Kiváló szegedi játék, nagy diadal a Löwen ellen idegenben

2017.03.08. 20:33
Remekül működött a Szeged védekezése (Fotó: twitter.com/pickhandball)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában a Szeged a Löwennel mérkőzött meg Frankfurtban. Előzetesen nehéz meccsre volt kilátás, de a magyar csapat szinte végig vezetve, kiváló kapusteljesítménnyel és védekezéssel hat góllal megverte a Löwent.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 14. FORDULÓ

RHEIN-NECKAR LÖWEN (német)–MOL-PICK SZEGED 24–30 (12–14)
Frankfurt, 1200
néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
LÖWEN: Palicka – Groetzki 2, Petersson, A. Schmid 3 (1), PEKELER 6, E. RIETZ 4, G. Sigurdsson 3 (1). Csere: G. Guardiola 3, Baena, Mensah 1, Larsen 2. Edző: Nikolaj Jacobsen
SZEGED: SIERRA – Sostaric, Goncalves, BLAZEVIC 1, KÄLLMAN 7, Gorbok 1, Skube 5 (2). Csere: Nagy (kapus), BALOGH ZS. 5, BÁNHIDI 6, Obranovic 3, P. Rodríguez, Bodó 1, Zubai Sz., Buntic 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–8. 17. p.: 8–8. 26. 9–13. 35. p.: 12–17. 51. p.: 18–26. 56. p.: 22–28
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Nikolaj Jacobsen:
– Sajnos minden tekintetben jobb volt a Szeged. A védekezésünket nem lehetett értékelni, és az is elfogadhatatlan, hogy itthon csak ennyi gólt lőttünk.
Carlos Pastor: – Remek csapatmunkával nyertünk. Német csapat otthonában sosem egyszerű győzni. Végig vezettünk, taktikusan küzdöttünk és minden hazai variációra volt válaszunk. Sierra csodásan védett.

A meccs előtt az volt a tét, hogy sikerül-e megszereznie a csoport harmadik helyét a Szegednek. Ehhez mindenképpen győzelemre volt szükség, de ez egyáltalán nem tűnt egyszerűnek Frankfurtban a roppant erős Löwen ellen.

Bár az első gólt a németek szerezték, ezután már nem tudtak vezetni a találkozón. Már az első félidőben elment a Szeged négy góllal (4–8), de ekkor még a Löwen egyenlített. A védekezés remek volt, nem tudott érvényesülni a Löwen gyors lerohanásokra épített taktikája, ráadásul a kapuban Sierra lehúzta a rolót.

A szünetben két góllal vezetett a Szeged, de nem dőlhettünk hátra, hiszen nem lehetett tudni, hogy a második félidőre mit húz elő a kalapból a Löwen. Semmit nem húzott elő, sőt a Szeged húzott el, olyannyira, hogy a 44. percben már öt gól volt az előny (16–21).

Bánhidi erős volt beállóban, Källman biztos kézzel dobta a ziccereket, Skube pedig nem remegett meg a heteseknél. De azért is volt óriási a szegedi győzelem, mert hazai pályán csupán 24 gólra volt képes az ellenfél. Nem lehet eléggé dicsérni Sierrát, aki az alsó és a felső lövéseket is remekül védte, ráadásul ziccereket is fogott.

A sok kiváló teljesítmény vége nagyon magabiztos, szenzációs győzelem lett.

A Szeged sorsa most már a Kielce–Breszt mérkőzés végeredményétől függ. Ha a Kielce nyer, harmadik lesz a Szeged, döntetlen esetén negyedik, breszti siker esetén pedig második.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, szenzációs teljesítménnyel nyert a Szeged a Löwen ellen! 24–30
60. perc: Nagy Martin
jött be a kapuba, és kivédte a meccs utolsó lövését.
60. perc: Bunticnak
még nem volt gólja, most fantasztikusan lőtt a kapu jobb oldalába. 24–30
59. perc:
Türelmes labdajáratás után Bánhidi majdnem elkapta a labdát, de nem sikerült. Az ellentámadásból Larsen a bal alsóba lőtt. 24–29
58. perc:
Labdát vesztett a Löwen, ez a meccs alighanem megvan!
57. perc: SZÉP! Källman
futott be beállóba, és szép gólt szerzett. 23–29
57. perc: Skube
a sáncba lőtt, Pekeler pedig az üres kapuba... 23–28
56. perc: Balogh
ezúttal visszahúzta ellenfelét, hetes és két perc. A hetest Schmid belőtte. 22–28
cselezett egyet, majd az üresen hagyott oldalába lőtte a kapunak. 21–28
55. perc:
Siettette a támadást a Löwen, de nem jutott lövéshez. Végül azért Du Rietz csak betalált. 21–27
54. perc: Bánhidi
harcolt ki hetest, amelyet Skube nagyon magabiztosan belőtt. 20–27
53. perc: Obranovic
lövését ezúttal védte a kapus, csakhogy Du Rietz nagy lövését is védte Sierra.
53. perc: Szegedi időkérés.
52. perc: Balogh
is eladta a labdát, aminek az lett a vége, hogy Guardiola lerohanás végén szerzett gólt. 20–26
51. perc: Obranovic
eladta a labdát, Du Rietz betört, és gólt szerzett. 19–26
50. perc:
Semmi nem megy most a Löwennek. Ezúttal Du Rietz lövését védte Sierra.
50. perc: Időt kért a Löwen.
50. perc: Obranovic
nagyon belelendült, és a szaggatottról rendkívül kilőtte a bal fölsőt. 18–26
49. perc: Larsen
óriási ziccerét Sierra lábbal védte.
49. perc:
Remek védekezés után Källman indulhatott ziccerben, és csak belőtte. 18–25
48. perc:
Már-már elvesztette a labdát a Szeged, de Obranovic összeszedte, és magabiztosan a léc alá lőtt. 18–24
47. perc: Sigurdsson
kapta a labdát a bal szélen, és nagyon ügyesen belőtte, pedig kevés helye volt. 18–23
46. perc:
Elvesztette a labdát a Löwen, türelmesen támadott a Szeged, Balogh pedig elemi erővel vágta a labdát a bal fölsőbe. 17–23
45. perc: Balogh
óriási átadását Bándhidi a kapu bal oldalába lőtte. 17–22
44. perc: Guardiola
kapott csodás átadást, ő pedig a bal alsóba lőtt. 17–21
44. perc:
A hetest Skube egyből, cselezés nélkül a kapuba vágta. 16–21
44. perc: Bánhidi
két embert is beforgatott, Pekeler odacsapott, hetes és két perc.
43. perc: Du Rietz
tízméteres átlövését Sierra nagyon könnyen fogta.
43. perc:
Nagyon gyenge Löwen-lövés után ötgólos előnyért támadhatott a Szeged. Obranovic lövése azonban nem jutott a hálóba, mert a kapufa mentett.
41. perc: Bánhidi
kapott szép labdát, és óriási csel után a kapu jobb oldalába vágta. 16–20
41. perc: Pekeler
harcolt ki hetest, amelyet Sigurdsson hiába lőtt jól, Sierra lábbal védett!
40. perc: Du Rietz
vállalta el kintről, és szépen bevarrta. 16–19
39. perc: Obranovic
tűnt fel a bal szélen, és szép gólt lőtt. 15–19
39. perc: Pekeler
kapta beállóban a labdát, és megszerezte az ötödik gólját. 15–18
38. perc: Buntic
kezében volt a lehetőség, de hibázott. Aztán labdát szerzett a Szeged, Blazevic rohant végig, és a kapu bal oldalába lőtte a ziccert. 14–18
37. perc:
Elrontott szegedi támadás után gyorsan indult a Löwen, Guardiola könnyű gólt szerzett. 14–17
36. perc:
Szép lassan letelt a kiállítás, de Skube sajnos a kapusba lőtt. Az ellentámadásból Grötzki gólt lőtt.13–17
35. perc: Sierra
nagy védése után ezúttal nem indult gyorsan a Szeged.
35. perc: Két szegedi gól emberhátrányban, természetesen időt kért a Löwen.
35. perc:
Újab szegedi labdaszerzés után Källman nagyon türelmesen bedobta a ziccerét. 12–17
34. perc:
Labdát szerzett Balogh, majd passz után visszakapta, és bedobta a ziccert. 12–16
34. perc: Blazevic csapott oda, két percre kiküldték.
33. perc:
A bírók úgy ítélték meg, hogy szabálytalankodott Larsen, így megint a Szeged jöhetett. Bodó kedvet kapott a lövéshez, de Palicka védett.
32. perc:
Remek szegedi védekezés után Skube labdát szerzett, és a nemrég pályára lépett Bodó távolról óriási gólt szerzett. 12–15
31. perc:
A Szegedé volt a második félidő első támadásának joga. Balogh dobta el alulról, de Palicka védett.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a Szeged. 12–14
30. perc:
Gyorsan indult a Löwen, Larsen pedig belőtte. 12–14
30. perc: Bánhidi
szedte össze Skube fantasztikus átadását, és bedobta. 11–14
29. perc: Schmid
nagy passzát Sigurdsson lőtte a bal szélről. a bal alsóba. 11–13
29. perc: Thiagus Petrust
küldték ki két percre mezhúzás miatt.
28. perc: Balogh
lövését leolvasta Palicka, és biztosan védett.
27. perc:
Heteshez jutott a Löwen, amelyet Sigurdsson a kapu jobb oldalába bombázott. 10–13
26. perc: Sierra
újabb hatalmas védése után Källman mehetett ziccerben, és be is dobta. 9–13
25. perc: Schmid
óriási csellel mindenkit megetetett, úgy lőtt gólt, de aztán üres kapuba lőtt hirtelen gólt a Szeged Källman révén. 9–12
24. perc:
Gyengén támadott a Löwen, ismét a Szegedhez került a labda. Ezúttal sem siettették a kék mezesek, végül Bánhidi fordult be, és a jobb alsóba lőtt, ráadásul Guardiolát kiküldték két percre. 8–11
23. perc:
Nagyon sokáig támadott a Szeged, aztán kínai figurával próbálkoztunk, de hiába.
22. perc: Thiagus
az üres kaput vette célba, de hibázott, ahogy a Löwen is eladta gyorsan a labdát.
21. perc:
Jó sánc után maradt a labda a Löwennél, majd hosszú akció végén Pekeler a kapufát találta el.
19. perc: Thiagus-Petrus
labdát szerzett, ezúttal nem sietett a Szeged. Skube talpról, remekül engedte el a lövést, amely utat talált a kapu jobb oldalába. 8–10
18. perc: Megtört a jég! Balogh
tört át a védelmen a bal oldalon, és ezúttal belőtte a helyzetét. 8–9
18. perc:
Nem használt a szó, mert a Szeged eladta a labdát, de Sierra remekül védte a ziccert.
18. perc: Szegedi időkérés.
17. perc: Pekeler
viszont igen. Négy gólról egyenlített a Löwen. 8–8
17. perc:
Régen lőtt legutóbb gólt a Szeged, de Obranovic sem talált be.
16. perc: Pekeler
került nagy helyzetbe, és beállóból kilőtte a jobb alsót. 7–8
16. perc: Skube
tört be a védőfalba, lövésre már nem volt ideje, hetes. A hetest Balogh végezte el, de sajnos kihagyta...
15. perc: Sierra
védte földöntúli bravúrral Sigurdsson ziccerét.
15. perc: Hátha a németek is gyengék lesznek emberelőnyben... Gorbokot
küldték ki.
14. perc: Hihetetlen... Balogh került ziccerbe a jobb szélen, de megint nem sikerült betalálni.
14. perc:
Sokáig passzolgatott a Löwen, és Du Rietz megint óriási gólt lőtt, ezúttal a bal fölsőbe. 6–8
13. perc: Gorbokra
játszotta ki a Szeged a figurát, de Palicka bravúrral védte a ziccert.
13, perc: Pekeler
lökte Skubét, kiküldték két percre.
12. perc: Gorbok lövését védte Palicka, de Sierra is védte a német támadás végén megeresztett bombát.
12. perc:
Ezúttal nem sikerült sáncolni Du Rietzt, aki a sánc fölött a jobb alsóba lőtt. 5–8
12. perc: Időt kért a Löwen.
11. perc: Du Riezt
lövését lesáncolt a védelem, Bánhidi nagyon harcosan befordult, és a kapu bal oldalába lőtt. 4–8
10. perc:
Megint Sierra védett, és megint Källman kapta a bal szélen, és ezúttal a kapuba pattintott. 4–7
9. perc: Sierra
védése után újabb gyors szegedi akció végén Källman vágta a bal szélről a hálóba a labdát. 4–6
8. perc: Pekeler
szedett össze egy lepattanót, és bevágta. A németek még a gólt ünnepelték, amikor Skube villámgyors középkezdés után lőtt gólt. 4–5
7. perc:
Sokáig támadott a Szeged, végül Skube találta meg a rést a falon. 3–4
6. perc:
Majdnem sikerült labdát szerezni, de visszafújták. Éppen ezért Schmid lőhetett, és Sierra lába között be tudott találni. 3–3
5. perc:
A németek megint villámgyorsan elszórták a labdát, a Szeged megfontoltabban támadott, majd Balogh a kapufa segítségével szerzett vezetést. 2–3
4. perc:
A szegedi támadás elhalt, de a németek is eladták, Källman viszont a kapusba vágta a ziccert.
4. perc:
Gyorsan indult a Löwen, Sigurdsson a jobb alsóba vágta a ziccert. 2–2
3. perc: Sierra
szép védése után Sjube akart betörni, de megállították. Gorbok vállalt lövést, de lesáncolták.
2. perc:
A németek elszórták a labdát, jöhetett a Szeged, Gorbokot eltakarították az útból, de Balogh hatalmas lövéssel vezetést szerzett. 1–2
2. perc: Gorbok
emelkedett fel, és szép lövéssel egyenlített. 1–1
1. perc:
A németeké az első támadás. Pekeler kapta beállóban a labdát, és mindjárt a hálóba is pattintott. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Löwen sárga-kékben, a Szeged tiszta kékben játszik.