Férfi kézi BL: Kielben könnyedén nyert a PSG

2017.09.17. 19:05
Sagosen (balra) 11 gólt szerzett a PSG-nek (Fotó: AFP)
Átmentette gyengébb bajnoki formáját a Bajnokok Ligájára is a THW Kiel férfi kézilabdacsapata, amely az A-csoport rangadóján úgy kapott ki 25–22-re a Paris Saint-Germaintől, hogy egyszer sem vezetett a mérkőzésen.

Meglepetésre a német férfi kézilabda Bundesligában öt forduló után csupán a 8. helyen szerénykedik a Kiel együttese. A tavalyi bronzérmes két győzelem után előbb otthon 31–29-re kikapott a Hannover-Burgdorftól, majd a Melsungen vendégeként is alulmaradt 29–25-re. Csütörtökön ugyan javított, és hazai közönség előtt kiszenvedte a 29–26-os győzelmet az SC DHfK Leipzig ellen, de várható volt, hogy ez kevés lesz a Paris Saint-Grmain elleni BL-nyitányon.

A franciák szerdán egy Ivry elleni 30–22-vel nyitották a bajnoki idényt, Kielben pedig Mikkel Hansen és Sagosen találataival a 10. percig 2–0-ra vezettek, a hazaiak akkor szerezték első találatukat Vujin révén.

A német csapat emberelőnyben sem tudott mit kezdeni az ellenféllel, a PSG 10–6-ra, 11–7-re és 12–8-ra is vezetett, a félidő végén azonban Wiencek, majd Vujin 10–12-re szépítve visszahozta a reményt.

A németek ugyan motiváltnak tűntek (volt is okuk a bosszúra, márciusban történelmi, 42–24-es vereséget szenvedtek a francia fővárosban), de hiába küzdöttek, a PSG végig kézben tartotta a mérkőzést.

A szünet után az eredményjelző, majd a világítás kisebb meghibásodása miatt rövid ideig állt a játék, de ez nem zavarta meg a vendégeket. Az utolsó tíz percet 21–18-as előnyről kezdhették Karabaticék, és René Toft Hansen kiállítását kihasználva gyorsan hatgólosra növelték az előnyt (24-18), és végül kissé kiengedve 25–22-re győztek.

Az A-csoportban a címvédő Vardar a lengyel Plock otthonában győzött négy góllal, míg a Barcelona hiába vezetett 18–12-re a félidőben a Löwen vendégeként, végül csak 31–31-es döntetlent ért el.