Óriásit küzdött a Szeged, de ez kevés volt a Barcelona ellen

2015.10.04. 16:54
Méltó ellenfele volt a Szeged a Barcelonának, ám két góllal alulmaradt (Fotó: Koncz György)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének vasárnapi rangadóján a Mol-Pick Szeged végig szoros találkozón 30–28-as vereséget szenvedett a címvédő Barcelonától.
KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED – FC BARCELONA 28–30 (12–13)
Szeged, 3200
néző. V: Cacador, Nicolau (portugálok)
Szeged: SIERRA – Prodanovics 1, BALOGH ZS. 7, BOMBAC 6 (3), Vranjes, Ilyés 1, KÄLLMAN 7. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Goncalves 3, Zubai Sz. 2, Csuruvija, Mindegia, Ancsin, Garcia 1
Barcelona: SARIC – TOMAS 5, Kopljar 1, Sorhaindo 2, Morros, JÍCHA 5, SIGURDSSON 3 (1). Csere: Vargas (kapus), Sarmiento 1, LAZAROV 5, ENTRERRIOS 5, Jallouz 1, Syprzak, Noddesbö 2
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2. 5. p.: 2–3. 11. p.: 7–4. 15. p.: 8–7. 20. p.: 9–10. 25. p.: 12–10. 31. p.: 12–15. 39. p.: 17–20. 45. p.: 19–22. 51. p: 21–24. 55. p.: 24–26. 58. p.: 26–28

A MÉRKŐZÉS

Nagyon bekezdett a Barcelona, Valur Sigurdsson és Víctor Tomás is eredményes volt, így gyorsan 2–0-ra módosult az eredmény két perc játék után. A Szeged azonban magára talált, és a 8. perc végére megfordította a mérkőzést a remeklő Dean Bombac és Jonas Källman vezérletével. Sőt, nem sokkal később emberelőnybe került a Szeged, amit ki is használt: többek között Balogh Zsolt két szenzációs góljának köszönhetően hárommal meglépett a magyar csapat.

A Barcelona időt kért, ami bejött a katalán együttesnek. Hiába fogott több ziccert és mutatott be óriási védéseket Sierra a szegedi kapuban, Filip Jícha vezérletével egyenlített a Barcelona már a 20. perc előtt. A volt Kiel-játékos tarthatatlan volt a félidő második felében. Kétgólos szegedi vezetésnél a portugál játékvezető kiállította Zubai Szabolcsot, ezt kihasználva egyenlített a Barca. Az utolsó percben Thiagus Petrus helyzete kimaradt, Jalluzé nem, így a szünetben a katalánoknál volt az előny (12–13).

A Szeged-ultrák Lázár Bencének üzentek (Fotó: Kibédi Péter)

A fordulás után az első félidőhöz hasonlóan ismét gyors gólokkal sokkolta a Barcelona a Szegedet, Raúl Entrerríos és Víctor Tomás is betalált rögtön az első percben. A háromgólos hátrányt amilyen gyorsan összeszedte a magyar csapat, olyan gyorsan le is dolgozta: García Robledo és Balogh Zsolt is betalált, így a 33. perc végén 15–15-öt mutatott az eredményjelző az Újszegedi Sportcsarnokban.

Innentől kezdve azonban végig rohannia kellett az eredmény után a Szegednek, többek között Raúl Entrerríos, Lazarov és Jícha góljaival mindig előnyben voltak a katalánok. Többször is megléptek hárommal a vendégek, de a Szeged a végül egyaránt hét gólig jutó Källman és Balogh Zsolt vezérletével mindig fel tudott zárkózni.

Az utolsó percek rendkívül izgalmasan alakultak: Thiagus Petrus kétszer is eredményes volt a hajrában, amivel meccsben tartotta a Szegedet. Az utolsó perc elején Dean Bombac hozta fel egyre a Szegedet, a Barcelona időt kért és kihasználta a hátralévő húsz másodpercet, Víctor Tomás góljával eldöntötte a találkozót (28–30).

2. FÉLIDŐ

60. perc: NAGY GÓL! Bombac lő óriási gólt, 20 másodperc marad. Időt kér a Barcelona. Víctor Tomás góljával ér véget a találkozó.28–30
59. perc: ISMÉT EGY KÖZTE! Thiagus Petrus percei ezek, támadásban is remekel a brazil, szép gólt lő Tomás mellett. Lazarov megveri Thiagus Petrust egy az egyben, és a kapu jobb oldalába pattint. Időt kér a Szeged.27–29
58. perc: Elveszíti támadásban a labdát a Szeged, most nagy bajba kerülhet a hazai csapat. Passzívnál Thiagus Petrus lelopja Jícha bejátszását.
57. perc: Szerencsés katalán találat, Lazarov a kapu közepébe lő. Thiagus Petrus hozza fel ismét egy gólra a Szegedet. Raúl Entrerríos egy szép barcelonai támadás végén eredményes.26–28
56. perc: Jícha lövését védi Wyszomirski, Bombac indítását azonban leszedi Tomás.
55. perc: Gyors gólváltás, Källman is megszerzi hetedik gólját a mérkőzésen. 25–26
54. perc: GÓÓÓÓL! Balogh Zsolt átlövését ismét bevédi Saric, nem először a mérkőzésen, a hetedik gólja a meccsen az átlövőnek. Időt kér a Barcelona.24–25
53. perc: ZUBAI! Bebirkózza magát két védő mellett a beálló, szép egyéni teljesítmény. Källman labdát szerez védekezésben, ráadásul kiegészül a Szeged.23–25
52. perc: KIÁLLÍTÁS! Blazevic kap két percet. A Barcelona gyorsan kihasználja az emberfórt, Nöddesbo eredményes ziccerből. 22–25
51. perc: Sigurdsson marad üresen a bal szélen, passzívnál lő a hálóba. Lendületes támadás a Szegedtől, amelyet Balogh fejez be góllal.22–24
50. perc: Jalluz távoli átlövése elakad a szegedi falban.
49. perc: Víctor Tomás kapufát lő a jobb szélről, a labda a Szegedé. García Robledo ziccerét lábbal hárítja Saric a túloldalon.
48. perc: Rögtön válaszol a Barcelona, Nöddesbo beállóból eredményes. 21–23
47. perc: SZERENCSÉS GÓL! Balogh talpról lő a jobb oldalról, Saric a kapufára pattintja, de a bíró befújja, túljut a labda a gólvonalon. 21–22
46. perc: Lazarov lő nagyon messziről, de Wyszomirski olvassa és hárítja.
45. perc: García Robledo harcol ki hetest, amit Bombac bepattint az eldőlő Saric mellett. 20–22
44. perc: Eladja a labdát a Szeged, Zubai megoldása rossz. Tomás megveri a védőjét egy az egyben, és Wyszomirski feje fölé bombáz, szép gól. 19–22
43. perc: Wyszomirski mutat be egy remek védést Tomás lövésénél. Marad a labda a vendégeknél, Lazarov a szaggatottról lő hatalmas gólt. 19–21
42. perc: Jícha lő mellé a túloldalon. KÄLLMAN VISZONT NEM! Balogh csodálatos átadása után lő a kapu jobb oldalába. 19–20
41. perc: Középen erőlteti a támadást a Szeged, de nem jár sikerrel, majd Bombac talpról bombáz a kapu jobb oldalába. Nagyon fontos gól. 18–20
40. perc: Góllal válaszol a Barcelona, Sorhaindo a bal oldalról lő a rövidbe. Balogh Zsolt szerez labdát védekezésben, leolvassa Tomás indítását.17–20
39. perc: Ezúttal elrontja a kínait a Szeged, Balogh nem tudja átvenni a labdát.
38. perc: Lazarov is betalál, ez talán elkerülhető lett volna. Kapust is cserél a Szeged, Wyszomirski a szegedi kapuban. 17–19
37. perc: Raúl Entrerríos ragaszt hatalmas gólt a jobb felsőbe, erre nincs ellenszer. REMEK FIGURA! Bombac, Ilyés, majd Källman a labda útja, a szélső Saric lábai között pattint a hálóba.17–18
36. perc: Vranjest viszik a földre középen, Jícha kap két percet, de hetes nincs. SZÉP GÓL! Balogh húzza le a jobb szélre Prodanovicsnak, aki a hosszúba helyez. 16–17
35. perc: Bombac bejátszása nem jó, de marad a labda a Szegednél. Elveszítik a labdát a hazaiak, rossz bejátszás Kallmannak. Jícha szerencsés gólt lő, Sierra hozzáér, de nem tud védeni. 15–17
34. perc: Raúl Entrerríos válaszol szinte rögtön. Víctor Tomást küldik le két percre Bombac faultolásáért, ezt rutinosan csinálja a szlovén. 15–16
33. perc: Sierra védi Raúl Entrerríos lövését, egyenlíthet a Szeged. EGYENLŐ! Balogh lövése becsorog Saric mellett a bal alsóba. 15–15
32. perc: NA DE! Szépít a Szeged García Robledo találatával, majd Källman révén feljön egy gólra ismét! 14–15
31. perc: A Barcelona kezdi a második félidőt, méghozzá góllal, Raúl Entrerríos lő a hálóba Jícha zárása mellett. Balogh lövését védi Saric, a kontrából Víctor Tomás betalál. Két gyors katalán gól egy perc alatt.12–15

1. FÉLIDŐ

30. perc: Kiegészül a Szeged, Thiagus Petrus bal alsóba tartó lövését bravúrral védi Saric. Jalluz lő nagy gólt a jobb felsőbe. Zubai a hálóba talál, de már az első félidő végét jelző dudaszó után… EZ A VÉGE!12–13
29. perc: Raúl Entrerríos harcol ki hetest Mindegía mellett, Sigurdsson a bal alsóba bombázza a hétméterest. 12–12
28. perc: Balogh Zsolt lő mellé, de a sáncról, marad a labda a Szegednél. Passzívnál Balogh lövését védi Saric.
27. perc: Raúl Entrerríos megtáncoltat két védőt és a bal felsőbe lő, Sierra beleér a lövésbe, de nem tud védeni. 12–11
26. perc: Eladja a labdát a Barcelona, Jalluz passzol rossz helyre. Thiagus Petrus elveszíti a labdát támadásban, a kontránál Zubai fogja meg Lazarovot, amiért két percet kap.
25. perc: Thiagus Petrus szerez labdát védekezésben. Zubai Szabolcs hetest harcol ki. Bombac a bal alsóba vágja a hetest! 12–10
24. perc: Nagyon keményen védekezik a Barcelona, Mindegíát fogják meg, de nincs hetes. VAN VISZONT GÓL! Balogh Zsolt középmagasan veszi be a Barca kapuját. 11–10
23. perc: Sigurdsson lövését védi Sierra, fordulhat a Szeged.
22. perc: EGYENLÍT A SZEGED! Thiagus Petrus emberelőnyben lövi ki a bal alsót. 10–10
21. perc: Morros kap két percet Balogh Zsolt leütközéséért, de a labda a Barcelonáé. SIERRA EXTÁZISBAN! Óriásit véd lábbal ismét a szegedi kapus.
20. perc: FORDÍT A BARCELONA. Sorhaindo talál be középről. Időt kér a Szeged. Eladott labda a Szegedtől, Gurbindo ziccerét nagy bravúrral védi Sierra.9–10
19. perc: Egyenlít a Barcelona, Thiagus Petrus elveszített labdája után Lazarov eredményes a kontrából. Thiagus Petrus keresztlécet lő.9–9
18. perc: Zubai kap sárgát védekezésben. Jíchával nem bír a Szeged, a volt Kiel-játékos ismét betalál. 9–8
17. perc: MEKKORA GÓL! Balogh bejátszását a levegőben, egy kézzel átveszi Zubai, majd estében a hálóba pattint akrobatikus mozdulattal. 9–7
16. perc: Elveszíti a labdát a Szeged, Jícha középről a kapufára bombáz, majd beugrik a kipattanóért, Vranjes későn nyúl oda, hetes a Barcelonának. KIMARAD! Sierra lábbal hárítja Lazarov hetesét!
15. perc: Sarmiento lövését védi Sierra, sokadjára a meccsen. Bombac lép ki a bal szélen, de Saric védi a ziccerét, marad a labda a Szegednél.
14. perc: Prodanovics a jobb szélről, lehetetlen szögből lő kapufát. A túloldalon Jícha iramodik meg, és dob újabb gólt, nagyon elkapja a fonalat. Bombac lövése nem jó, védi Saric. 8–7
13. perc: Vranjes kap sárgát védekezésben. Jícha is óriási gólt lő középről, lemarad a Szeged védelme. 8–6
12. perc: Kiegészül a Barcelona, a visszatérő Kopljar nagy gólt lő a jobb felsőbe. PARÁDÉS! Källman zseniális pörgetéssel veri át Saricot. 8–5
11. perc: GYÖNYÖRŰ! Bombac ismét Baloghot hozza játékba, az átlövő parádés csellel otthagyja védőjét, és középről Saric szeme közé bombáz. Időt is kér a Barcelona. Sierra ott folytatja, ahol abbahagyta, Sarmiento lövését fogja.7–4
10. perc: MICSODA GÓL! Kínai figura, Bombac teszi fel Baloghnak, aki a hálóba húzza a jobb oldalról. Csodálatos találat. Jól védekezik a Szeged, Sarmiento eladja a labdát.6–4
9. perc: Sarmiento betalál, de villámgyorsan jön a válasz, Bombac dob újabb gólt, ráadásul kiharcol egy kiállítást is. Lazarov távoli átlövését védi Sierra, egyelőre nagyon jól véd a Szeged kapusa.5–4
8. perc: Sarmiento távoli lövését védi Sierra. VEZET A SZEGED! Szép kontra, iskolajáték, Källman magabiztosan pattint a hálóba. Sorhaindo keresztlécet lő, a kipattanót pedig mellédobja. A túloldalon Saric fogja Ilyés kísérletét.4–3
7. perc: Kopljar lövését simán védi Sierra. Balogh Zsolt lő mellé a túloldalon. Kapkodnak a csapatok most.
6. perc: Bombac átemelési kísérlete a keresztlécről kifelé pattan, de hetest kap a Szeged, Jícha löki az irányítót. BOMBAC BELÖVI A HETEST! Ismét egyenlő, a bal alsóba helyez a szlovén. 3–3
5. perc: Källman labdát szerez, de a játékvezetők visszaadják a labdát a Barcának. Víctor Tomás a jobb szélről lő bődületes gólt a hosszú felsőbe. 2–3
4. perc: Jícha borzalmas lövése után kontráz a Szeged, de elveszíti a labdát a magyar csapat, Blazevic marad hoppon. Sarmiento jobb oldali átlövését védi Sierra a túloldalon. ILYÉS! Egyenlít a magyar együttes, Ilyés Ferenc lő középről a bal alsóba. 2–2
3. perc: Bekezdenek a katalánok, Víctor Tomás pattint a hálóba. MEGVAN A SZEGED ELSŐ GÓLJA! Källman eredményes. 1–2
2. perc: A Barcelona szerzi a meccs első gólját, Valur Sigurdsson eredményes befutásból, középről. 0–1
1. perc: A Szeged kezdi a mérkőzést, de Balogh Zsolt lövését kipiszkálja a bal felsőből Saric.

Az EHF Bajnokok Ligája himnusza már felcsendült, hamarosan kezdünk, ne menjenek messzire! A Szeged szokásos kék hazai szerelésében lép parkettre, a Barcelona sárgában.