Férfi kézi BL: egy gól döntött, bronzérmes a PSG

2018.05.27. 17:17
Nedim Remili volt a PSG vezére a Vardar ellen (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 29–28-ra legyőzte a Vardar Szkopjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjének bronzmérkőzésén, ezzel sorozatban a harmadik évben nyert érmet. A macedón csapat sokáig vezetett a meccsen, de az utolsó percek a PSG-nek sikerültek jobban.

A final four kezdete előtt lehetett rá számítani, hogy a PSG és a Vardar vasárnap összecsap, arra azonban valószínűleg kevesen gondoltak, hogy nem a döntőben, hanem a bronzmeccsen.

A csalódottak csatáját a macedónok kezdték jobban, akik a 14. percre 7–3-ra elhúztak, ám ahogyan az várható volt, a PSG felszívta magát, és a 23. percre fordított (12–11), a szünetben azonban már ismét a Vardar állt jobban (14–15).

A második félidő elején a szkopjei alakulat a 38. percig vezetett (20–20), onnantól fej fej mellett haladtak a felek, egészen az 57. percig (26–26). A párizsiak ezt követően bő fél perc alatt Nedim Remili és Uwe Gensheimer révén kétszer is betaláltak – dicséret illeti a német szélső gólja előtt labdát szerző Nikola Karabaticot is –, innen pedig a Vardar már nem tudott egyenlíteni (29–28).

A Paris Saint-Germain sorozatban a harmadik évben szerzett érmet a négyes döntőben, de a végső győzelemről mindannyiszor lemaradt. A címvédő Vardar ezúttal két vereséggel zárt Kölnben.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
FINAL FOUR, KÖLN
BRONZMÉRKŐZÉS
PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–VARDAR SZKOPJE (macedón) 29–28 (14–15)
Gólszerző:
Remili 9, Kounkoud 5, Sagosen 5, Gensheimer 4, N. Karabatic 3, Hansen 1, Keita 1, Narcisse 1, ill. Cindric 7, Cupic 5, Maqueda 5, Kristopans 4, Borozan 3, Moraes Ferreira 2, Gyibirov 1, Marszenics 1

DÖNTŐ
NANTES (francia)–MONTPELLIER (francia) 27–32 (13–16)
Lanxess Aréna, 19 250
néző. V: Raluy López, Sabroso Ramírez (spanyolok)
Gólszerzők:
K. Lazarov 6, Gurbindo, Balaguer, E. L. Hansen 4-4, Klein 3, Claire, Nyokas, Lagarde 2-2, ill. Fabregas, Simonet 6-6, Mamduh, Kavticnik 5-5, M. Richardson 4, Guigou 3, Faustin, Szuszi, Truchanovicius