Szinte végig vezetve nyert a Szeged Dániában

2015.10.11. 16:47
A Mol-Pick Szeged 27–22-re győzött a dán Kolding otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ

KIF KOLDING KÖBENHAVN (DÁN)–MOL-PICK SZEGED 22–27 (9–16)
Koppenhága, 4042
néző. Vezette: Gouszko, Repkin (fehéroroszok)
KOLDING: Hvidt – Irming 2, L. Andersson 2, LAEN 5, L. Jörgensen, Viudes, M. Landin. Csere: Asmussen (kapus), SPELLERBERG 8 (2), L. Karlsson 4, S. Jensen 1. Edző: Henrik Kronborg
SZEGED: SIERRA – Csuruvija 2, Balogh Zs. 3, Bombac 3 (1), Vranjes 1, ILYÉS 4, KÄLLMAN 5. Csere: Blazevic, ZUBAI SZ. 3, ANCSIN G. 4, Mindegía 1, Thiagus Petrus, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 1–6. 20. p.: 3–10. 25. p.: 6–12. 35. p.: 10–19. 39. p.: 13–19. 44. p.: 15–22. 50. p.: 19–23. 55. p.: 21–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
CARLOS PASTOR a Szeged edzője:
– Nagyon fontos győzelmet arattunk, mert idegenben nyerni rendkívül nehéz ebben a sorozatban, viszont nekünk most igazi csapatként sikerült. A csereként beállók is kivették részüket a győzelemből. Jól működött az öt egyes védekezésünk, és akkor sem volt gond, amikor visszaálltunk hatos falra. Egyetlen dolgot kell megtanulnunk: ne kezdjünk el kapkodni, amikor nagyobb előnybe kerülünk.

Az első gólt a hazaiak szerezték, ezután azonban majdnem 12 percig nem tudták mattolni az ezúttal is remekül védő José Manuel Sierrát. A szegedi védekezés is jól működött, a labdaszerzések után eredményes lerohanásokat vezetett Juan Carlos Pastor csapata (1–6).

Felállt fal ellen sem jött zavarba a vendéggárda, szebbnél szebb találatokkal növelte tovább előnyét, Ilyés Ferenc, Jonas Källman és Dean Bombac is nagyon élt. A szünet előtti percekben elkezdte dobálni a gólokat a Kolding is, de ezekre mindig volt válasz, a csereként beálló Ancsin Gábor és Zubai Szabolcs is gyorsan felvette a játék ritmusát, a veterán dán kapusklasszis, Kasper Hvidt nem sok labdát fogott.

A második félidőben a még nála is idősebb, 44 éves Kristian Asmussen váltotta, aki jóval több védést mutatott be. Támadásban is akadt két vezére a Koldingnak, Torsten Laen és Bo Spellerberg, akik főszerepet játszottak abban, hogy a dán alakulat négy gólra felzárkózott (19–23).

Már csak kilenc perc volt ekkor hátra, a szegediek ráadásul megrázták magukat még egyszer, az izgalmas végjáték így elmaradt, a Pick megszerezte idénybeli első idegenbeli BL-győzelmét.

MÁSODIK FÉLIDŐ
60. perc:
Balogh lő, Asmussen véd. Sierra még bemutat két nagy védést. Mindegía kapufája zárja a meccset. Öt góllal nyert a Szeged!
59. perc: Ancsint kiállítják, ő már nem jöhet vissza. Spellerberg nem nagyon örül a nyolcadik góljának. 22–27
58. perc:
Labdaszerzés, Balogh indul, és nem ront ziccerben. 21–27
57. perc:
Ilyés próbálkozása sem jó, de Sierra ismét útját állja egy dán lövésnek. Mindegía betörés után valószínűleg eldönti a meccset. 21–26
56. perc:
Bombac gyönyörűen helyzetbe kerül, de Asmussen védi a lövését. Sierra is hárít.
55. perc: Spellerberg
elkapta a fonalat. 21–25
54. perc: Zubai
újra „hozzászól” a mérkőzéshez. 20–25
53. perc: Bombac
kivár, majd talpról betalál. Spellerberg felugrás után tesz így. 20–24
52. perc:
Mindegíától elveszik a labdát. Sierra fontos védést mutat be.
51. perc: Laen
passz helyett betör, már csak néggyel vezetünk. 19–23
50. perc:
Mindegía labdát lop emberhátrányban. Kiegészül a Szeged, Mindegía lövését védi Asmussen.
49. perc:
Öli az időt a Szeged, Balogh lövését Asmussen védi.
48. perc:
Hosszú ideig támad a Kolding, Ancsint kiállítják két percre. Spellerberg előtt nyílik szét teljesen a fal, ki is használja. 18–23
46. perc:
Mindegía passza után Ancsin a blokk segítségével szerzi meg negyedik találatát. 17–23
45. perc:
Nem minden papsajt, Ancsin lövését védi Asmussen, Spellerberg lerohanásból eredményes. Újra indulnak a dánok, Laen sem hibázik. 17–22
44. perc: Ancsin
talpról a léc alá, hálószaggató gól. Sierra vég megint. 15–22
43. perc:
Sierra véd.
42. perc:
Hiába a hatalmas rutin, Spellerberg szerencsére eladja a labdát. Ilyés hát mögötti passza után Källman a szélről berepülve megszerzi ötödik gólját. 15–21

41. perc: Jensen befutása után már csak öt van közte, jön is a szegedi időkérés. Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát a Picktől. 15–20
40. perc: Laenre
megint nem figyelünk, majd Vranjes kihagy egy helyzetet. 14–20
39. perc:
Ancsin lövését védi Asmussen, Laenét nem tudja Sierra. Ilyés passzol a repülő Källmannak, aki újabb kínai figurás gólt lő. 13–20
38. perc: Irming Andersen
átlövésből a jobb alsóba talál. 12–19
37. perc:
Megint jöhetnek a hazaiak. Edzőjük kikéri utolsó idejét.
36. perc:
Rossz szegedi támadás után Spellerberg bejátszás helyett lő, méghozzá jól. 11–19
35. perc: Balogh
használja ki Källman zárását, és éles szögből betalál. Källman aztán hátul hasznosítja magát, labdaszerzéssel. 10–19
34. perc:
Irming Andersen felkanyarodik a szélről, majd a lécre lő. Marad a labda a dánoknál, így Sierra védhet egyet.
33. perc: Laen
megszerzi első gólját. Källman bevarázsolja a labdát Vranjesnek, aki befordul, és két védővel a nyakán gólt lő, majd a földön marad fél percig, de tudja folytatni. 10–18
32. perc:
Karlsson lövését Sierra védi. Ilyés felavatja a Hvidtet váltó Asmussent. 9–17
31. perc:
Rossz dán bejátszással indul a játékrész, majd az induló Källman ellen belemenést ítélnek.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Karlsson mint a faltörő kos, Zubaiba megy bele. 15 másodperccel a félidő vége előtt Juan Carlos Pastor időt kér. Zubai szabaddobást harcol ki, lejár az idő, hétgólos előnnyel térhet pihenőre a Szeged.
29. perc: Thiagus Petrus bejátszása Zubait találja meg, utóbbi pedig a rést Hvidt kezei között-fölött. 9–16
28. perc: Andersson
lövőkedve megjött, Sierra lábai között becsúszik a labda. 9–15
27. perc: Andersson
átlövése is góllal zárul, de Ancsin erre is válaszol. 8–15
26. perc: Karlsson
lő közbe, a másik oldalon Ancsin teszi meg ugyanezt. 7–14
25. perc: Spellerberg
újabb hetest vált gólra, Sierra beleért a labdába. Fekete Bálint a jobb szélről talál be. 6–13
24. perc:
Thiagus Petrus első lövése szokás szerint gyenge, Hvidt véd.
23. perc: Hétméterest kapnak a dánok, Spellerberg értékesíti. 5–12
22. perc: Ilyés
labdát szerez, végigrobog a pályán, majd kiszorított helyzetből Hvidt kezei között a kapuba bombázik. Újabb hazai időkérés. 4–12
21. perc:
Újabb csodás szegedi gól: Bombac kipasszol a jobb szélen álló Baloghhoz, akitől visszakapja a levegőben a labdát, a dánok csak nézik. 4–11
20. perc:
Zubait viszi földre Andersson, kiküldik két percre. Ilyés a lécre ejt, de a kipattanót Zubai szerzi meg bevetődve, és betalál. Karlsson emberhátrányban mattolja Sierrát. 4–10
19. perc:
Spellerberg talpról fölé lő.
18. perc:
Eladja a labdát a Kolding, Ilyés bejátszása után Källman eredményes. 3–9
17. perc:
Most jól védekezik a Kolding is, Bombac passzívnál lő, Hvidt könnyen véd.
16. perc: Balogh
felmegy, és a hosszú alsóba lő. Karlsson befutásból eredményes. 3–8
15. perc:
Újabb jó szegedi védekezés, Spellerberg belemegy Blazevicbe.
14. perc: Lasse Andersson
betörésből töri meg a 12 perces hazai gólcsendet. Ilyés lövését védi Hvidt, de hétméteres jön, és kiállítják Jensent. Bombac felülre lő, Hvidtnek nincs esélye. 2–7
13. perc:
Källman nyúl közbe, és ezzel labdát szerez. A dánok visszaszerzik, de Irming Andersen ziccerben a léc tetejére lő.
12. perc:
Kiesik a dánok kezéből a labda, indul a Szeged, Csuruvija betalál, dán időkérés. 1–6
11. perc:
Ilyés teszi fel kínaira Källmannak, aki ezúttal sem hibázik. 1–5
10. perc:
Szegedi lerohanást Källman fejez be góllal. A változatosság kedvéért Sierra ezúttal kézzel véd.
1–4
9. perc:
Sierra ismét lábbal véd, Ilyés átlövésből a léc alá pattint. 1–3
8. perc:
Eladja a labdát a Szeged.
7. perc:
Sierra védése után Bombac vetődik a labdáért, és beveri a fejét a reklámtáblába. Jól van a Szeged szlovén klasszisa.
6. perc:
Karlsson fölé lő, Csuruvija indul, és kihasználja a ziccert. 1–2
5. perc: Ilyés betör két ember között, és fordulásból amolyan svéd csavarral talál be. 1–1
5. perc:
Sierra a szegedi, Hvidt a hazai kapuban mutat be egy védést, utóbbi Ilyés próbálkozását hárította. Sierra véd ismét, lábbal.
4. perc:
Csuruvija jobbkezesként játszik kényszerből jobbszélsőt, kihagyja az első helyzetét.
3. perc:
Balogh talpról mellé lő. Eladják a labdát a dánok.
2. perc: Irming Andersen
átlövésből szerzi a meccs első gólját. 1–0