Férfi kézi BL: Dániában 21 ezer néző előtt oktatták a címvédő Barcát

2012.04.20. 22:02
A férfi kézilabda Bajnokok Liga elődöntő első mérkőzésén a címvédő spanyol Barcelona hatgólos (29–23) vereséget szenvedett a dán Köbenhavn vendégeként. A házigazdák az öt góllal megnyert első félidőben alapozták meg a sikerüket, de hiba lenne részükről a spanyolországi visszavágót félvállról venni.

A szikrázóan kemény összecsapást 21 300 néző előtt a koppenhágai futballstadionban rendezték meg. A házigazdák kemény védekezésével, valamint a négy hetest hárító Kasper Hvidt kapussal nem tudtak mit kezdeni a vendégek, akik az első félidőben tizenegy gólig jutottak csupán, így ötgólos hátrányba kerültek.

A második félidőben kiegyenlítődtek az erőviszonyok, az első harminc percben gólt nem szerző – háromszor vette célba a kaput – Nagy László vezérletével és góljaival tartotta a különbséget a katalán együttes. A magyar átlövő azonban hiába lőtt átlövésből, talpról, elhajlásból és a beálló helyéről gólt, a házigazdák mindig válaszoltak. A Barcelonában a második félidőben tizenöt percig csak Nagy László volt eredményes, ez pedig behatárolta a vendégek felzárkózási törekvéseit.

A hajrában hétgólos dán vezetésnél (28–21) Hvidt kapust piros lappal állították ki – ellökte a kapuja mögé a labdáért beszaladó spanyol játékost –, a vendégek két gólt szereztek emberelőnyben, de végül a házigazdák végszavaztak.