Mikler lehúzta a rolót, a Szeged legyőzte a csoport dán éllovasát

NAGY PÉTER (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.10.27. 18:31
A Pick Szeged hazai pályán kiváló játékkal, végig vezetve győzte le az A-csoport dán éllovasát a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a szenzációsan védő Mikler Roland vezérletével.
Mikler Roland bravúrjai is kellettek a Szeged sikeréhez (Fotó: Árvai Károly) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT
PICK SZEGED– AALBORG (dán) 31–28 (17–13)
Szeged, 3000
néző. V: Lah, Sok (szlovének)
SZEGED: MIKLER R. – B. Radivojevics 1, Tönnesen 1, Martins 1, BÁNHIDI 5, MACKOVSEK 5, Frimmel 3. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, Bodó 2, GARCIANDÍA 5, Rosta M., BOMBAC 3, SOSTARIC 4 (1), Blonz 1. Edző: Juan Carlos Pastor
AALBORG: Gade – BJÖRNSEN 4, Sandell 3, J. Nielsen, Antonsen 3, Pálmarsson 2, BARTHOLD 8 (5). Csere: Ludvigsen (kapus), Claar 6, M. Larsen, N. Christensen, Möllgaard 1, A. Jensen, B. Jakobsen 1. Edző: Stefan Madsen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 5–3. 16. p.: 9–5. 20. p.: 12–9. 24. p.: 14–11. 28. p.: 16–12. 34. p.: 17–16. 39. p.: 21–17. 42. p.: 23–18. 48. p.: 25–21. 52. p.: 25–24. 58. p.: 29–25
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Juan Carlos Pastor:
– Jól kezdtünk, sikerült felvennünk a meccs előtt megbeszélt pozíciókat. A második félidőt álmosan kezdtük, amit könyörtelenül kihasznált az ellenfél, és egy gólra felzárkózott. Később, a hét a hat elleni támadásaik alkalmával is voltak gondjaink, de a kritikus pillanatokban a szenzációsan védő Mikler Roland ziccereket hárított, továbbá Bánhidi Bence és Dean Bombac vezérletével eredményesen támadtunk. Nagyszerű csapat ellen megérdemelten nyertünk ezen a csodás estén. Most hosszabb szünet következik, amit nem szeretek, igyekszünk jó formánkat átmenteni és eredményesen befejezni az évet.
Stefan Madsen: – Mindig jó ebben a történelmi csarnokban játszani Európa egyik legjobb csapata ellen. Mindent megpróbáltunk, de sok ziccert hibáztunk, ezenkívül Mikler Roland remek napot fogott ki. Szerettünk volna egy ponttal távozni Szegedről, de a Pick minden hibánkat megbüntette, és összességében megérdemelten nyert.

A hatalmas iram elmaradt, de ezt a legkevésbé a házigazda Pick Szeged bánta, amely fegyelmezett, taktikus, tetszetős játékkal és Mikler Roland bravúrjaival győzte le a mérkőzést megelőzően még listavezető dán Aalborgot a férfi Bajnokok Ligája hatodik fordulójában.

A mieink türelmesen kezdték az európai szövetségnél a hét meccsének választott találkozót, néhányszor még tiszta lövőhelyzetben is passzoltak, miközben vigyáztak, nehogy feleslegesen elszórják a labdákat. A Tisza-partiak a vendégekkel ellentétben magasan, a kilences vonalán védekeztek, amellyel mintha sikerült volna meglepni a riválist. Csakúgy, mint Borut Mackovseknek a szegedi szurkolókat. A szlovén balátlövő formájára ugyan eddig sem lehetett panasz, ám ezúttal az önbizalma is a helyén volt, főleg, amikor a kilencesen kívülről kellett célba vennie Simon Gade kapuját.

A legnagyobb erősítést a csongrádiaknak kétségtelenül a rutinos irányító Dean Bombac visszatérése jelentette, habár a hüvelykujján kék kötést viselő karmester az elején még a kispadon ült, így Miguel Martinsnak kellett szerveznie a játékot. A portugál jól tette a dolgát, a balszélső Sebastian Frimmelt például zseniális mozdulattal hozta helyzetbe, mégis viszonylag korán el kellett hagynia a pályát. Juan Carlos Pastor húzása azonban bejött, a Szeged Bombaccsal még magabiztosabbnak tűnt. Egyedül a gyors visszarendeződésekre kellett figyelnie, mert az Aalborg szinte pillanatok alatt ott termett a hatosánál, éppen ezért volt nagy szükség Mikler védéseire. Persze amiatt sem szomorkodott senki, hogy az exveszprémi Aron Pálmarsson végig indiszponáltan kézilabdázott, rendre rossz döntéseket hozott ziccerben, így Felix Claarnak kellett a hátára vennie a csapatát. De a svéd átlövő teljesítménye is csak arra volt elég, hogy a szünetig feljöjjön mínusz négyre a dán bajnok (17–13).

Talán a legrosszabbkor akasztották meg a lendületben lévő Pick Szeged játékát, mert négy-öt percig a második félidőben úgy nézett ki, hogy az öltözőben ragadt a gárda. Lukas Sandell és Claar megérezte a vérszagot, főleg miután Frimmel Gade fejbe dobásáért piros lapot kapott. Az egyik fordulópontot az jelentette, hogy 17–16-ot követően nem tudtak egyenlíteni az északiak, Imanol Garciandía találata a legjobbkor jött, ahogy Mikler újabb bravúrjai is legjobbkor jöttek, és amikor megint megvolt a lehetőségük a hét a hat elleni játékkal hasztalanul erőlködő aalborgiaknak az ikszre, Bombac lelopta a labdát, a Kielben is parádézó Mario Sostaric pedig eldöntötte a két pont sorsát (31–28).

A válogatott szünet után a Tisza-parti alakulat a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes északmacedón Vardart fogadja – a tervek szerint ez lesz az utolsó BL-összecsapás az Újszegedi Sportcsarnokban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyert a Szeged. 31–28

60. perc: A meccs utolsó gólja Björnsen nevéhez fűződik, de a szegedi győzelem megvan. 31–28

60. perc: Bombac imitálta a támadást, majd amikor elhitték az altatást, egyszerűen bevágta az újabb szegedi gólt. 31–27

60. perc: Nem sokáig tartott, míg Jakobsen betalált, de ez már alighanem nem oszt, nem szoroz. 30–27

59. perc: Bombac szenzációs, pattintott passzából Bánhidi lőtt a kapu közepébe. 30–26

59. perc: Nem elég, hogy hetest kapott az Aalborg, Bodót még ki is küldték két percre. A hetest Barthold bedobta. 29–26

58. perc: Időt kért az Aalborg.

58. perc: Ebből a hét a hat elleni játékból a Szeged jött ki jobban.

58. perc: Bent van! Garciandía lőtt szép gólt, majd labdalopás után Sostaric növelte az előnyt. 29–25

57. perc: Björnsen kapta a labdát a jobb szélen, de hiába, mert Mikler újabb védéssel, a 16.-kal szomorította el a dánokat.

57. perc: Hét a hat ellen támadtak a dánok, de Bombac labdát szerzett, indította Sostaricot, aki az üres kapuba lőtt. 27–25

56. perc: Megvolt a lehetőség, de Martins előtt hiába tátongott a jobb alsó, mellélőtte.

55. perc: Kétszer is lőhetet a Szeged, de Gade kétszer is védett. A második utáni kipattanót leronhanás után Björnsen lőtte be. 26–25

54. perc: Hú, ez nagyon kellett! Sandell lövése a kapufa tövéről Mikler kezébe perdült...

53. perc: Te jó ég, Sostaric milyen éles szögből lőtt óriási gólt! 26–24

52. perc: Csak bedobták a dánok... Claar futott rá a védőfalra, kicselezte a védőjét, és a jobb felsőbe lőtt. 25–24

51. perc: Mackovsek ezúttal is nagyon magasra emelkedett, de ő is csak a kapufát találta el.

50. perc: Szegedi időkérés.

50. perc: Kettőre jöttek fel, mert Möllgaard talpról betalált. 25–23

50. perc: Megint passzívot jeleztek, Bombac lövése a jobb kapufáról jött ki.

49. perc: Az elrontott dán támadás után Garciandía lövését mentették a védők, gyorsan indult Barthold, és bedobta a ziccert. 25–22

48. perc: Bánhidit küldték ki két percre, pedig teljesen szabályosnak tűnt a gólja. Labdaeldobásért járt a két perc. Pastor szinte dührohamot kapott, no meg egy sárgát.

47. perc: Heteshez jutottak a dánok, Barthold pimaszul a kapu jobb oldalába pattintott. 25–21

47. perc: Garciandía lövése találta meg az utat a dán kapuba. Ez volt a negyedik gólja. 25–20

46. perc: Végül folytatódott a dán támadás, és Björnsen került helyzetbe, aki a jobb szélről ügyesen belőtte. 24–20

45. perc: Sandell lövését védte Mikler, de maradt a labda az Aalborgnál, Pálmarsson a kapufát találta el.

45. perc:Nem áll le a gólszerzéssel a Szeged, most Bánhidit hagyták egyedül, ő pedig az ilyesmit belövi. 24–19

44. perc: Nem sikerült a szegedi támadás, a másik oldalon viszont Mikler előbb Pálmarsson, majd Nielsen lövését is kivédte!

43. perc: Berthold a bal szélről nagyon magabiztosan pattintott a hálóba. 23–19

42. perc: Henigman kapott kétperces büntetést, mert lerántotta Antonsent.

42. perc: Bloncot egyedül hagyták a bal szélen, ő pedig szépen lőtt a rövidbe. 23–18

41. perc: Antonsen lőhetett nagy helyzetben, Mikler azonban egészen remekül védte a ziccert.

41. perc: Blonc ugrott be a bal szélről, Björnsen lökte, kiküldték két percre. A hetest Sostaric végre belőtte. 22–18

40. perc: Pálmarsson nemrég jött vissza, most pedig alulról suhintott a hálóba. 21–18

39. perc: Sokáig támadott az Aalborg, végül belemenés miatt elvették a labdát tőlük. Megint Bombac indult ellenállhatatlanul, két embert is becsapott, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 21–17

37. perc: Lépéshiba miatt elvették a labdát a dánoktól, a másik oldalon Bombac kiváló passza után Bánhidi lőtt a bal alsóba. 20–17

36. perc: Sandell ezúttal is átlövésből lőtt gólt, de másodpercekkel később Bombac betörésből állította vissza a kétgólos különbséget. 19–17

35. perc Garciandíát lesáncolták, de Antonsen lövését Mikler védte. Garciandía a következő támadásból újra próbálkozott, és ezt már belőtte. 18–16

34. perc: Passzív miatt elvették a Szegedtől, és ezt kihasználta az Aalborg, Claar ejtésével egy gólra jöttek fel. 17–16

33. perc: Jöttek a dánok, Antonsen lövését védte Mikler de maradt a labda náluk, Claar pedig betörés után csavarta be. 17–15

32. perc: Bánhidi befordult, hetes. A hetest Frimmel úgy lőtte el, hogy a labda a kapus fejéről ment fölé. Természetesen Frimmel pirosat kapott.

31. perc: Méghozzá dán góllal, Sandell lőtt nehéz helyzetből a bal alsóba. 17–14

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Szeged. 17–13

30. perc: Antonsen futott be üresbe, jött is a labda, ő pedig bedobta a ziccerét. 17–13

29. perc: Ez igen! Bánhidi fordult be, Larsen visszahúzta, két perc és hetes. A hetest Frimmel a jobb felsőbe vágta. 17–12

29. perc: Szegedi időkérés.

29. perc: Christensen lövése a sáncon megpattanva jutott Mikler ölébe.

28. perc: Radivojevicsre jött ki a figura, ő pedig a jobb szélről mesterien ejtett a kapuba. 16–12

28. perc: Garciandía erős, de nem helyezett lövését védte a kapus, majd a másik oldalon Mikler védte Barthold ziccerét.

27. perc: Pálmarsson vállalta el megint az átlövést, de ezúttal sem találta el a kaput.

26. perc: Sokáig jól védekezett az Aalborg, de aztán Bodó szinte talpról lőtte ki a kapu bal oldalát. 15–12

26. perc: Antonsen kapott jó labdát beállóból, és kiválóan tekert a kapuba. 14–12

25. perc: Bombac harcolt ki hetest betörés után, Radivojevic viszont kihagyta.

24. perc: Antonsenre nem figyeltek a szegedi védők, ő pedig szinte begyalogolhatott a kapuba. 14–11

23. perc: Elügyetlenkedte az Aalborg a támadását, de ezt csak kevesen bánták Szegeden, azt viszont sokan, hogy az ellentámadásból Bombac a kapufát találta telibe.

22. perc: Bombac passzából Garciandía helyből felugorva lőtt a bal felsőbe. 14–10

22. perc: Claar kapott szép labdát, és okosan ejtett a kapuba. 13–10

22. perc: Bodó harcolta ki a helyzetet, és remekül lőtt betörés után a bal alsóba. 13–9

21. perc: Bodó dúródott az aalborgi kapu felé, Larsen lerántotta, ki is küldték két percre a dánt.

21. perc: Larsen maradt nagyon egyedül, de szerencsére fölédobta.

21. perc: Időt kért az Aalborg.

21. perc: Mackovseknél belemenést fújtak, jöhettek a dánok.

20. perc: Garciandía kapott jó passzt, nem hezitált, ellőtte, és jól tette, mert a kapus lába közt talált a kapuba. 12–9

19. perc: Rossz passz után megszerezték a dánok a labdát, Björnsen bedobta az üres kapuba, de nem adták meg, inkább hetes. A hetest Barthold bedobta. 11–9

19. perc: Lyuk támadt a szegedi védőfalon, ezt használta ki Sandell, aki betörés után lőtte be. 11–8

18. perc: Ott az ötödik Mackovsek-gól! Megint átlövés, megint szép gól. 11–7

18. perc: Hetes és két perc, Bánhidit küldték ki, Barthold pedig pimaszul bepattintotta a hetest. 10–7

17. perc: Bánhidi kapott szép passzt, majd befordulás után a bal alsóba lőtt. 10–6

16. perc: Pálmarsson csak betalált „végre”... A rá jellemző óriási átlövésgóllal hozta közelebb a vendégeket. 9–6

16. perc: Mikler újabb szép védése után Frimmel indult, nehezen szedte össze a labdát, de mégis kiválóan lőtt a léc alá. 9–5

15. perc: Mackovseknek ma nagyon sül a keze. Már passzívot mutattak a bírók, amikor óriási átlövésből a kapufa segítségével szerzett gólt. 8–5

14. perc: Hej, Mikler! Claar kínai figurából akart gólt lőni, de a magyar kapus kivédte a ziccert!

14. perc: Martins adott szép hát mögötti passzt Frimmelnek, aki a bal szélről óriási gólt lőtt. 7–5

13. perc: Elég röviden támadott az Aalborg, és a bal szélről Barthol biztosan lőtte ki a bal felsőt. 6–5

13. perc: Nem sokáig tartott az emberelőny, mert lökés miatt Henigman ülhetett le a büntetőpadra.

12. perc: Az előző akció után Nielsent kiküldték két percre, szegedi emberelőny.

12. perc: Pálmarsson újabb elpuskázott lehetősége után jöhetett a Szeged, és Mackovsek kiváló passza után az egyedül hagyott Bánhidi pattintott a kapuba. 6–4

11. perc: Megint Mackovsekben bíztak a társak ő azonban ezúttal a kapu mellé lőtt.

10. perc: Claar ment el három ember mellett is, majd kifacsart pozícióból is szép gólt lőtt a bal alsóba. 5–4

10. perc: Tönnesen tört be a jobb oldalon, a helyzetét viszont kivédte a kapus.

9. perc: Pálmarsson lövését sáncolt a védelem, de maradt a labda náluk, megint Pálmarsson lőtte el, Mikler viszont hihetetlen bravúrral védte a bal felsőbe tartó labdát.

7. perc: Sandell lövését védte nagy bravúrral Mikler, hogy aztán az ellentámadásból megint Mackovsek legyen eredményes, viszont most a kapu jobb oldalát választotta. 5–3

7. perc: Mackovsek megint iszonyú magasra emelkedett, és kegyetlenül bevágta a bal alsóba. 4–3

6. perc: Barthold lövését Mikler és a kapufa mentette, majd a másik oldalon Bánhidit birkózták le, de csak egy szabadért. Tönnesent lesáncolták, majd faultos helyzetet engedtek el a bírók, gyorsan indult Björnsen, és bedobta a ziccert. 3–3

5. perc: Ott van! Martins maradt egyedül, és szépen lőtt a hatosról a bal alsóba. 3–2

5. perc: Viszonylag hosszan támadtak a dánok, végül Claar lőtt őrületesen nagy gólt a jobb felsőbe. 2–2

4. perc: Tönnesen vette észre, hogy szabad maradt előtte a lövősáv, és a bal alsóba bombázott. 2–1

3. perc: Sandell harcolt ki hetest, amelyet Barthold a hálóba pattintott. 1–1

2. perc: Pálmarsson lövése lelassult a sáncon, jöhetett a Szeged, Mackovsek megint próbálkozhatott, ezúttal könnyen lőtt a hálóba. 1–0

1. perc: Mackovsek emelkedett fel nagyon magasra, a lövése azonban néhány centivel elment a bal alsó mellett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, az Aalborg tiszta fehrében játszik.

ELŐZMÉNYEK

A skandináv stílus megtestesítője az A–csoport listavezetője, a dán Aalborg, amelynek játékoskeretét kivétel nélkül észak-európaiak alkotják, így a Pick Szeged egyik legfontosabb feladata az lesz a férfi Bajnokok Ligája 6. fordulójában, hogy amennyire csak lehet, lelassítsa ellenfelét. Erre minden bizonnyal az lenne a legjobb módszer, ha a Tisza-partiaknál kiszakadna a gólzsák szerdán, a sikeresen befejezett akciók után ugyanis egyből vissza tudnának rendeződni. Az eddig szerzett 149 góljával (átlag 29.8) a BL egészét tekintve a középmezőnyhöz (9.) tartozik Juan Carlos Pastor csapata, amelynek erőssége továbbra is inkább a védekezés, habár a múlt héten Kielben (32–32) igencsak meggyűlt a baja a németek hét a hat elleni játékával. Utóbbinak ráadásul az Aalborg a mestere...