A Veszprém iskolajátékkal győzött Zágrábban

2013.10.20. 17:53
Nagy László (balra) a góllövésben és előkészítésben is remekelt (Fotó: MTI)
Az MKB-MVM Veszprém iskolajátékot bemutatva 33–22-re nyert a CO Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában, amelyet így négy forduló után is hibátlan mérleggel vezet.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ

CO ZAGREB (HORVÁT)–MKB MVM VESZPRÉM 22–33 (8–15)
Zágráb, 15 200
néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
CO ZAGREB: Stevanovic – Horvat 3 (1), STEPANCIC 5, J. Valcic 1, Maric 1, MANDALINIC 6, L. Sprem 2. Csere: Ivic (kapus), T. Valcic, Matic, Sebetic, A. Kaleb 3 (2), Matulic, Mihic 1, Susnja, Coric
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 2, SULIC 5, NAGY L. 6, SCHUCH 3, TERZIC 1, Rodríguez. Csere: ILICS 5 (1), Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 5 (2), Ugalde, Pesics 1, Ruesga, Dzsamali 3
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 10. p.: 4–5. 19. p.: 4–11. 21. p.: 6–8. 37. p.: 11–20. 42. p.: 14–24. 49. p.: 19–27. 53. p.: 19–31
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
BORIS DVORSEK, a CO Zagreb edzője: – Szinte eldöntötte a csatát, hogy Mirko Alilovic fantasztikusan védett. Ugyanakkor a veszprémi védelem is segített neki, mert rendkívül hatékonyan megszűrte a támadásainkat. A Veszprém a BL egyik legjobbja, ahhoz mindenképp túl erős, hogy ilyen szerény teljesítménnyel felvehessük vele a versenyt. Mégis azt mondom, jó úton haladunk, de még rengeteg munka vár ránk. Mindenképp nyernünk kell itthon a Zaporizzsja ellen.
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – A győzelmünket főleg annak köszönhettük, hogy nagyon erőszakosan és fegyelmezetten védekeztünk. Védőfalunk mögött pedig Mirko Alilovic állt, aki együttesünk egyik legjobbja volt, egyszerűen fantasztikus volt, amit a kapuban művelt. A fiatal, szerintem szép jövő előtt álló hazaiak nagy akarással küzdöttek, de nem tudtak mit kezdeni a jól összeálló védekezésünkkel, rengeteg hibát követtek el támadásban. Az első félidőben szinte el is dőlt a meccs.

6. Szentpétervár (orosz) 4 4 78–123 –45 0

Bravúrra készültek a zágrábiak, ám hamar be kellett látniuk, hogy erre vajmi kevés esélyük lesz. Az első három gólt a Veszprém szerezte, amely ezután is a kezében tartotta az irányítást. Szinte minden góljában benne volt Nagy László, aki vagy távolról tüzelt Ivan Stevanovic kapujába, vagy a passzaival hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait.

A veszprémi hengert Nagy mellett Mirko Alilovic tolta a legnagyobb erővel, aki szinte kivédte honfitársai szemét, 26 perc alatt csak öt gólt kapott. A szünetben 8–15-öt mutatott az eredményjelző.

A második félidőt kissé lazább védekezéssel kezdte a Veszprém, de ez is belefért, mert támadásban továbbra is flottul mentek a dolgok. Schuch Timuzsin megszerezte az idei első BL-találatát, amelyet aztán még kettő követett a bivalyerős védekezőspecialistától.

A vendégeknél Renato Sulic és Momir Ilics is kitett magáért, de igazából senkire sem lehetett panasz Carlos Ortega gárdájából, amely a negyedik mérkőzése után is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a csoportját.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Lejárt a zágrábi emberelőny, amelyet 2–0-ra elveszített a Veszprém. A zárszó azonban Dzsamalié, így 33–22-re nyert a Veszprém. 22–33
59. perc: Kaleb
hétméteresből köténygóllal jelentkezik. 22–32
58. perc:
Egy kiállítás hazai oldalon, de Mihic szerez gólt. 21–32
57. perc: Iváncsik Tamás nem enged a 12-ből. 20–32
56. perc:
Mandalinic hatodszor ünnepelhet. 20–31
55. perc:
Gulyás jobbátlövőben Nagy helyett.
54. perc:
Alilovic ezúttal egy szimpla átlövést hatástalanít.
53. perc:
Alilovic hányadik ziccert védi már? Talán maga sem tudja... Terzic viszont először talál be ma. 19–31
52. perc: Sulic
góljával már 11 közte. 19–30
51. perc: Schuch
triplázik szorongatott helyzetben. Zágrábi időkérés. 19–29
50. perc:
Sulic tolja be az emberét, büntető. Iváncsik Tamás a hálóba pattint Ivic lábai között. 19–28
49. perc: Stepancic
a tizedik lövéséből az ötödik gólját szerzi. 19–27
48. perc: Iváncsik Tamás
rövid időn belül a második helyzetét is kihagyja, a harmadikat viszont már nem. 18–27
47. perc: Kaleb
lövése után becsúszik a labda Alilovic lába alatt. 18–26
46. perc:
Susnja birkózik ki büntetőt, amelyet Kaleb gólra vált. 17–26
45. perc: Sulicot
ezúttal Ilics szolgálja ki. 16–26
44. perc: Mandalinic
lövése is utat talál a veszprémi kapuba. Horvat viszont ziccert ront. 16–25
43. perc: Stepancic
bombáját csak nézni tudja Alilovic. Ilics állítja vissza a tízgólos különbséget. 15–25
42. perc: Schuch
másodszor örülhet gólnak, mármint a sajátjának. 14–24
41. perc:
A veszprémi kínai figura nem jön be, Alilovic ziccervédéssel javítja társai hibáját.
Nagy oszt ki újabb gólpasszt Sulicnak. 14–23
40. perc: Sprem
a balszélről nagy szögben ugorhat be, ki is használja. 14–22
39. perc:
A Ruesga által kiharcolt hetest Iváncsik Tamás értékesíti. 13–22
38. perc: Gulyás
és Mandalinic gólváltása. 13–21
37. perc: Iváncsik Gergő
pörköl oda a bal felsőben lakó pókcsaládnak, ha volt ilyen. Stepancictól jön a válasz. 12–20
36. perc: Ilics
ismét, ezúttal a kapus lábai között. 11–19
35. perc: Mandalinic
és Horvat gólja között Ilics talált be. 11–18
34. perc: Nagy
távolról, Schuch közelről eredményes. 9–17
33. perc:
Dadog a labda a Veszprémnél, de marad a vendégeknél.
32. perc:
Ruesga kapufáig jut csak.
31. perc:
Kapust cserélt a Zagreb, Ivic váltotta Stevanovicot. Josip Valcic pedig góllal nyitja a második félidőt. 9–15

1. FÉLIDŐ
30. perc: Dzsamali
villan újra. Mandalinic átlövésből talál be, csakúgy, mint Nagy, utóbbi gólja zárja az első félidőt. 8–15
29. perc:
Ilics besárgul. Stepancic hétméterest harcol ki. Horvat ejtése jó. 7–13
28. perc:
Stepancic forgácsolja szét a kapufát, de marad náluk a labda.
27. perc: Stepancic
használja ki az emberelőnyüket. Pesics jön vissza Sulic helyett. 6–13
26. perc:
Alilovic 67 százalékra tornázza fel a védési hatékonyságát. Elképesztő.
25. perc: Ilics
indulásból nem hibázik. Sulic két percig pihenhet, kiállítják ugyanis, mégpedig másodszor. 5–13
24. perc:
Alilovic ziccert véd, de hétméteres a hazaiaknak. Matulic büntetőből sem tud túljárni honfitársa eszén.
23. perc: Dzsamali
újabb próbálkozása már sikerrel jár. 5–12
22. perc:
Dzsamali lövését könnyen védi a kapus. Maric Gulyás szorításában pattint a kapuba. 5–11