Bombac győzelemre vezette a Szegedet a svéd bajnok ellen

2015.11.18. 18:59
A Szeged nagyon szép győzelmet aratott (Fotó: pickhandball.hu)<br />
Svédország déli csücskében folytatta Bajnokok Ligája-szereplését a Mol-Pick Szeged, amely négy napja hazai pályán hétgólos győzelmet aratott a Kristianstad ellen. Hiába játszott remekül a volt veszprémi Dzsamali Iman, hiába vezetett a szünetben három góllal a svéd bajnok, a Szeged Bombac vezérletével kétgólos győzelmet aratott.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ

IFK KRISTIANSTAD (svéd)–MOL-PICK-SZEGED 32–34 (19–16)
Kristianstad, 4400 néző. V: Krstic, Ljubic (szlovénok)
KRISTIANSTAD: L. Larsson – Björnsen 3, Cederholm 2, Lindskog 1, Pettersson 1, DZSAMALI, TOLLBRING 6. Csere: Szimics (kapus), Hanisch 4, Jepson, Eriksen 3, Lagergren 2. Edző: Ola Lindgren
SZEGED:
Sierra – Prodanovics 1, BALOGH ZS. 6 (2), BOMBAC 13 (6), Zubai Sz. 2, Ilyés, KÄLLMAN 6. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Vranjes, Ancsin G., GARCIA 5, Mindegia, Parrondo 1, Csuruvija. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 13. p.: 6–5. 17. p.: 8–9. 23. p.: 14–11. 34. p.: 21–17. 41. p.: 23–22. 47. p.: 25–26. 52. p.: 28–30. 56. p.: 29–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 9/8
Ola Lindgren:
– A legjobbunkat próbáltuk hozni, ami az első félidőben sikerült is. A harmincnégy kapott gól sok, így nagyon nehéz BL-meccset nyerni, nem is jött össze. A játékvezetők nem kedveztek nekünk, de ebben a ligában meg kell küzdenünk a hazai pálya előnyéért is. Egy pontot megérdemeltünk volna.
Juan Carlos Pastor: – Nagy győzelmet arattunk, méghozzá jó játékkal. Az első félidőben sok gólt kaptunk kontrából, bőven volt problémánk. Lépésről lépésre építettük fel ezután a védekezésünket, ami eredményre vezetett. Az első félidőben kapott tizenkilenc gól így is katasztrófa.

A CSOPORT MÁSIK MAI MÉRKŐZÉSÉN
Rhein-Neckar Löwen (német)–Montpellier (francia) 25–21
(16–10)

Múlt héten hétgólos győzelmet aratott a Szeged hazai pályán a Kristianstad ellen, de mindenki tudta, hogy hazai pályán nagyon veszélyesek a svédek, ezért nagyon kellett figyelni.

Az első félidő ékes példája volt ennek. Őrült rohanásban potyogtak a gólok. Az, hogy a Szeged 16-ot szerzett, elég szép teljesítmény volt, de a 19 kapott gól már korántsem. A nagy rohanásban a legjobb kristianstadi Dzsamali Iman volt. A magyar válogatott játékost nem tudták tartani a szegedi védők.

A Szegedből az első félidőben elsősorban Källman volt eredményes, többnyire csak az eredmény után szaladt a Tisza-parti gárda. A félidőben háromgólos előnnyel vonult pihenőre a Kristianstad, és valamit ki kellett találnia Pastor edzőnek, mert felrémlett a vereség képe. 19–16

A második félidőben sem változott sokáig a játék képe, sőt négy góllal is elmentek a svédek. Szerencsére azonban Bombac magára talált, a hátára vette a Szegedet, és beindult a csapat. A 46. percben meglett az egyenlítés (25–25), összeállt a védekezés, a Kristianstad pedig nem bírta a saját maga diktálta iramot.

Az utolsó nyolc percben aztán már jórészt a Szeged akarata érvényesült, és a biztos kezű hetesdobó Bombac tarthatatlannak bizonyult a mezőnyben is. Az utolsó percben még megrázta magát a Kristianstad, de a slusszpoén megint Bombacé volt, így a Szeged két góllal megnyerte ezt a nagyon fontos találkozót. 32–34

8. Köbenhavn (dán) 7 1 6 174–212 –38 2

60. perc: VÉGE A MECCSNEK, ÓRIÁSI MÁSODIK FÉLIDEI JÁTÉKÁVAL MEGÉRDEMELTEN NYERT A SZEGED.
60. perc: Parrondót
faultolták 34 másodperccel a vége előtt. Bombac lövése a sáncról ment mellé. Aztán a sarokdobás után Bombac feltette a koronát a mai teljesítményére. 32–34
59. perc:
Passzív játék miatt jöhettek a svédek, Dzsamali őrületesen nagy gólt szerzett. 32–33
59. perc: Újabb szegedi időkérés. Kell a gól...
58. perc:
Hihetetlen, miket hagyott ki a Szeged, de jött előre a Kristianstad. Dzsamali belemenéssel „jelentkezett”.
57. perc: Robledo
nagy gólt dobott, aztán megint labdát szerzett a Szeged, de kimaradt a ziccer. Björnsen viszont belőtte. 31–33
56. perc:
Úgy tűnt, labdát veszít a Kristianstad, Lagergren viszont összeszedte, és belőtte. 30–33
56. perc: Újabb svéd időkérés. Bajban vannak, fogy az idő, és három gól a hátrány.
56. perc: Vranjes
fordult be Robledo átadása után, és jött is a hetes. A hetest persze Bombac lőtte, és a bal sarokba vágta a labdát. Tizenkét gólnál jár. 29–32
55. perc:
Svéd kapufa után a Szegedé a labda. Pastor időt kért.
54. perc:
Alig néhány másodperc múlva Erikssen lőtt gólt, majd Robledo tette újra kétgólossá a különbséget. 29–31
53. perc: Balogh
labdát szerzett, Ilyés nem akart rohanni, inkább felállt a Szeged. Bombac pedig jól belőtte magát. 28–30
52. perc: Balogh
egészen messziről óriási nagy gólt dobott! 28–29
52. perc: Dzsamali
hosszú idő után újra lövéssel jelentkezett. Kár érte, mert bement. 28–28
51. perc: Parrondo
és Zubai is jól húzta az időt, Bombac pedig hetest harcolt ki, Jepson pedig két percet kapott. Bombac belőtte. Ez volt a tizedik gólja. 27–28
51. perc:
Nem sokat vacakoltak a svédek, Tollbring belőtte. 27–27
50. perc:
Kettős emberhátrány még nem volt. Idáig. Källman büntetése is két perc, mert lerántotta ellenfelét.
50. perc:
Már nagyon készültek a svédek egy kis kétpercres büntetésre, és Blazevic tett is érte, nem vitás. Ez volt a harmadik neki. Mára véget ért a meccs Blazevicnek.
49. perc: Hanisch
jól játszik ma, szép gólt lőtt. Az ellenakcióból Robledo harcolt ki hetest, amelyet Bombac bebombázott. 26–27
47. perc: Lagergrennél
belemenést fújtak, Robledo azonban hibázott.
47. perc:
A svédek lövését Wyszomirski védte, Robledo pedig óriási átlövésgóllal juttatta vezetéshez a Szegedet. 25–26
46. perc: Időt kért a hazaiak edzője, Ola Lindgren.
46. perc: MEGVAN AZ EGYENLÍTÉS!
A második félődben szenzációsan játszó Bombacot nem tudták tartani, be is dobta. 25–25
44. perc: Hanisch
szép átadását Björnsen lőtte be a jobb szélről, az ellenakcióból pedig Balogh talált be. 25–24
43. perc:
Bombacot lökték a levegőben, kiegészült a Szeged, Zubai pedig hetest harcolt ki. A hetest megint Bombac lőtte, méghozzá biztosan a hálóba. 24–23
42. perc:
Ezúttal viszont nem volt ellenszer, Cederholm betörésből növelte a hazai előnyt. 24–22
41. perc:
Kétperces büntetés Blazevicnek. Bombac viszont labdát szerzett, és be is dobta a ziccerét. 23–22
40. perc:
Elrontott Kristianstad-támadás után Robledo kapott jó átadást, és szerzett gólt. 23–21
39. perc: Ilyésnek
nem megy, ezúttal is belemenést fújtak nála.
38. perc:
Remekel emberhátrányban a hazai csapat, ki is egészültek. Dzsamali a kapufát lőtte szét.
37. perc:
Hihetetlen, mennyi gólt szereznek a svédek. Tollbring a bal szélről lőtt nagyot. Aztán az ellenakcióból Zubai vágta be. 23–20
37. perc: Zubai
esett be a hatoson belülre, Lindskog ezért kétperces büntetést kapott, a Szeged pedig hetest. Bombac belőtte. 22–19
36. perc:
Gyönyörű Kristianstad-támadás után Hanisch váltotta gólra a ziccerét. 22–18
35. perc:
Bombacot ellökték a levegőben, jöhetett a hetes, amelyet maga Bombac dobott be. 21–18.
34. perc:
Passzívat mutattak a svédeknél, a gyenge lövés mellé is ment. A Szeged támadása felejthető volt, Björnsen viszont növelte a hazai előnyt. 21–17
33. perc: Wysomirski
szépen védett, Bombac pedig szép gólt lőtt. 20–17
32. perc:
Hétmétereshez jutott a Szeged, és mikor dobná kapufára Balogh, ha nem ilyenkor?!
31. perc:
Naná, hogy Dzsamali-góllal... 20–16
31. perc: Elkezdődött a második félidő.
30. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. NAGYON ROHAN A KRISTIANSTAD, DE EGYELŐRE JÓL TESZI A DOLGÁT... 19–16
30. perc: Balogh
nagyon szorgalmas, ezúttal egy gólt szorgoskodott össze, Tollbring viszont egészen messziről csak betalált a jobb alsóba... 19–16
30. perc:
Na, Dzsamalit nem lehet tartani. Ezúttal is ő volt eredményes. Kilenc lövésből hét gól... Nem rossz. 18–15
29. perc:
Letelt az emberhátrány, ezért most Björnssen kényszerült kimenni. Most a Szeged előnyben. Balogh a kapufát találta el, a kipattanót viszont Källman zúdította a hálóba. 17–15
28. perc: Dzsamali
úgy megy előre, mint egy tank. Ezúttal (is) gól kísérte a működését. 17–14
27. perc:
Emberelőnybe került a hazai csapat, Blazevicet küldték ki. Erikssennek nem kellett sok idő a gólhoz... 16–14
26. perc: Vranjes
rossz kísérlete után belemenés a Kristianstadnál, Parrondo pedig indításból hozta közelebb a Szegedet. 15–14
25. perc:
Hétmétereshez jutott a Szeged, Balogh pedig bepattintotta. 15–13
24. perc: Robledo
szépített, de Dzsamali ellen nincs orvosság, megint betalált. 15–12
23. perc:
A szép szavak nem használtak, mert a Kristianstad lőtt gólt, Tollbring révén. 14–11
23. perc: Pastor edző időt kért.
22. perc:
Passzív játék a Szegednél, és jöhetett előre a Kristianstad. Lagergrent egyáltalánb nem tudja tartani a védelem, be is dobta. 13–11
21. perc: Lagergren
ezúttal az előkészítésben jeleskedett, Pettersson pedig beállóból bevágta. 12–11
20. perc: Lagergren
gólja után Balogh azonnal egyenlített. 11–11
19. perc: Ilyés
hibája után a svédek is hibáztak, Bombac viszont alaposan megsuhintotta, be is ment. 10–10
18. perc:
Újra vezet a Kristianstad. Dzsamali átadását Tollbring lőtte be a bal szélről. 10–9
18. perc: Källman
került ziccerbe, de éppen Larsson kapus fejét találta el. Szegény fiút ápolni kellett.
17. perc:
Időt kértek a svédek, és jól tették, mert Lagergren egyenlített. 9–9
17. perc:
A meccsen elősztör vezet a Szeged! Bombac játszott a bal oldalra, Källmanhoz, aki tetszetősen pörgetett a hálóba. 8–9
15. perc:
Gyors indítás után Källmann biztosan lőtte a ziccert, így már egyenlő az állás. 8–8
15. perc:
Hihetetlen. Hanisch szinte nulla fokos szögből lőtt gólt, amelyre szinte azonnal válaszolt Zubai még emberelőnyben. 8–7
14. perc:
Hétmétereshez jutott a Szeged, Balogh pedig nagyon türelmesen ki is használta. 7–6
13. perc:
Az egyenlítésre viszont még várni kell, mert Hanisch a szélről növelte a hazai előnyt. 7–5
12. perc: Dzsamali
kiszámítható lövését védte Sierra, majd ellökte Zubait a Szeged támadása alatt, így mehetett két percre pihenni. Bombac viszont nem pihent, inkább gólt lőtt. 6–5
11. perc:
Most Källman a nyerő a Szegedben, mert átlövésből is eredményes volt. 6–4
10. perc:
Egyelőre nem találja a ritmust a Szeged, de Dzsamali jó átlövését szépen védte Sierra.
9. perc:
Lépéshiba után jöhetett a Kristianstad, és persze, hogy Dzsamali lőtt gólt. 6–3
8. perc: Dollbring
ziccerben Sierra hathatós közreműködésével a kapufát találta el, de Bombac is hibázott. Ennek aztán az lett a vége, hogy Lindskog gólt szerzett. 5–3
7. perc:
Jó sokáig támadhatott hátrányban a Kristianstad, de szép támadás végén Prodanovics a szélről a kapus lába között talált be.
6. perc: Ilyés
is begyűjtött egy sárgát, majd Sierra védett óriásit.
5. perc: Dzsamalit
nehéz tartani, megint gólt lőtt, ami jó a válogatott szempontjából, de szegedi nézőpontból rossz. Az ellenakcióból megint Källman volt eredményes, ráadásul emberelőnybe került a Szeged. 4–2
4. perc: Ilyés
szép átadását Källman vágta be. 3–1
3. perc: Dzsamali
sárgája után támadhatott a Szeged, Bombac viszont eladta a labdát, naná, hogy Dzsamali belvágta. 3–0
2. perc: Bombac
nagy átlövését védte Larsson, de az ellenakcióból Cederholm betalált. 2–0
1. perc:
A magyar válogatott, de a Kristianstadban játszó Dzsamali góljával vezetnek a svédek. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

„A továbbjutás szempontjából nagyon fontos a megszerezhető két pont, amelyekért szerdán jobban kell játszanunk, mint szombaton tettük, különben megnehezítjük a saját dolgunkat – mondta a meccsről Carlos Pastor, a Szeged edzője. – A korábbi BL-meccsek felvételein láttuk, meglepően forró hangulatot teremt a svéd közönség, és ezzel szinte szárnyakat ad a csapatának."

Pastor arra utalt, hogy Dzsamali Imanék a Löwent és a Koldingot is legyőzték hazai meccsükön.

A szegediek nem készülhettek nyugodtan a mérkőzésre, a Kristianstadtól 138 kilométerre lévő Koppenhága repterét ugyanis bombariadó miatt kiürítették, ennek ellenére nem kérdéses, hogy a csapat csütörtökön hazatérhet a szerdai mérkőzés után.