Kikapott a Szeged Kielcében, a Kiel vár rá

2016.03.06. 18:00
Dean Bombac küzd Krzysztof Lijewskivel és Denis Bunitccsal (Fotó: Földi D. Attila, archív)
A Mol-Pick Szeged 27–26-ra kikapott a Kielce otthonában, ezzel az ötödik helyen végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában, és a Kiellel találkozik a legjobb nyolc közé jutásért vívandó párharcban.

A Barcelona szombati győzelmével biztossá vált, hogy a Kielce a második helyen végez a B-csoportban, a Szeged számára viszont nagy téttel bírt a lengyelországi mérkőzés. Győzelmével ugyanis megszerezte volna a negyedik helyett, és a Kiel helyett a PPD Zagreb várt volna rá a következő körben.

Az első félidőben sokáig azt „játszották” a csapatok, hogy a Szeged elhúzott három góllal, a Kielce pedig egyenlített. A szünet előtt aztán a Tisza-parti gárda öt góllal is meg tudott lépni, a pihenőre 15–11-es előnnyel térhetett.

Ilyés: Nem értékelem alul a Kielt, de most több esélyünk van!

A Kielcét irányító Talant Dujsebajev most is ezer fokon égett, és csapata sem hagyta annyiban a dolgot, szívós munkával felzárkózott, az 59. percben kis is egyenlített.

Az utolsó támadása során a Szegednek muszáj volt kockáztatnia – hiszen a döntetlennel nem sokra ment volna –, lehozta kapusát, de Dean Bombac bejátszását lefülelték a hazaiak, és egy üres kapus góllal végül ők nyerték meg a meccset.

A Pick így a Kiellel játszik a legjobb nyolc közé jutásért, az első mérkőzést március 16–20. között Szegeden, a visszavágót egy héttel később Németországban rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 14. FORDULÓ
KIELCE (lengyel)–MOL-PICK SZEGED 27–26 (12–16)
Kielce, 4000
néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
KIELCE: Sego – CUPIC 5 (3), BUNTIC 3, Aguinagalde 1, Zorman, Bielecki 2, Jachlewski 1. Csere: SZMAL (kapus), Kus, Chrapkowski, Lijewski 4, M. JURECKI 4, STRLEK 5 (3), Reichmann 1, Jurkiewicz 1. Edző: Talant Dujsebajev
SZEGED: SIERRA – Prodanovics, Vranjes 1, Blazevic 1, Ilyés 1, KÄLLMAN 4, Bombac 2 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), ANCSIN 4, Zubai 1, GARCÍA Robledo 6, Parrondo 2 (2), Thiagus Petrus, Mindegía 3, Balogh 1, Csuruvija. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–1. 8. p.: 2–5. 14. p.: 6–6. 16. p.: 6–9. 20. p.: 9–9. 25. p.: 10–13. 30. p.: 11–16. 41. p.: 17–21. 50. p.: 22–25. 57. p.: 25–26. 59. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/3
Talant Dujsebajev:
– Telt ház előtt nem tehettük volna meg, hogy gyengén kezdünk. Az első félidőben is úgy kellett volna küzdeni, mint az utolsó tíz percben. Szmal beállása és bravúrsorozata megzavarta a kitűnően felkészített Szegedet.
Carlos Pastor: – A döntetlen nekünk nem lett volna elég a negyedik hely megszerzéséhez, ezért a végén kockáztatnunk kellett. Sajnos nem jött be, hibáztunk. A csapatmunkánkkal nem volt baj, végig vezettünk, de a végjátékban elkövetett hibák kiküszöböléséért még sokat kell edzenünk.

Mol-Pick Szeged–Kiel (német)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel)
Montpellier (francia)–Flensburg (német)
Wisla Plock (lengyel)–Vardar Szkopje (macedón)
PPD Zagreb (horvát)–Löwen (német)
A mérkőzéseket március 16–20. és március 23–27. között rendezik.
A PSG és a Barcelona csoportelsőként a negyeddöntőbe jutott.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
a PPD Zagreb–Löwen párharc győztese–PSG (francia)
a Kiel–Mol-Pick Szeged párharc győztese–Barcelona (spanyol)
a Wisla Plock–Vardar Szkopje párharc győztese–a Motor Zaporizzsja–MVM Veszprém párharc győztese
a Montpellier–Flensburg párharc győztese–a Meskov Breszt–Kielce párharc győztese
A mérkőzéseket április 20–24. és április 27. – május 1. között rendezik.

60. perc: Vége a meccsnek, az utolsó pillanatban megnyerte a Kielce. 27–26

60. perc: Gól nincs, viszont egy eladott labda után Reichmann az üres kapuba lőtt. 27–26
60. perc: Szmal
védése után visszakerült a labda a Szegedhez. Gól kell a negyedik helyhez!
60. perc: Szegedi időkérés.
5
9. perc: Jurecki
hatalmas elánnal indult meg, és kilőtte a jobb alsót. 26–26
58. perc: Balogh
óriási lövését szenzációs bravúrral védte Szmal.
58. perc:
Hetest kaptak a lengyelek, és két perc emberelőnyt is. Ez nem hiányzott... A hetest Sierra kivédte!
56. perc: García Robledo
betörése után hetest kapott a Szeged. García Parrondo végezte el, és kihagyta.
56. perc: Strlek
dobta mellé a bal szélről.
55. perc:
Rossz passz után az egyenlítésért támadhatott a Kielce. Jurecki lövése a sáncról jött le.
55. perc:
Ahogy kiegészültek, máris kaptak újabbat. Ezúttal is Kus a büntetőpadon.
55. perc:
Nem jött ki túl jól a Szeged ebből az emberelőnyből. Kiegészült a Kielce.
54. perc:
Újabb hetest kaptak a lengyelek. Strlek ezúttal is belőtte. 25–26
53. perc: Bombac
óriási átadását Zubai lőtte be. 24–26
53. perc: Feljött egy gólra a Kielce, Juan Carlos Pastor időt kért.
53. perc:
Heteshez jutott a Kielce belül védekezés miatt. Strlek állt oda, és belőtte. 24–25
52. perc:
Hiába játszották ki a ziccert Källmanra, a svéd kihagyta...
52. perc: Kus
teremtette a földre Robledót, ki is állították két percre.
51. perc:
Elügyetlenkedett szegedi támadás után Strlek kapott indítást, és be is lőtte. 23–25
50. perc: Sierra
védte Jurecki lövését, támadhatott a Szeged.
50. perc: Kínai figura! Bombac
adta Källmannak, aki belőtte. 22–25
49. perc: Jureckivel
kellene kezdeni valamit, mert megint nagy gólt lőtt. 22–24
48. perc: García Robledót
hiába húzták vissza, ő a labdával foglalkozott, és a jobb alsóba lőtt. 21–24
47. perc: Jurecki
óriási lövését védte nagyszerűen Sierra.
47. perc: Bombac
tétovázott, hogy passzoljon vagy lőjön, végül lőtt, de Szmal védett.
46. perc: Lijewski
úgy cikázott a védők között, mint egy csík, és pattintott lövésből hozta közelebb a Kielcét. 21–23
45. perc: Balogh
került helyzetbe, de a jobb szélről mellé lőtt.
45. perc: Bielecki
sajnos óriási gólt lőtt. 20–23
45. perc: García Robledo
nem várt arra, hogy kiegészüljön a Szeged, inkább kilőtte a bal fölsőt. 19–23
44. perc:
Rossz passz a lengyeleknél, megszereztük a labdát!
43. perc: Balogh
most állt be, és azonnal lőtt is egy gólt. 19–22
42. perc:
Sőt, még kettő, mert Ancsint is kiküldték két percre. Bielecki szinte azonnal bevarrta. 19–21
42. perc: Bombac
eladta, 20 másodperc maradt a Kielcének emberelőnyben.
42. perc: Bielecki
viszont nem hibázott, távolról a bal alsó sarokba lőtt. 18–21
41. perc:
Újabb labdaszerzés után Ancsin ziccerben a kapufára lőtt.
41. perc: Vranjest
küldték ki két percre.
40. perc:
Megint eladták a labdát a lengyelek, Blazevic pedig lerohanásból belőtte. 17–21
40. perc: Källman
indult meg indításból, és be is lőtte a ziccert. 17–20
39. perc: Robledo
a kapufát találta el, ezért kár volt.
38. perc: Cupic
visszajött a kiállításból, és mindjárt gólt is lőtt. 17–19
38. perc: Källman
a bal szélről szépségdíjas cunderral talált be. 16–19
37. perc: Bunticra
oda kellett volna figyelni, így átlövésből alaposan beverte. 16–18
7. perc:
Szép akció végén García Robledo elhajolva lőtt gólt. 15–18
36. perc: Cupic
lökött, kiküldték két percre.
35. perc:
Nagyon nyomott a Kielce, ennek egy hetes lett az eredménye. A hetest Cupic magabiztosan belőtte. 15–17
34. perc: Ancsin
lövését védte Szmal.
34. perc: Cupic
végezte el a hetest, és be is lőtte. 14–17
33. perc:
Rövid ideig, mert Källman lövését védte a kapus. Aguinagalde befordult, és kapott egy hetest.
33. perc: Robledo
lövését lesáncolták, de maradt a labda a Szegednél.
32. perc: Cupic
magára maradt a jobb szélen, és be is lőtte. 13–17
31. perc: Vranjes
hetest harcolt ki, García Parrondo magabiztosan belőtte. 12–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, négy góllal vezet a Szeged. 12–16
30. perc: Jurkiewicznek
még maradt ideje válaszra. 12–16
30. perc:
Fél perc maradt az első félidőből, és a 16. gólért támadott a Szeged. Mindegia egy testcsellel elküldte a védőjét, és belőtte. 11–16
30. perc: Szegedi időkérés.
29. perc: Jurkiewicz
alsó lövését Sierra kivédte.
28. perc:
Eladott lengyel labda után türelmesen passzolgatott a Szeged, majd ismét MIndegia lőtt a hálóba. 11–15
27. perc: Mindegia
ügyes egyéni akció végén lőtt a bal alsóba. 11–14
26. perc: Lijewski
lőtt nagy gólt. 11–13
26. perc: Jurecki
kihagyta a helyzetét, de a Szeged eladta a labdát.
25. perc:
Kijátszott figura végén Ancsin nagyon kilőtte a jobb felsőt. 10–13
24. perc:
Kapufa a lengyeleknél, indulhatott előnyben a Szeged. Robledo eladta a labdát, de Zorman kezéből is kiperdült.
23. perc: García Parrondo
végezte el a hetest, és be is lőtte, ahogy kell. 10–12
23. perc: Zubai
hetest és kétperces kiállítást harcolt ki. Jurkiewicz ment le.
22. perc:
Megint heteshez jutott a Kielce, Strlek pedig a kapuba pattintott. 10–11
22. perc: García Robledo
nagyszerű akció végén lőtt gólt. 9–11
21. perc:
Hetest kapott a Kielce, Reichmann végezte el, és nagyon fölé lőtte.
20. perc: Ancsin
ismét óriási gólt lőtt. 9–10
19. perc:
Gyenge szegedi támadás után megint jöhetett a Kielce, Jurecki pedig bevágta az egyenlítő gólt. 9–9
19. perc: Ancsin
lövése nem okozott gondot a kapusnak, Strlek gyors indítás végén a bal szélről betalált. 8–9
18. perc: Vranjes
óriási ziccerben hibázott, majd Jurecki lövését védte bravúrral Sierra.
17. perc: Aguinagalde
került helyzetbe, és nem is hibázott. 7–9
16. perc: Robledo
felnézett, majd miután behátrált előtte a védő, nagy gólt lőtt a bal alsóba. 6–9
16. perc:
Elsiette a Kielce, labdát szerzett a magyar csapat.
15. perc: Bielecki
rontott, kiegészült a Szeged, és szép akció végén García Robledo belőtte. 6–8
14. perc: Ancsin
három emberrel a nyakán is óriási gólt lótt a jobb fölsőbe. 6–7
14. perc:
Kölcsönös hibák után a Szeged támadhatott a vezetés megszerzéséért. Källman távoli lövése a sáncról ment mellé.
13. perc: Vranjes
két percre kimegy, a Kielce hetest dobhat. Cupic révén egyenlített a Kielce. 6–6
13. perc:
Heteshez jutott a Szeged, de Bombac kapufára dobta.
12. perc:
Rontott a Szeged támadásban, Jurecki viszont gólt lőtt. 5–6
12. perc:
A falban izgő-mozgó Jachlewski kapott labdát, és belőtte. 4–6
11. perc: Bombac
ütemtelen lövését nem tudta hárítani a kapus. 3–6
10. perc: Vranjest
a földbe tiporták, de nem fújtak a bírók, Sierra viszont ziccert védett.
9. perc:
Cserékkel igyekszik újítani Dujsebajev. Hosszú támadás végén Jurecki csak kilőtte a jobb alsót. 3–5
9. perc: Bielecki
nagy lövése a kapufáról kijött, de megint a Kielce szerezte meg.
8. perc: Lengyel időkérés
8. perc:
A Kielce is rontott támadásban, Ancsin pedig a jobb szélről pattintott a hálóba. 2–5
7. perc: Bielecki
hibázott, jöhetett előre a Szeged, de elvették a labdát a bírók.
6. perc: Sierra
védett, megint indított, Källman pedig végre belőtte. 2–4
5. perc:
Rontott lengyel támadás után Bombac remek labdájával Vranjes fordult kapura, de hetest érően szabálytalankodtak vele. Bombac belőtte a hetest. 2–3
4. perc: Ilyés
tört be ellenállhatatlanul, és két ember között a kapuba lőtt. 2–2
4. perc: Bunticról
elfeledkezett a szegedi védelem, be is lőtte. 2–1
3. perc: Sierra
szép védése után Källman kapott ziccerindítást, de elhibázta.
2. perc:
Gyorsan válaszolt a Kielce, Buntic talált be átlövésből. 1–1
2. perc:
Gyors szegedi támadás végén Vranjes lőtt gólt. 0–1
1. perc:
Nyitott védekezéssel kezdett a Szeged, és ez kissé megzavarta a Kielcét. Zorman kihagyta.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.