Feltámadt a Veszprém, a Kiel bánta

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.02.15. 18:20
Schuch Timuzsin (balra) és Andreas Nilsson fogja közre a kieli Patrick Wienceket (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a Telekom Veszprém idegenben 27–25-re legyőzte a THW Kielt.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ

THW KIEL (német)–TELEKOM VESZPRÉM 25–27 (15–15)
Kiel, 10 000
néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
KIEL: WOLFF – EKBERG 7 (4), Vujin 2, Dissinger 1, WIENCEK 6, Duvnjak 2, Dahmke 1. Csere: R. Toft Hansen 1, Zeitz 2, Santos, L. Nilsson, Bilyk 3, Brozovic. Edző: Alfred Gíslason
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc, A. Nilsson 1, NAGY L. 6, Schuch, Terzic, Iváncsik G. 2. Csere: MIKLER (kapus), ILICS 7 (2), LÉKAI 6, Sulic 2, Blagotinsek, Gulyás P. 1, Gajic 1, Ugalde 1, Ch. Rodríguez. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 8. p.: 5–1. 13. p.: 7–4. 16. p.: 7–7. 21. p.: 10–11. 28. p: 15–13. 34. p.: 15–18. 42. p.: 20–20. 51. p.: 22–23. 57. p.: 23–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2
Alfred Gíslason:
– Megérdemelten győzött a vendégcsapat. Jól kezdtük a meccset, de a Veszprém feljavult. Hiába volt jó az elején a védekezésünk, később nem tudtuk megállítani a támadásait. A második játékrészben sok tiszta helyzetet elhibáztunk el, és Mikler is remekül védett.
Xavier Sabaté: – Megérdemelt győzelmet arattunk, nagyon okosan és jól játszottunk. Ha én vagyok a felelős a vereségekért, akkor én vagyok a felelős a győzelmekért is. Változtattunk néhány dolgon, főként védekezésben. Lékai jól szervezte a játékot, Ilics és Nagy csúcsformában volt. A győzelmünk kulcsa a csapatmunka volt. Gulyás magas szinten játszva helyettesítette Nagy Lászlót, amikor kellett. Blagotinsek szintén remekelt. Sajnos Sliskovic és Pálmarsson alig szerepelt eddig ebben a szezonban, így csak egy balátlövőnk van, aki támadásban és védekezésben egyaránt bevethető.

A Barcelona elleni hazai vereséget követően újabb nagy feladat előtt állt a Veszprém, hiszen a szintén bivalyerős Kielhez látogatott a magyar bajnokcsapat. Ráadásul voltak hiányzók, Aron Pálmarsson, Ivan Sliskovic, Amcsin Gábor, Marko Kopljar és Ligetvári Patrik sem tarthatott a kerettel. A Kielnél az első számú kapus, Niklas Landin valamint Stefffen Weinhold nem volt bevethető. Ez azonban nem érződött a német csapaton, hiszen Andreas Wolff remekelt a kapuban az első percekben, Niclas Ekberg és Patrick Wiencek góljaival hamar tetemes előnyre tett szert a házigazda. Xavier Sabaté időt kért, és megrázta magát a Veszprém.

Mirko Alilovic teljesítménye feljavult a kapuban, támadásban pedig egyre hatékonyabb lett a magyar alakulat, Nagy László és Momir Ilics góljainak is köszönhetően az első félidő derekán egyenlített a Veszprém. Lékai Máté jól mozgatta a csapatot, amely a hetesekkel hadilábon állt, kettőt is elrontott az első játékrészben. Remek hajrával azonban az utolsó két percben ledolgozta kétgólos hátrányát a Veszprém, így a szünetben 15–15-ös döntetlent mutatott az eredményjelző.

A fordulás után a Kiel mintha az öltözőben maradt volna, a Veszprém 3–0-s rohammal állva hagyta ellenfelét. Persze a német csapat néhány perc után ismét megjött a meccsbe, a remek napot kifogó Wiencek és a volt veszprémi Zeitz góljaival gyorsan felzárkózott, majd Mirsad Terzic kiállítását kihasználva a 42. percben egyenlített. Egy hosszabb, négyperces veszprémi gólcsendet Ilics tört meg, ami lélektanilag rendkívül fontos volt.

A Veszprém magához ragadta a kezdeményezést, és nem engedte ki kezei közül az előnyt. Ilics belőtte a heteseket, a túloldalon Ekberg kapufára lőtt egyet, Mikler Roland védési hatékonysága egyre csak javult. Két perccel a mérkőzés vége előtt Nagy László lőtt szerencsés gólt, a támadásban tanácstalannak tűnő Kiel Duvnjak révén újabb hibát követett el – vagy ha úgy tetszik, Mikler hárított egy újabb próbálkozást. Ez sorsdöntőnek bizonyult, bár az utolsó percben feljött egy gólra a Kiel, de Ilics utolsó másodpercekben szerzett találata végleg eldöntötte a pontok sorsát. Értékes győzelmet aratott a Veszprém a Kiel otthonában, ezzel megelőzte német riválisát a tabellán. (25–27)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Megkezdődik az utolsó perc, két gól a Veszprém előnye. Fél perc marad vissza, időt kér Sabaté. Passzívnál öt passza van még a magyar csapatnak. Elveszíti a labdát a Veszprém, amiből gyors gólt szerez a Kiel, Bilyk a szerzője. GÓÓÓL! Lékai mindenkit átívelő passza megtalálja Ilicset, aki eldönti a mérkőzést! 25–27 A VÉGE!GYŐZ A VESZPRÉM!
59. perc: Lékai hiába lő a kapuba, lépéshibát fújnak, fordulhat a Kiel. Szépít a Kiel, Zeitz egy lövőcsel után eredményes. 24–26
58. perc: GÓÓÓL! Nagy László egy leütés után bemegy középen, miután jó zárást kap Ilicstől, és a kapu jobb oldalán kiszakítja a hálót szinte. Időt kér a Kiel. BRAVÚR! Duvnjak nem tud mihez kezdeni, kínjában lő egyet középről, de Mikler olvassa és védi, a kipattanót Nagy László szedi össze.23–26
57. perc: Bilyk lövi át a falat, de Mikler kitolja a bal felsőbe tartó próbálkozást.
56. perc: Belemenés, Wiencek hibázik most viszonylag egyszerűnek tűnő helyzetben. Ismét Ilics védekezik jól. Gajic próbálkozik a szélről, de Wolff hárítani tud. Hét a hat ellen támadásban a Kiel.
55. perc: Sulic szabálytalankodik középen, elveszik a labdát a Veszprémtől. Ilics javít védekezésben, sáncolja Vujin átlövését.
54. perc: Bilyk vállalkozik lövésre középen, de Mikler kispárgázza a bal alsóba tartó löketet. A Kiel sántikáló edzője erre eldobja botját az oldalvonal mellett. Ilics kezéből ismét kiperdül a labda… Góllal bünteti ezt a Kiel, Vujin a szerzője, kihasználja a veszprémiek lassú visszarendeződését. 23–25
53. perc: OTT VAN! Gajic nagyon fontos pillanatban talál be a jobb szélről, ez az első veszprémi gól ma arról a szélről. Vészkapussal támad a Kiel szokás szerint. 22–25
52. perc: Lékai helyén Chema irányít. HETES ÉS KÉT PERC! Zeitzot küldik le, túl sokat reklamál a faultja után. GÓÓL! Ilics bedobja a hétméterest, megint a jobb alsót választja. Hetes a túloldalon is, Vujin kapja Ugaldéról. KIMARAD! Ekberg kapufát lő.22–24
51. perc: Időt kér Xavi Sabaté. Közel öt perce nincs gól a mérkőzésen. Ilics kezéből kiperdül a labda, Dahmke gyűjti össze. A gyors indításból Ekberg eredményes, egy közte. 22–23
50. perc: Vujin nagyon messziről, mintegy 12 méterről veszi célba a kaput, de Mikler ezt könnyedén fogja.
49. perc: Vujin bejátssza Wienceknek, akitől Nagy László veszi el a labdát. Remek védekezés. Kár érte, Ilics ziccerét bravúrral védi a kapus.
48. perc: LukasNilsson lövését sáncolja a Veszprém, sarokdobás. Marad a labda a házigazdánál.
47. perc: Szabálytalan zárás Sulictól, elveszik a labdát a Veszprémtől. Időt kér a Kiel.
46. perc: Bilyk lövését sáncolják, méghozzá saját csapattársai, így fordulhat a Veszprém. A Kiel közben újra teljes létszámban.
45. perc: Vészkapussal a Kiel támadásban. Ekberg ziccerben ugrik be a jobb szélen, de nem találja el a kaput. GÓÓL! Végigjátssza a figurát a Veszprém, amelynek a befejezője Ugalde, a bal szélről helyez a rövidbe. 21–23
44. perc: Egyből jön a válasz, a fiatal Nikola Bilyk eredményes a túloldalon. Kiegészül a Veszprém legalább. KIÁLLÍTÁS! Brozovic alighogy bejött, mehet is vissza, a mezénél fogva rántja le Ilicset. GÓÓL! Kihasználja a fórt a Veszprém villámgyorsan, Andreas Nilsson beállóból talál be – remek gólpassz Nagy Lászlótól.21–22
43. perc: Közel négy perc után dob újabb gólt a Veszprém, Ilics a szerzője. 20–21
42. perc: Ilics lövését sáncolják, ráadásul Wolff is beleér, így nincs sarokdobás sem. KÉT PERC! Terzic a kiállított, a mezénél fogva rángatja Bilyket. Szép gól Bilyktől, elküldi Sulicot egy lövőcsellel és a rövidbe lő a bal oldalról. 20–20
41. perc: EZ AZ! Vujin lövését a kapufa segítségével hárítja Mikler. Nincs gól, Nagy László átlövését Wolff hárítja. Feljön egyre a Kiel, Dahmke a bal szélről húzza a hálóba a labdát. 19–20
40. perc: Nagy László kapufát lő, a kipattanó Duvnjaké.
39. perc: GÓÓL! Ilicsbevágja, a jobb alsóba lő a balra dőlő Wolff mellett. Ráadásul kiegészül a Veszprém. Duvnjak megtalálja Wienceket, aki a léc alá bombáz, hatodik gólját szerezve a találkozón.18–20
38. perc: Zeitz leolvassa Sulic passzát, majd megpróbálja az üres kapuba dobni a labdát saját térfeléről, de célt téveszt. Sulic harcol ki hetest emberhátrányban. Csak most már be is kellene dobni…
37. perc: Sulic kap bele Zeitz passzába, sarokdobás. Zeitz hét méterről lő talpról, bődületes erejű rakéta, Mikler nem tud védeni. 17–19
36. perc: Zeitz lövésére ráül Mikler, de marad a labda a hazaiaknál. KIÁLLÍTÁS! Nagy László kap két percet, átkarolja Wienceket, aki moccanni sem tud így szinte.
35. perc: Megtörik a jég, betalál a Kiel, René Toft eredményes középen. OTT A VÁLASZ! Lékai parádésan játszik eddig, talpról zúdít a kapu jobb oldalába, ellenállhatatlanul.16–19
34. perc: KÖZTE HÁROM! Állva hagyja ellenfelét a Veszprém, sorozatban három gól: Nagy László lövése a sáncról pattan a kapuba. 15–18
33. perc: GÓÓL! Toft elengedi Sulicot, aki köszöni szépen, befordul és a rövidbe pattint. VÉDÉS! Zeitz második ziccerét sem tudja bedobni, ezúttal Mikler állja útját lövésének.15–17
32. perc: A volt veszprémi, Christian Zeitz kapufát lő ziccerben. Passzívnál egy fault Nagy ellen.
31. perc: FOLYTATÁS! A Veszprém kezd, méghozzá góllal, Lékai emelkedik a legmagasabbra és a bal felsőt kipókhálózza röptében. 15–16

1. FÉLIDŐ

30. perc: EZ AZ! Emberhátrányban egyenlít a Veszprém, labdát szerez védekezésben Nagy László, majd kiugratja Sulicot, aki kegyetlenül bevágja a ziccert, a bal felsőbe lő. SZÜNET!15–15
29. perc: Lékai két védő között pattint a bal alsóba. 15–14
28. perc: Nem jut el a labda Blagotinsekhez, fordulhat a Kiel. KIÁLLÍTÁS! Blagotinsek második két percét kapja rövid időn belül. Wiencek befordul hetesben, Alilovic lábbal hárít, de hetest kap a német együttes. Jön Mikler Roland a kapuba. Ekberg nem hibázik, negyedik hétméteresét is bevágja, ezt most a bal felsőbe. 15–13
27. perc: A túloldalon hibázik Vujin, hetest hoz össze Iváncsik Gergővel szemben. EZ SINCS BENN! Gajic vállalja ezúttal a hetest, de kapufát lő. Szabálytalan zárás, így oda a Kiel gyors támadása.
26. perc: Ilics sárga lapot kap védekezésben. Vujin megtalálja Wienceket a falban, a beálló kihasználja a ziccert. 14–13
25. perc: Ilics passzát leolvassa Duvnjak, fordulhat a Kiel. Gyors indítás a horvát irányítótól, Wienceket felborítja Blagotinsek. KÉT PERC ÉS HETES! Ekberg bevarrja a hétméterest, már a Kiel vezet ismét. EDDIG! Lékai villan egyet, maga mögött hagyja Toftot és a hálóba bombáz.13–13
24. perc: Keményen védekezik a Kiel, de túl keményen, Rune Dahmke kap két percet.
23. perc: Gulyás Péter jön a pihenőt kapó Nagy László helyére, és rögtön góllal mutatkozik be. Duvnjak középről talál be a túloldalon, Blagotinsek nem volt elég határozott.12–12
22. perc: Duvnjak harcol ki hetest Iváncsik mellett. Ekberg értékesíti a büntetőt, ismét egál. 11–11
21. perc: Gyors indítással próbálkozik a Veszprém, de Duvnjak leolvassa. Belemenés a túloldalon, Vujin hibázik. GÓÓL! Újabb gyors indítás, mely ezúttal emberhez megy, nevezetesen Nagy Lászlóhoz, aki be is pofozza azt. Először vezet a Veszprém a mérkőzésen. 10–11
20. perc: Terzic vág oda keményen Dissingernek, szabaddobás. Dissinger bejátszása rossz Wienceknek.
19. perc: GÓÓL! Lékai passzát épphogy össze tudja szedni Nagy László, de ha már ott van, be is lövi. Megint egyből jön a válasz, Wiencek negyedszer eredményes már ma. NA DE! A Veszprém most már nem akar leszakadni, ha egyszer egyenlített, Iváncsik Gergő eredményes Lékai remek átadásából.10–10
18. perc: Dissinger ránt össze két védőt, így megnyílik az út Wiencek előtt, aki be is vágja a ziccert. 9–8
17. perc: Most meg egy volt veszprémi szerez gólt a túloldalon, nevezetesen Marko Vujin. Jön a válasz egyből, Nagy László egyenlít. Időt kér a Kiel, melynek elolvadt négygólos előnye.8–8
16. perc: Duvnjak lövését sáncolják, majd Alilovic védi azt. Egyenlíthet a magyar bajnok. MEKKORA GÓL! Ilics kap ismét egy zárást középen és elemi erővel tüzel a kapu jobb oldalába. Harmadik gólja a találkozón a volt Kiel-játékosnak. 7–7
15. perc: Előkerül az első sárga a hazaiaknak, Wiencek kapja. GÓÓL! Nagy László átlövi a falat és a kapu bal oldalába zúdít. Feljön egy gólra a Veszprém. 7–6
14. perc: SZÉÉÉP! Lékai készít elő Ilicsnek, aki a jó zárást kihasználva középről kilövi a bal alsót. Vujin lő talpról, középről, de Alilovic kitolja a jobb felsőbe tartó löketet.7–5
13. perc: Hasonlóan nagy gólt lő a túloldalon Duvnjak, a szaggatottról, talpról rakétáz a kapu bal oldalába. 7–4
12. perc: Kiegészül a Veszprém. Ilics szerez labdát védekezésben Wiencektől. GÓÓL! Lékai kap remek passzt a bal szélen és Wolff „szemei közé” bikázza a labdát. 6–4
11. perc: Wiencek kap remek bejátszást, de Alilovic lábbal hárítja a ziccert. Ilics jól találja meg Sulicot középen, de rossz a passz, nem tudja átvenni a beálló.
10. perc: GÓL ÉS KIÁLLÍTÁS! Wiencek harcosan szedi össze a bejátszást és Schuch Timuzsinnal a nyakán lő a hálóba. A magyar védőt kiküldik róla két percre. Vészkapussal támad a Veszprém. GÓÓL! Emberhátrányban lő pokolian nagy gólt Momir Ilics.6–3
9. perc: Több mint öt perce gólképtelen a Veszprém. EDDIG! Ilics passzával Iváncsik Gergő fordul be és lő a kapu közepébe a kapus mellett. 5–2
8. perc: Dissinger harcol ki hetest Nilsson és Nagy László szorításában. Ekberg esélyt sem ad Alilovicnak, a bal felsőbe bombázza a hétméterest. Időt kér a Veszprém.5–1
7. perc: Keményen védekezik a Kiel, de egyelőre sárga lap sincs. Lékai engedi el talpról, de Wolff ezt is kivédi.
6. perc: Vujin játssza le a jobb szélre Ekbergnek, aki megint a hosszúba pattint. 4–1
5. perc: Lékai harcol ki hetest. KIMARAD! Ilics büntetőjét Wolff hárítja, vagy ha úgy tetszik, a szerb átlövő telibe lövi a kapuvédőt.
4. perc: GÓÓL! Lékai szerzi a Veszprém első találatát. Rögtön jön a válasz a túloldalon, Alilovic védése után Ekberg elé pattan a labda, a szélső pedig a kapu jobb oldalába pattint.3–1
3. perc: Schuch kap sárgát védekezésben, jól, de túl keményen fogja meg Wienceket. Ott a második, Dissinger lövése Alilovicról pattan be. 2–0
2. perc: Ilics lő talpról, de Wolff lábbal hárít. A Veszprém a Marguc, Nagy, Lékai, Ilics, Iváncsik, Nilsson sorral támad, a kapuban Alilovic.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Kiel támadhat először, máris góllal kezdenek a hazaiak, Wiencek a szerzője beállóból. 1–0

Horvát bírópáros fújja majd a sípot a mérkőzésen, amelyen a Veszprém piros-feketében lép pályára, a Kiel csupa fehérben.

Ősszel a Veszprém szoros mérkőzésen két góllal legyőzte a Kielt hazai környezetben. A 15 találkozót számláló örökmérleg így most a magyar csapat felé billen nyolc győzelemmel, a németek hétszer diadalmaskodtak.

Ennek ellenére a tabellán fej-fej mellett haladnak, a német együttes 11 ponttal a negyedik, a magyar bajnok egy ponttal leszakadva az ötödik pozícióban tanyázik. A tét tehát nem kicsi, ugyanis nem mindegy, hányadik helyen jutnak be a nyolcaddöntőbe.

Felemás formában várják a csapatok az összecsapást: a házigazda Kiel legutóbbi három BL-mérkőzésén veretlen maradt, a Veszprém legutóbbi négy BL-találkozójából mindössze egyet nyert meg, háromszor pont nélkül maradt.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Kiel–Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája-találkozó élő tudósításában. Tartsanak velünk az elkövetkező közel másfél órában, az izgalmak garantáltan nem maradnak el!