Kiélezett küzdelemben gyűrte le a Szeged a Montpellier-t

2015.10.24. 16:53
Hatalmas csatában szerezte meg a győzelmet a Szeged (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában a Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a francia Montpellier-t. A vendégek két másodperccel a vége előtt kiegyenlíthettek volna, a szabaddobásuk azonban nem ment el a kapuig.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–MONTPELLIER HB (francia) 28–27 (14–14)
Szeged, 3200néző. Vezette:Gubica, Milosevic (horvátok)
SZEGED: SIERRA – R. Prodanovics 1, BALOGH ZS. 6, BOMBAC 8 (6), Vranjes, Ilyés 1, Källman 3. Csere:Wyszomirski (kapus), Blazevic, ZUBAI SZ.2, Parrondo2, Goncvales2, A. GARCÍA3, Ancsin
MONTPELLIER: GERARD – GAJIC 5 (2), DOLENEC 6, Gaber 3, L. Fabregas 1, Simonet 1, Guigou 2. Csere:Siffert (kapus), Bonnefond3, Esteki3, J. Costa1, Borges, Mackovsek2
Az eredmény alakulása. 7. perc:2–1.11. p.:4–5.15. p.:7–6.22. p.:12–9.27. p.:12–13.33. p.:15–16.44. p.:21–20.50. p.:23–24.56. p.:26–25.58. p.:28–26
Kiállítások:8, ill. 10 perc
Hétméteresek:6/6, ill. 2/2
CARLOS PASTOR:
– Nagy volt a nyomás csapatomon, mert itthon mindenki kötelező győzelmet várt a fiúktól. Emiatt nem játszottunk nagy meccset, mind a védekezésünk, mind a támadójátékunk nehezen állt össze. A Montpellier okosan, olykor kényelmesen kézilabdázott. Nagyobb szívünknek köszönhettük a sikert.
PATRICK CANAYER: – A Szeged szempontjából kitűnő eredmény született, és emiatt nagyon csalódott vagyok. Óriási küzdelemben kaptunk ki, de ennek okairól csak akkor tudok többet mondani, ha felvételről újra megnézem a találkozót.

8. Köbenhavn (dán) 6 1 5 149–179 –30 2

Hosszú idő után újra teljes kerettel vághatott neki a találkozónak a Mol-Pick Szeged, amelyre a Montpellier várt, amelyet 2014 májusában nagyon emlékezetes mérkőzésen egy góllal legyőzött az EHF-kupa döntőjében, és elhódította a trófeát. A francia csapat kezdte jobban a találkozót, egy eladott szegedi labda után Jure Dolenec szerezte meg a vezetést a vendégeknek az első percben.

A szegedi válaszra viszonylag sokat kellett várni, közel négy percig gólképtelen volt a magyar együttes, aztán jött Ilyés Ferenc, és szép átlövéssel megtörte a jeget. Kiegyenlített mérkőzést láthatott az Újszegedi Sportcsarnok közönsége, fej fej mellett haladtak a csapatok végig, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni a találkozó folyamán.

A Zubai Szabolcs, Balogh Zsolt kettős két perc alatt kétszer is megetette a francia védelmet ugyanazzal a figurával, majd a 22. percben a meccsen először két góllal vezetett a Szeged. Ráadásul a Montpellier irányítója, Diego Simonet megkapta harmadik (!) kétperces kiállítását a találkozón, így már az első félidőben piros lapot mutattak fel neki. A kétgólos szegedi előny hamar elolvadt, 12–10 után egyenlített a Montpellier, így a szünetben döntetlen állást mutatott az eredményjelző. 14–14

A fordulás után sem változott a játék képe, ugyanúgy fej fej mellett haladtak a csapatok, egygólosnál nagyobb előnyre egyik fél sem tudott szert tenni. Doleneccsel nem nagyon bírtak a hazaiak, a Montpellier szlovén játékosa szórta a gólokat. Ugyanez elmondható volt a Szeged szlovénjáról, Dean Bombacról, aki főként hetesből volt eredményes, ugyanakkor több nagyon fontos gólpasszt is kiosztott.

A mérkőzés fordulópontja az utolsó két percben jött el: előbb Bonnefondot állította ki a játékvezető Zubai lebirkózásáért, majd a megítélt hetest Bombac bevágta, így a házigazda két góllal vezetett, ráadásul emberelőnyben is játszhatott. A Montpellier felkapaszkodott egy gólra, és az utolsó fél percben az egyenlítésre is lett volna esélye, ám Mackovsek két másodperccel a vége előtt a szegedi falba bombázott, így a Mol-Pick Szeged megszerezte harmadik győzelmét a BL-csoportkörben. 28–27

Ilyés Ferencet viszont elveszítette a magyar csapat: az átlövőnek rándulása van, három hetet kell várhatóan kihagynia.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Passzívnál Zubai készít le Bombacnak, aki mellé lő középről. Két másodperc marad, szabaddobás a Montpellier-nek. Dolenec és Zubai összeakad, páros kiállítás a végére. NINCS GÓL! GYŐZ A SZEGED! 28–27 A VÉGE!
59. perc: Passzívnál időt kér a Szeged. Robledo lövését fogja Gerard, a túloldalon Gaber harcol ki hetest. Gajic bedobja a hetest, Sierra szeme közé. 28–27
58. perc: KÉT PERC! Bonnefond mellett fordul be Zubai, a francia lerántja, hetes és kiállítás. BENN VAN! Bombac bevágja a hetest, a bal alsóba pattint, extázisban a szlovén irányító. Időt kér a Montpellier. SIERRA! A lehető legjobbkor mutat be egy hatalmas bravúrt, Mackovsek lövését hárítja.28–26
57. perc: Bonnefond ellépi, a Szegedé a labda, ez nagy lehetőség az előny növelésére.
56. perc: Még emberelőnyben egyenlít a Montpellier, Gaber eredményes. Kiegészül a Szeged. NAGY GÓL! García Robledo a bal oldalról lövi át a falat, kísérlete a keresztlécről vágódik a hálóba, szép találat.27–26
55. perc: EMBERHÁTRÁNYBÓL IS GÓL! Bombac egy fantasztikus lövőcsel után tör be és talál a hálóba! 26–25
54. perc: Szándékos láb Thiagus Petrustól, ez két perc, emberhátrányban a Szeged. Mackovsek ellen fújnak belemenést, Zubai védekezik jól.
53. perc: Dolenec lövését védi Sierra. A kontrából egyenlít a Szeged, García Robledo talál be Bombac átadásából. 25–25
52. perc: Mackovsek ismét felmegy a második emeletre és kilövi a jobb alsót a tehetetlen Wyszomirski mellett. Kapust cserél a Szeged, jön vissza Sierra. Rossz bejátszás Zubainak Bombactól, fordulhat a Montpellier.24–25
51. perc: SZÉP GÓL! Bombac átadása ezúttal zseniális, Zubai összeszedi és bedobja a ziccert estében. Gaber háta mögött dob gólt, de nem adják meg szabálytalanság miatt.24–24
50. perc: Doleneccel nem tud mihez kezdeni a Szeged, ismét ő talál be. 23–24
49. perc: Gajic ezúttal mellé lő, mehet a Szeged az egyenlítésért. Bombac rövid időn belül másodszor is eladja a labdát támadásban...
48. perc: Balogh Zsolt harcol ki hetest. Kapust cserél a Montpellier, de hiába, Bombac a jobb alsóba helyez esélyt sem adva Siffertnek. 23–23
47. perc: KÁR ÉRTE! Labdát veszít a Szeged támadásban az iménti megszerzett labda után, Gajic a lerohanásból betalál, vezet a Montpellier. 22–23
46. perc: García Robledo lövését védi Gerard, támadhat a Montpellier. DE! Blazevic labdát szerez védekezésben.
45. perc: Balogh Zsolt ugrik fel és messziről talál a hálóba, de szinte azonnal válaszol a Montpellier, Gajic a gólszerző. 22–22
44. perc: Mackovsek lő mellé, jöhet a Szeged. MICSODA GÓL! García Parrondo egy szép cunderrel veszi be a kaput a jobb szélről. Dolenec addig forgolódik, ami lövőhelyzetbe nem kerül középen, majd a jobb felsőbe bombáz.21–21
43. perc: Thiagus Petrus marad a földön, ápolni kell az átlövőt, de közben időt kér a Montpellier.
42. perc: Dolenec lövése meglepi Wyszomirskit, nem is tud védeni a lengyel kapus, ismét egál. Elveszíti a labdát a Szeged, Bombac passza után a vendégeké.20–20
41. perc: VEZET A SZEGED! Bombac ötödik gólja a meccsen, az első akcióból. 20–19
40. perc: OTT A GÓL! Egyenlít a Szeged, Thiagus Petrus eredményes ziccerből, lemaradnak róla a vendégek. Mackovsek ziccere a keresztlécen csattan, fordulhat a Szeged.19–19
39. perc: Thiagus Petrus ellen belemenés miatt fújnak, majd a túloldalon elveszik a labdát a franciáktól passzív miatt.
38. perc: Mackovsek nagyon magasra ugrik és lő a szegedi hálóba, de közben kiegészül a Szeged. Zubait lerántják, Gaber a vétkes, két perc a büntetése.18–19
37. perc: García Parrondo harcol ki hetest, egymásra várnak a franciák, ő felszedi a labdát, de közben ellökik. GÓÓL! Bombac nem tud hibázni, ismét egyenlő. 18–18
36. perc: Megvan Fabregas első gólja a mérkőzésen, a bal oldalról lő a rövid felsőbe, ráadásul Thiagus Petrust kiállítják róla két percre. Balogh Zsolt egyenlít, emberhátrányos gól. A franciák válasza azonnal jön, nem rendeződik a Szeged, Bonnefond használja ki ezt.17–18
35. perc: Zubai harcol ki hetest. Bombac nemes egyszerűséggel bevágja a hetest, semmi csel, a kapus szeme közé bombáz. 16–16
34. perc: Labdát szerez a Szeged védekezésben, García Parrondo van résen, támadhat a házigazda az egyenlítésért.
33. perc: Szépen bejátsszák a beállósnak a vendégek, Gajic pedig a jobb felsőbe bombáz. A túloldalon Robledo lövését hárítja Gerard.15–16
32. perc: Wyszomirski mutat be egy bravúrt Dolenec lövésénél, de marad a labda a vendégeknél. Bonnefond viszont ellépi, fordulhat a Szeged. Kallman jut el ziccerig, de Gerard hárít.
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Montpellier kezdi a második félidőt, méghozzá góllal, Esteki eredményes. DE! Egyenlít a Szeged villámgyorsan, García Robledo a gólszerző.15–15

Ilyés Ferenc nem jött ki a második félidőre, az első diagnózis szerint lábtőcsont-törése van, de természetesen további vizsgálatok várnak rá. Mielőbbi felépülést kívánunk neki!

1. FÉLIDŐ

30. perc: Időt kér a Montpellier, 44 másodperc marad vissza. BRAVÚR! Wyszomirski bemutatja első védését, a túloldalon Thiagus Petrus lépéshiába vét. EZ A VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!
29. perc: Szépen megjátsszák a beállóst a franciák, Gaber pedig bevágja a ziccert. Bombac lövését védi Gerard.14–14
28. perc: EGYENLÍTÉS! Szerencsés góllal egyenlít a Szeged, Balogh Zsolt lövése becsordogál a hálóba, ez a negyedik gólja a meccsen. SŐŐŐŐŐT! Fordít a Szeged, egy eladott labda után Kallman lép ki ziccerben és a jobb alsóba pattint.14–13
27. perc: VEZET A MONTPELLIER! Elveszíti a labdát a Szeged támadásban, a lefordulásból Esteki talál be. Időt kér a Szeged, majd kapust is cserél, Wyszomirski érkezik Sierra helyett. 12–13
26. perc: Thiagus Petrus kapufát lő, a labda a Montpellier-hez kerül, a kontrából pedig Gaber eredményes, egy 3–0-s rohammal egyenlítenek a vendégek. 12–12
25. perc: Rossz bejátszás Zubainak, nincs esélye a beállónak. A túloldalon Dolenec betalál, kipókhálózza a jobb felsőt. Most egészül ki a Szeged, jön vissza Kallman a parkettre.12–11
24. perc: Gyorsan válaszol a Montpellier, Esteki talál be. 12–10
23. perc: EMBERHÁTRÁNY!Kiállítás a Szegednél, Kallman kap két percet. GÓÓÓÓL! Guigou eladja a labdát, a lerohanásból García Parrondo eredményes! 12–9
22. perc: PIROS LAP! Diego Simonet megkapja harmadik kétperces kiállítását a meccsen, földre viszi Zubait amolyan birkózó módjára, így ő már nem állhat vissza! Nagy érvágás ez a Montpellier-nek, hiszen elveszíti irányítóját. KETTŐVEL MEGY A SZEGED! Zubai eredményes Antonio García passzából. 11–9
21. perc: Kis félreértés a pályán, Dolenec lövése az oldalhálóban köt ki, a franciák gólt látnak, de a játékvezető közelebb áll, és továbbot int, nincs gól.
20. perc: REMEK VÉDEKEZÉS! Thiagus Petrus piszkál bele egy labdába, majd meg is szerzi, fordulhat a Szeged. GYÖNYÖRŰ GÓL! Bombac szenzációs passzal hozza helyzetbe Kallmanta bal szélen, aki nem is ront, szépen a hosszúba lő. 10–9
19. perc: Beindul a gólgyártás, Simonet egy kínai figurából eredményes, majd Thiagus Petrus egyenlít a túloldalon másodpercekkel később. Folyamatosan fej-fej mellett a csapatok.9–9
18. perc: Balogh Zsolt ezúttal átkeveredik a bal oldalra és onnan lő gólt, a hosszú alsóba bombáz, Gerard hiába ér bele, nem tud védeni. 8–8
17. perc: Thiagus Petrus nagyon magasra ugrik, de mellé bombáz. Borges könnyűnek tűnő lövését elvéti Sierra, vezetnek a vendégek. 7–8
16. perc: Kiegészül a Montpellier, Ilyés talpról ereszt el egy lövést, de épp oda, ahol Gerard áll, könnyű préda a kapusnak. A túloldalon Dolenec megszerzi harmadik gólját a mérkőzésen. 7–7
15. perc: UGYANAZ A FIGURA! Zubai ismét lekészít Balogh Zsoltnak, aki ezúttal is bedobja a ziccert, ugyanúgy, ahogy egy perccel ezelőtt. Elveszik a labdát a vendégektől, Esteki szabálytalan. 7–6
14. perc: Zubai ezúttal nem fordul kapura, hanem lekészít Baloghnak, az átlövő biztosan vágja be a ziccert. Dolenec elkapkodja, Sierra véd, fordulhat a Szeged.6–6
13. perc: Labdát szerez kis híján a Szeged, de Bombac nem tudja megmenteni... A Montpellier játszik az idővel, Ilyés Ferenc kap sárgát védekezésben. Emberhátrányban is betalálnak a vendégek, Guigou a bal oldalról pattint a hosszúba. 5–6
12. perc: Bonnefond viszi földre Zubait, sárga lap a franciának és hetes a Szegednek. Bombac a jobb alsóba vágja a hetest. 5–5
11. perc: Bombac átadásából Prodanovic eredményes a szélről, szép gól. Bonnefond lő Sierra „szeme közé”, nagy gól. Simonet kap két percet, majd szövegelésért még kettőt, négy percig emberelőnyben a Szeged.4–5
10. perc: Vranjes védekezik belül, hetes a Montpellier-nek. Dragan Gajic bedobja a hetest. 3–4
9. perc: Kis híján elveszíti a labdát a Montpellier támadásban, de végül Guigou a bal szélről a hálóba talál, a rövidbe húzza a szélső. Villámgyorsan jön a szegedi egyenlítés, Kallman eredményes. 3–3
8. perc: José Costa bevetődve egyenlít, bravúros mozdulat a portugál beállóstól. 2–2
7. perc: Bombac harcol ki hetest, amelyet aztán ő maga értékesít. Ez a 100. BL-gólja szegedi színekben. 2–1
6. perc: Újabb sikertelen francia támadás, Dolenec ezúttal sem tud kapura lőni. A Montpellier görcsös támadásban.
5. perc: Vranjes ellen fújnak támadásban, belemenés... A Szeged keményen védekezik, Ilyés faultol. Dolenec lő mellé.
4. perc: MEGTÖRIK A JÉG! Ilyés Ferenc az első szegedi gól szerzője, egy harcos betörés után eredményes. 1–1
3. perc: Gerard védi Prodanovic lövését, még mindig várni kell az első szegedi gólra... Elveszik a labdát a Montpellier-től passzív miatt.
2. perc: Vranjeshez nem jut el a labda, majd a Montpellier-től elveszik a labdát belemenés miatt.
1. perc: KEZDŐDIK A TALÁLKOZÓ! A Szeged támad először, rögtön el is adja a labdát a hazai csapat. A túloldalon Fabregas lövését védi Sierra, majd Jure Dolenec megszerzi a vezetést a vendégeknek. 0–1

ELŐZMÉNYEK

Felcsendül az EHF BL-himnusza, hamarosan kezdünk. A Szeged szokásos kék hazai szerelésében lép parkettre, a Montpellier fehérben.

A két csapat eddig hatszor találkozott a BL-ben, a nemzetközi kupaporondon pedig összesen kilenc alkalommal. Legutóbb 2014 májusában, az EHF-kupa döntőjében, ahol egy emlékezetes meccsen a Szeged 29–28-ra legyűrte a francia együttest.

Érdekesség, hogy a Szegedben 100. BL-gólját szerezheti a szlovén irányító, Dean Bombac, akinek egy találat hiányzik a kerek számhoz.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–Montpellier összecsapás a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában. Tartsanak velünk!