játszott, 55 győzelem, 9 döntetlen és 60 vereség a mérleg. A Kielce ellen nem igazán megy a csapatnak: az eddigi négy összecsapásból hármat a lengyelek nyertek, és csak egyet a magyar együttes.

Zubai Szabolcs először lesz csapatkapitány a BL-ben, míg a nyári igazolások, Thiagus Petrus és Marko Csuruvija első meccsét játszhatja a legrangosabb európai kupasorozatban.

A Kielce a harmadik helyen végzett a május végi kölni final fourban. A magyar szövetségi kapitány együttese az új szezonban is kemény ellenfél lesz bárki számára.

Kellemes és szegedi sikerekben gazdag vasárnap délutánt kívánunk! A Tisza-parti alakulat a legutóbbi szezonban bronzérmes Kielcét fogadja a csoportkör első fordulójában. Nehéz mérkőzésre van kilátás, Talant Dujsebajev csapata jó erőkből áll és a legutóbbi idényben megmutatta: bárkivel képes felvenni a harcot. Kezdés 16.30-kor, tartsanak velünk!