A Veszprém nem tudott visszavágni a PSG-nek

2016.11.27. 16:56
Lékaiék végig üldözték a franciákat, de hiába (Fotó: NS-archív/Földi Imre)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Paris Saint-Germain a második félidőben állva hagyta a Telekom Veszprémet, és 28–24-re győzött, így egy héten belül kétszer is megverte magyar riválisát.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
PARIS SG HANDBALL (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 28–24
(14–12)
Párizs, 2800 néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
PARIS: OMEYER – Abalo 3, STEPANCIC 5, L. Karabatic 1, Narcisse, M. Hansen 4 (2), GENSHEIMER 6. Csere: Skof (kapus), Möllgaard 1, Accambray, Kounkoud, Barachet, Remili 3, Nielsen, N. KARABATIC 5, M’Tima. Edző: Zvonimir Serdarusic
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc 3 (1), Sulic, Nagy L. 4, Schuch, Ilics 2 (2), Ugalde 1. Csere: MIKLER (kapus), Iváncsik G. 2, PÁLMARSSON 5, Gajic, Nilsson 3, Kopljar 3, Ch. Rodríguez, Terzic, LÉKAI 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 13. p.: 5–6. 22. p.: 8–10. 29. p.: 13–10. 35. p.: 14–14. 38. p.: 17–15. 46. p.: 20–15. 52. p.: 24–17
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3

TOVÁBBI VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
A-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Bjerringbro-Silkeborg (dán) 34–19 (18–10)
B-CSOPORT
Kielce (lengyel)–PPD Zagreb (horvát) 29–25 (11–12)
Celje (szlovén)–Meskov Breszt (fehérorosz) 36–36 (18–17)
C-CSOPORT
Metalurg (macedón)–Tatran Presov (szlovák) 26–20 (11–10)
D-CSOPORT
Besiktas (török)–Nantes (francia) 28–33 (14–16)
Team Tvis Holstebro (dán)–ABC/UMinho (portugál) 34–29 (18–13)

Elszántan érkezett Párizsba a Veszprém, amely az előző fordulóban az utolsó másodpecekben szenvedett fájó vereséget francia riválisa ellen. Ennek ellenére a hazaiak kezdtek magabiztosabban, és elléptek 2–0-ra. A 6. percben született meg az első magyar gól Nagy László révén, aki az első félidőben igazi vezére volt a csapatának – a játékrészben szerzett két gólja mellett többször is kihagyhatatlan helyzetben hozta Andreas Nilssont. Éledezett a Veszprém, sőt, a 12. percben Cristian Ugalde találatával először vezetett. 5–6

Ahogy teltek a percek, egyre világosabb lett, hogy ezen a meccsen nem nagyon van ellenszer Luka Stepancicra, aki már az első félidőben eljutott öt találatig. A franciáknál hátul is akadt kiváló teljesítmény, Thierry Omeyer rendre kifogta a veszprémi lövéseket (47 százalékkal védett az első félidőben!), a magyar csapat azonban a 22. percben az előző meccsről hiányzó Aron Pálmarsson találatával kettőre növelte az előnyt. Jött is az időkérés, amelynél alapos fejmosásban részesülhettek a francia csapat játékosai – a PSG ellentmondást nem tűrően sorozatban öt gólt lőtt, és ellépett 13–10-re. Az etap végére valamelyest alakított az álláson a Veszprém, így 14–12-es hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészt kiválóan kezdte a Veszprém, hét percig nem kapott gólt, ellenben hármat is lőtt. A 40. perctől újabb hatperces gólcsend következett, nagyrészt Omeyernek és a második játékrészre beálló Mikler Rolandnak köszönhetően. A rövidzárlat után a PSG állva hagyta ellenfelét, Nikola Karabatic és az első félidőben csendes Uwe Gensheimer góljaival az 51. percben már 24–17-re vezetett. Innentől már nem volt sok kérdés, az utolsó percekben még kozmetikázott az eredményen a Veszprém. A vége 28–24 lett.

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: Iváncsik
lőtt még egy gólt a végén. 28–24
59. perc: Remili bombázott a kapuba 9 méterről, a másikon Pálmarsson szépített. 28–23
58. perc: Kopljar szerzett gólt. 27–22
58. perc:
hasonló a helyzet Abalóval a másikon. 27–21
57. perc: Marguc
kapott jó labdát a szélen. 26–21
55. perc: Hansen nem hibázta el a hetest. 26–20
54. perc: Kopljar válaszolt. 25–20
54. perc: szép támadás végén Nikola Karabatic talált be távolról. 25–19
53. perc:
ismét Pálmarsson. 24–19
52. perc: Mikler egymás után kettőt védett.
52. perc: Pálmarsson
hozta közelebb a Veszprémet. 24–18
52. perc: időt kért a Veszprém.
51. perc:
összeomlott a Veszprém, megint Gensheimer talált be indításból. 24–17
51. perc: Gensheimer
belejött a gólszerzésbe. 23–17
50. perc: Nikola Karabatic nem hagyja, hogy közelebb férkőzzön hozzájuk a Veszprém. 22–17
49. perc: Nagy
lőtt gólt ismét. 21–17
48. perc:
megint labdát szerzett a PSG, megint Gensheimer használta ki. 21–16
47. perc: Nagy
talált be. 20–16
46. perc:
Mikler nem volt a pályán, Gensheimer az üres kapuba lőve fejezte be az indítást. 20–15
45. perc: Hansen
lőtte be a franciák első hetesét. 19–15
45. perc: Nilssont állították ki.
44. perc: időt kért a Veszprém.
44. perc: Omeyer
megint óriásit védett, az indításból Gensheimer talált be újra. 18–15
43. perc: szépen vezette végig az indítást a PSG, Gensheimer megszerezte az első gólját. 17–15
42. perc: Mikler volt megint a helyén.
40. perc: Omeyer másodjára már nem hagyta Margucnak, hogy betaláljon.
40. perc: Mikler
védett, remekül szállt be a magyar kapus.
38. perc: Remili
nem akart újabb hét percet várni, betalált. 16–15
37. perc: Möllgard
indításból talált be. Ez volt az első PSG-gól a második félidőben. 15–15
35. perc: Nagy kiválóan indította Iváncsikot, aki ziccerével vezetést szerezett a Veszprémnek. 14–15
35. perc: Margucnak már sikerült túljárni Omeyer eszén. 14–14
34. perc:
Nagy remekül passzolt a belépő Lékaihoz, aki nem hibázott. 14–13
33. perc: Mikler
pedig Remili hetesét hárította.
32. perc: Omeyer ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Ilics hetesét védte ki.
32. perc: Nikola Karabatic a kiállított.
Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő.
30. perc: Abalo
szép gólt lőtt, de válaszolt rá Kopljar. 14–12
29. perc: Pálmarsson talált be. Régen láttunk magyar gólt. 13–11
29. perc: Alilovic hiába védett, a kipattanót üresen lőhette a kpuba Remili. 13–10
28. perc: Pálmarsson laposan lőtt, Omeyer leért.
28. perc: időt kért a Veszprém.
28. perc:
Sulic valahogy eltűnt a falból, az ő helyéről lőtt gólt Luka Karabatic. 12–10
27. perc: hiába szerzett labdát a Veszprém, nagyon lassú volt a leindítás. Omeyer védett is.
26. perc: Hansen talált be, ő is átlövésből. 11–10
24. perc: közben Nilsson sántikálva hagyta el a pályát.
24. perc: Nikola Karabatic megint nagy gólt lőtt. Egyenlítettek a franciák. 10–10
23. perc: hatásos volt a megbeszélés, Nikola Karabatic óriási gólt lőtt. 9–10
22. perc:
időt kért a PSG.
22. perc:
a visszatérő Pálmarsson gyorsan betalált. Chemától kapott jó labdát. 8–10
21. perc:
Omeyer nem tudott hasonlóan tenni Nagy lövésén. 8–9
20. perc: Alilovic védett egy életerős Karabatic lövést.
19. perc: Stepancicre egyelőre nincs ellenszer. 8–8
19. perc: ismét Nagy játszotta meg Nilssont. 7–8
18. perc:
Abalo indításból próbálta átejteni Alilovicot. Nem sikerült kifognia a kapuson.
17. perc: Nikola Karabatic
óriási gólt lőtt átlövésből. 7–7
16. perc: Marguc szerzett gólt. 6–7
15. perc:
megint Stepancic. Már négynél jár a horvát. 6–6
15. perc: Gensheimer hetesét Alilovic fogta.
14. perc: Ilics pedig Omeyert.
13. perc: jó helyzetbe került Gensheimer, aki csak a kapufát találta el.
13. perc: Nagyot
állították ki.
12. perc: megint Nilsson talált be, majd jó védkezés után Ugalde indításból a kapuba lőtt, ezzel először vezet a Veszprém. 5–6
11. perc:
Nagy hozta kihagyhatatlan helyzetbe Nilsont. Abalo gyorsan válaszolt. 5–4
11. perc: Ugalde
fantasztkus mozdulattal lopott labdát a ziccerben lévő Abalótól.
10. perc: Ilics újabb gólt lőtt hetesből. 4–3
9. perc: Stepancicre
hiába rontott rá Ilics, bődületesen nagy gólt lőtt. 4–2
8. perc: Ilics értékesítette a hetest. 3–2
7. perc: Stepancic ziccerbe cselezte magát, nem hibázott. 3–1
6. perc: Nagy megszerezte az első magyar gólt. 2–1
6. perc: Alilovic védett, indítani nem sikerült, remekül rendeződtek vissza a franciák.
5. perc: Nagy most sem lőhetett szabadon, nem úgy a kipattanót összeszedő Sulic, aki viszont csúnyán fölé lőtte a ziccert.
4. perc:
Nagy lövését sáncolták.
2. perc: a második francia támadás már nem volt ennyire lassú. Az elrontott veszprémi támadás után rendezetlen védelem ellen talált be Stepancic. 2–0
2. perc: hosszan támadott a Párizs, végül megtalálták Hansen, aki megszerezte a mérkőzés első gólját. 1–0