A 34 kapott gól ellenére könnyed Veszprém-siker Isztambulban

2016.02.13. 16:56
A védekezés egyik oldalon sem volt elég hatékony, 72 gól esett Isztambulban (Fotó: Ary György)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában az MVM Veszprém visszafogottabb védekezéssel is könnyedén nyert a Besiktas vendégeként Isztambulban.

A Besiktas 1–0-ra, majd 2–1-re vezetett, de lényegében ezzel el is lőtte a puskaporát a házigazda. A Veszprém a kezdés után csak picit rázta meg magát, és máris két-három gólos előnyre tett szert. Ehhez kellett Mikler Roland néhány védése, amihez olykor a kapufa is hozzásegítette a válogatott kapust. A vendégek nem találkoztak nagy ellenállással támadásban, viszont védekezésben ők is hasonló hőfokon parázslottak. Mert izzásról nehéz lett volna beszélni esetükben. Az első félidő színvonala egy felkészülési találkozóét idézte, amelyen a felek között legalább egyosztálynyi különbség volt. Plusz hozzájárult a hely atmoszférája is: a tizenhatezres csarnokban elveszett a pár száz drukker. Mikler tartotta a megbízható formáját, míg a veszprémiek közül gólszerzésben Andreas Nilsson jeleskedett, aki láthatóan a legjobban égett a vágytól a vendégcsapatban, hogy gólokat szerezzen. Ehhez nagyszerű kiszolgálást kapott a társaktól. A szünetre már 21 gólnál járt a gyors lefolyású támadásokat erőltető, többször kontraziccerhez jutó Veszprém, ami hatgólos előnyt jelentett számára (15–21).

A játék képe nem sokat változott a második felvonásban, bár a sebességből még egy fokot visszavettek a felek. A törököknél a Djukics, Döne, Özbahar trió vitte a prímet, kihasználva a vendégek nem túl koncentrált védekezését. A Besiktas az akciógóljai mellett sorra harcolta ki a büntetőket, amivel legalább annyit elért, hogy nem szakadt le nagyon a vendégektől. De még ez is bőven belefért a veszprémieknek, hiszen támadásban némi rövidzárlattól eltekintve akkor lőttek gólt, amikor akartak. Például a felvonás közepén, a 3–0-s hazai etap után már majdnem belátható távolságon belülre került a Besiktas, ám Gasper Marguc még időben meglökte a látogatók szekerét. A végjátékban pedig Ivan Sliskovic lövőkedve és hatékonysága segített. A pályán lévők lényegében hatvan percen át nem is töltöttek, csak lőttek, a Veszprém gólokban gazdag, igazán látványos, közönségszórakoztató mérkőzésen nyert – Nagy László megszerezte az 500. gólját veszprémiként –, kár, hogy közönség az nem volt (34–38).

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT

BESIKTAS JK (TÖRÖK)–MVM VESZPRÉM 34–38 (15–21)
Isztambul, 500
néző. V: Pandzic, Satordzija (bosnyákok)
BESIKTAS: Szorokin – D. DJUKICS 8 (2), DÖNE 7, PRIBAK 6 (2), Dacsevics 2, Coban, Nincevic 4 (2). Cs: Demir (kapus), ÖZBAHAR 5, Karamisev 1, Buljubasic, Güney, Mercan 1. Edző: Müfit Arin
VESZPRÉM: Mikler – G. Marguc 5, Terzic, Schuch 1, NAGY L. 5, ILICS 6 (1), Iváncsik G. 2. Cs: Alilovic (kapus), NILSSON 6, PÁLMARSSON 5, Zeitz, SLISKOVIC 6, Ugalde 2, Chema Rodríguez, Füzi. Edző: Xavier Sabaté:
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 12. p.: 6–10. 20. p.: 11–14. 26. p.: 13–18. 39. p.: 20–26. 41. p.: 23–26. 49. p.: 26–31. 55. p.: 30–36
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/1
Müfit Arin:
– Ha megengednek egy személyes véleményt, remélem, a Veszprém nyeri meg a Bajnokok Ligáját. Az első félidőben főleg a támadásra összpontosítottunk, a védekezésre kevésbé, ám a második játékrészben az utóbbi is javult. Játékosaim dicséretesen küzdöttek, remélem, a jövőben több szurkoló fog minket buzdítani.
Xavier Sabaté: – Nagyon jó meccset játszottunk. Az Európa-bajnokság után nem könnyű visszarázódni, de ez nem lehet kifogás, nagyon sok élcsapat küzd ugyanezzel a gonddal. Támadásban jól teljesítettünk, ám a védekezésünkön mindenképpen javítanunk kell, hiszen ez a nagy erősségünk. Jó értelemben véve agresszívebbnek kell lennünk. Köszönet a Veszprém-drukkereknek, akik mindenhová elkísérnek és támogatnak bennünket.

2. félidő

60. perc Vége a mérkőzésnek
60. perc
Mikler védett.
60. perc
Nilsson lövését védte Sorokin.
60. perc
Özbahar gólja. 34–38
59. perc Sliskovic
átlövésgólja. 33–38
59. perc
BL-újonc a pályán: Füzi Dániel a pályán a veszprémieknél.
58. perc Veszprémi kiállítás.
58. perc
Döne újabb gólja, ezúttal betörésből. 33–37
58. perc Sliskovic
most betalált. 32–37
58. perc
Özbaharral nem bírunk beállóban, megint gólt lőtt. 32–36
57. perc
Rossz veszprémi ejtés.
57. perc
Szélről eredményes a Besiktas. 31–36
56. perc
Sliskovic lövését védte Szorokin.
56. perc
Mikler védett, a kipattanó a vendégeké.
55. perc Nagy László
vágta be talpról. 30–36
55. perc Veszprémi időkérés.
54. perc
Török gól átlövésből. 30–35
53. perc Sliskovic
lőtt köténygólt. 29–35
53. perc
Pribak átlövését védte Mikler.
53. perc Nilsson
beállóból. 29–34
52. perc
Török gól beállóból. 29–33
52. perc Sliskovic
vágta be átlövésből. 28–33
51. perc
Schuch védekezett belül, újabb török hetes. Pribak ezt is belőtte. 28–32
51. perc Nagy László
a jobb alsóba talált be átlövésből. 27–32
50. perc Terzic volt a kiállított veszprémi játékos, a törökök beállóból harcoltak ki büntetőt. Alilovic beleért, de Pribak betalált. 27–31
50. perc Török időkérés.
49. perc Török kiállítás, és veszprémi gól, szerzője Sliskovic. 26–31
47. perc
Újabb nagyszerű török gól. 26–30
47. perc
Veszprémi labdaszerzés, Marguc bevágta a ziccert. 25–30
46. perc
Ilics átlövését védte Szorokin.
46. perc
Erőszakos átlövés, újabb török gól. 25–29
45. perc
Ilics lőtt a kapu mellé.
45. perc
Hatalmas hazai átlövés a jobb alsóban. 24–29
44. perc Ilics
bombázta be. 23–29
44. perc
43. perc
Labdaszerzés után Marguc volt eredményes a kontrából is. 23–28
42. perc
Kimaradt török ziccer, majd három török gól után Marguc volt eredményes: remekül ejtett a szélről. 2327
41. perc
Labdaszerzés után indításból volt eredményes a Besiktas. 23–26
40. perc
Újabb hazai büntető. Alilovic védett, majd a kipattanóból akrobatikus gólt szerzett a hibázó Djukics. 2226
40. perc
Nagy László tört be, de Szorokin védett.
39. perc
Mikler védett, majd támadásban eladta a labdát a Veszprém. A hazai ziccerből már gól lett. 21–26
38. perc
Veszprémi büntető, Ilics lövését védte a hazai kapus, az ismétlést már nem. 20–26
38. perc
Török gól a szélről. 20–25
37. perc Pálmarsson
ismét. 1925
37. perc
Hazai gól beállóból. 19–24
36. perc Pálmarsson
lövése vitte be a kapuba a török kapust. 1824
35. perc
Török hétméteres. Djukics ismét. 18–23
34. perc
Nagy László betörése ért büntetőt, amelyet Ilics értékesített. 17–23
34. perc
Kapu mellé lőttek a hazaiak.
33. perc
Nagy László lövését védte a török kapus.
33. perc
Ilics adta el a labdát, Djukics ziccert vitt, amit a szaggatottról vágott be. 17–22
32. perc
Török büntető. Djukics bevágta. 16–22
31. perc Nilsson
kapott jó labdát a falban, be is vágta. Viszont a földön maradt egy rövid időre a derekát fájlalva. 1522
31. perc Elkezdődött a második felvonás.

1. félidő

30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc
Mikler védte a szélről leadott cunderkezdeményt.
30. perc
Ugalde a szélről kapu fölé ejtett.
30. perc
29. perc
Nincevic lepte meg a veszprémieket, majd Nagy László passzából Nilsson volt eredményes beállóból. 15–21
28. perc
Kettős fórban Ugalde ment fel a bal szélen és lőtt újabb gólt. 14–20
28. perc Hazai kiállítás.
28. perc
Mikler védett bravúrral egy átlövést.
27. perc Török időkérés.
27. perc Iváncsikra
jött ki a húzás, be is lőtte. 14–19
27. perc Török kiállítás.
26. perc
Pribak a negyedik gólját lőtte, nehezen tartotta a vendégvédelem a beállót. 14–18
26. perc Nagy László
átlövésgólja. 13–18
26. perc
Pribak oldotta meg egyedül. 13–17
25. perc Sliskovic
lőtt gólt. 12–17
25. perc
Beállóból ejtették át Miklert. 12–16
24. perc Nilsson
kapott labdát, ezúttal sem hibázott a beálló. 11–16
23. perc
Szép egyéni megmozdulás végén a kapufa segítette ki a vendégeket.
22. perc Nilsson
fordult és perdült be beállóból, újabb veszprémi gól. 11–15
22. perc
Labdát szereztek a törökök, majd gyors akciót vezetve dobtak gólt. 11–14
21. perc
Elvették a labdát a bírók a vendégektől, Mikler azonban fogta Djukics ziccerét.
20. perc Török büntető és Nagy László kiállítása. Érkezett Alilovic, helyette viszont a léc hárított.
20. perc Nagy László
kapott előkészítést, ő pedig átlőtt a jobb felsőbe. 10–14
19. perc
Ezt a hazai lövést benézte a komplett vendégcsapat. 10–13
18. perc
Török gól után Nagy László válaszolt. 9–13
18. perc
Öt egyet védekezett a Veszprém fórban, labdaszerzés után Ugalde lőtte be a ziccert. 8
–12
17. perc
Mikler-bravúr, az indítás hosszú.
16. perc Nilsson
a földön, pontosabban a védőjén fekve lőtt a hazai kapuba. Djukicsot kiállították. 8–11
16. perc
Török labdaszerzés után Mikler-bravúr ziccerben.
15. perc
Mikler védett, de Djukics a kipattanóból eredményes tudott lenni. 8–10
14. perc
Nilssonra fújtak támadóhibát.
14. perc
Török átlövés a veszprémi kapuban. 7–10
12. perc
Labdajáratás után Ilics mehetett be a falba. 6–10
12. perc
Hazai büntető, méghozzá eredményes. 6–9
11. perc
Mikler védett, de eladták a veszprémiek a labdát támadásban.
11. perc
Ismét veszprémi kontra, Schuch maradt fent és lőtt gólt. 5–9
10. perc
Török kapufa.
10. perc
Labdaszerzés után Marguc ziccerét védte a török kapus.
10. perc Pálmarsson
ismét. 5–8
9. perc
Beállóból kapott gólt a Veszprém. 5–7
8. perc Pálmarsson
bombázott a hazai kapuba. 4–7
8. perc
Török bomba Mikler kapujában. 4–6
7. perc
Török technikai hiba támadásban, a kontrából Marguc lőtt gólt ziccerből. 3–6
6. perc
Gyors lefolyású veszprémi akció, újabb magyar gól. 3–5
6. perc
Elnézett veszprémi védekezés a szélen, török gól. 3–4
5. perc
A kontra végén Iváncsik szerzett gólt bravúros bevetődéssel ziccerben. 2–4
5. perc
Mikler és a léc újabb közös hárítása.
5. perc Ilics
lőtte át a falat. 2–3
4. perc
A léc és Mikler közösen hárított.
3. perc Palmarsson
talpról. 2–2
3. perc
Török büntető, újabb hazai gól. 2–1
2. perc
Azonnal jött a vendégek válasza, Ilics a gólszerző. 1–1
2. perc
Nagyon hosszú lefolyású támadás végén született meg a hazaiak első gólja. 10
1. perc
Elkezdődött a találkozó. A 16 ezres csarnokban mindössze pár százan lézenghettek. Az első támadás a házigazdáké volt, a veszprémi kapuban Mikler Roland kezdett.