Férfi kézi BL: leszakadóban a Kiel, idegenben nyert a PSG!

2015.11.12. 21:10
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája aktuális szezonjában először szenvedett vereséget hazai pályán a THW Kiel: a Paris Saint-Germain 30–26-os győzelemmel vitte el a két pontot német riválisa otthonából.

Hiába vezetett az első percekben a Kiel (2–0), a PSG gyorsan fordított, és a labdaszerzésekből indulva előnyt harcolt ki (3–7, 5–9, 10–13), sőt a félidő utolsó három gólját dobva 16–10-re meglépett.

A második játékrészben magára talált a Kiel, Niklas Landin elkapta a fonalat a kapuban, és a hajrában felzárkózott egy gólra is (25–26), Mikkel Hansen hetesei és Daniel Narcisse találatai eldöntötték a mérkőzést. A vendégeknél az ukrán légiós, Szerhij Onufrijenko, aki csupán két gólt szerzett eddig a BL-szezonban, hétszer talált a kapuba.

Alfred Gíslason csapata harmadszor szenvedett vereséget a BL-ben, és négypontos hátrányba került a francia bajnokkal szemben.