A Veszprém nagy csatában ikszelt a Löwen elleni rangadón

2014.02.09. 18:57
Már csak egy pont kell a Veszprém csoportelsőségéhez
Az MKB-MVM Veszprém 25–25-ös döntetlent játszott a Rhein-Neckar Löwen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában. A kiélezett rangadón sokáig a magyar bajnok vezetett, de a hazaiak a végén (is) egyenlítettek.

Egyedüli csapatként a férfi kézilabda BL-ben az MKB-MVM Veszprém még pontot sem veszített ebben az évadban. És ezt a jó sorozatot ezúttal sem akarta megszakítani a magyar bajnok, amely ráadásul egy győzelemmel a csoportelsőségét is bebiztosíthatta.

RUESGA ÉS UGALDE SÉRÜLÉSE DÖNTŐ VOLT
Carlos Ruesga combizma sérült meg, míg Cristian Ugalde medencecsontja, válla és nyaka kapott hatalmas ütést. A veszprémiek hivatalos honlapjának beszámolója szerint állapotukról jelenleg nincs bővebb információ, a csapat úton van hazafelé, így később, a részletes vizsgálatok után lesz pontos diagnózist.

Fazekas Nándor szerint Ruesga és Ugalde sérülése döntően befolyásolta a meccs végeredményét: "Gratulálok a Löwennek. Szerintem a két játékosunk meccs közbeni sérülése miatt nem nyertünk, ha őket a végjátékban bevethettük volna, meg lehetett volna a győzelem. Természetesen így sem vagyok elégedetlen, döntetlent játszani az SAP Arenában nagy teljesítmény!" − mondta Fazekas az mkb-mvmveszprem.hu-nak.

Az első tíz percben a Veszprémnek kellett futnia az eredmény után, Momir Ilics révén azonban tartotta a lépést a magyar bajnok a Löwennel. Negyedóra elteltével aztán magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat, ám az Uwe Gensheimer vezette Löwen nem adta fel a küzdelmet. Miért is tette volna?

Sőt, a hazaiak szélsője a 26. percben egyenlített. A végszó azonban Ilicsé volt – legalábbis az első félidőben, a 28. percben szerzett góljával a Veszprém vezetett a szünetben (12–13).

Az Ilics vezérelte Veszprém tartotta az előnyt a második félidő elején, ám a 35. percben a parádés formában játszó Gensheimer megszerezte nyolcadik gólját a találkozón, és ezzel 15–15-re egyenlített.

A következő percekben Nagy László többször is betalált, és a 38. percben óriási átlövésével már háromgólos volt a veszprémi előny.

A hazaiak viszont egy percig sem adták fel a meccset, és Alexander Petersson 19–19-re egyenlített. Carlos Ortega időkéréssel rázta fel a csapatát, ami hatásosnak bizonyult, ismét a magyar együttes került lépéselőnybe a rendkívül kiélezett összecsapáson.

Nagy László találatára hetes góllal válaszolt a Löwen öt perccel a vége előtt (24–24), majd Renato Sulic lövése csorgott be kissé szerencsés körülmények között. A hazaiak időkéréssel készültek fel a végjátékra.

A Löwen a végén egyenlített, míg a Veszprém már nem tudott betalálni az időn túli szabaddobásból, így 25–25-ös döntetlen lett a találkozó vége.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
RN LÖWEN (NÉMET)–MKB-MVM VESZPRÉM 25–25 (12–13)
Mannheim, 10 000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
LÖWEN: Landin – Groetzki 2, Petersson 2, Schmid 3 (3), MYRHOL 3, Ekdahl, GENSHEIMER 10 (2). Csere: Sztojanovics (kapus), G. Guardiola 1, Manojlovics, I. Guardiola 1, GORBOK 3
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 1, SULIC 5, Nagy L. 2, ILICS 11 (2), Terzic, Chema Rodríguez 2. Csere: Fazekas (kapus), Ugalde 3, Iváncsik G., Vilovszki, Schuch, Ruesga 1, Mocsai, Iváncsik T.
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–3. 13. p.: 5–7. 19. p.: 7–10. 24. p.: 11–11. 35. p.: 15–15. 41. p.: 16–19. 43. p.: 19–19. 47. p.: 20–22. 51. p.: 23–23. 55. p.: 24–24
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
GUDMUNDUR GUDMUNDSSON, a Löwen edzője:
– Az évad eddigi legjobb BL-mérkőzését játszottuk a Veszprémmel, amelyről tudjuk, hogy a mezőny egyik legerősebb csapata. Az első félidőben a védekezésünkkel nagyon sok baj volt, majd a másodikban javult, de nem eléggé. A végén Gorbok technikai hibája megfosztott bennünket a két ponttól.
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – Nem udvariasságból mondom, hogy a Löwen a legerősebb, legveszélyesebb vetélytársunk a csoportban. A nagyon kemény csatában sajnos megsérült Ruesga az első, Ugalde a második félidőben, ez pedig meghatározta a találkozó menetét. A védekezésünk ismét hatékonyabb volt, de támadásban is nagyon igyekeztünk.