Visszajött a sírból a Flensburg, és hetesekkel legyőzte a Barcát!

2014.05.31. 17:55
Glandorf (labdával) az utolsó pillanatban mentette hosszabbításra a meccset (Fotó: Imago)
THW Kiel–Flensburg döntőt rendeznek a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni final fourjában, mivel a Flensburg 36–36-os döntetlen után hétméteresekkel legyőzte a Barcelonát a második elődöntőben. A vasárnapi bronzmeccsen a katalán csapat az MKB-MVM Veszprémmel játszik.

Az esélyesebb Barcelona nyitotta a gólok sorát, ám a Flensburg tapadt ellenfelére. A katalánok a meccs elején két hetest is elhibáztak – Sziarhej Rutenka és Kiril Lazarov –, a 12. percben mégis ők voltak, akik először vezettek két góllal. 6–4

Carles Puyol hiába szurkolt személyesen a Barcának

A villámléptű Anders Eggert vezetésével ugyanakkor gyorsan kiegyenlített a német csapat, míg a Barcelona remekül találta meg ezekben a percekben a beálló Jesper Nöddesbót. Az egyébként sem kis iramú meccs a félidő derekán még inkább felpörgött: előfordult, hogy másfél perc alatt négy gól is született. Az iramot az jelzi a leginkább: annak ellenére potyogtak a gólok, hogy a kapusok – Danijel Saric, illetve Mattias Andersson – nem teljesítettek rosszul.

A Flensburgba jól szállt be Steffen Weinhold, Lubomir Vranjes csapata pedig átvette a vezetést 12–11-nél, Xavi Pascual időt is kért. Nem lassítottak a felek, percenként született legalább egy találat, és felváltva mondhatták magukénak a vezetést. Kiril Lazarov csak a 27. percben szerezte az első gólját, és még a szünet előtt jött a második is, mégis a Flensburg vezetett 18–17-re a szünetben.

A második játékrészt azonban jobban kezdte a fehér mezes német gárda, Holger Glandorf találata után 21–18-ra vezetett. Ám ekkor történt valami, ami megváltoztatta a meccs képét: Saric elkezdett védeni, nagyon, és ez előbb Barca-fordítás, majd hatperces német gólcsendet, illetve a 26–22-nél történt időkérésig 8–1-es katalán szakaszt hozott magával. Pedig a Barca közben elveszítette a sérült lábbal lebicegő Nöddesbót, ám a változatos támadójáték következtében őrizte előnyét.

A rohanás mellett sokat állt a játék törlések és sérülések miatt, ám a kézilabda szépsége is megmutatkozott: Thomas Mogensen után Lazarov is elemi erejű bombával jelentkezett, és Sören Rasmussen felavatását követően Vranjes kikérte harmadik idejét is. 29–24

Saric lehúzta a rolót, tizenhét perc alatt mindössze hat gólt engedélyezett a Flensburgnak. Nöddesbo hiányát gyorsan feledtette Cédric Sorhaindo. A vége sima lehetett volna… Ám amikor Pascual pihentetni kezdett néhány kulcsembert, 32–26-nál teljesen leállt a csapata támadásban. Vranjes szélső- és kapuscseréi nagyon bejöttek, Sören Rasmussen az utolsó nyolc percre teljesen lehúzta a rolót, Holger Glandorf pedig az utolsó előtti másodpercben egyenlített, 32–32 – hosszabbítás!

A ráadás Raúl Entrerríos két pontos közbelövésével kezdődött, öt perc eltelte után kettővel ment a Barca (35–33), fordulás után viszont Mogensen egyenlített. Az utolsó percben a Barcelona támadott a győzelemért, ám Karabatic lövését az utolsó másodpercben védte Rasmussen. Jöttek a hétméteresek!

Eggert ezúttal sem hibázott. Rutenka belőtte. Weinholdnak szerencséje volt a kapufával. Karabaticét védte Andersson. Gottfridsson bepörgette. Tomás sem rontott. Radivoljevics Sterbik lába között pattintotta be. Juanin García életben tartotta a Barcát, ám Hampus Wanne pontot tett az elképesztő meccs végére. 41–39-re nyert a Flensburg, amely holnap a THW Kiellel játszik, míg a Barcelonára a Veszprém vár.

FÉRFI KÉZILABDA BL
ELŐDÖNTŐ
Barcelona (spanyol)–Flensburg (német) 36–36
(17–18, 32–32, 35–33) – hétméteresekkel 3–5
Gólszerző:
K. Lazarov 6, Karabatic, Tomás, Nöddesbo, R. Entrerríos 5-5, Juanin García 4, Sz. Rutenka 3, Sorhaindo 2, Morros 1, ill. Glandorf 8, Weinhold 7, Mogensen 6, Eggert 5, Wanne 3, D. Nenadics, Svan Hansen 2-2, M. V. Knudsen, Radivoljevics, Gottfridsson 1-1
KORÁBBAN
MKB-MVM VESZPRÉM (magyar)Kiel (német) 26–29 (13–13)

DÖNTŐ (június 1.)
Flensburg (német)–Kiel (német) 18.00 (Tv: DIGI Sport)
V: Martin Gjeding, Mads Hansen (dánok)

A HARMADIK HELYÉRT (június 1.)
Barcelona (spanyol)–MKB-MVM VESZPRÉM (magyar) 15.15 (Tv: DIGI Sport, M1)
V: Andrej Guszko, Sziarhej Repkin (fehéroroszok)

70.
Karabatic átlövését lábbal védte Rasmussen!
70. Knudsen kap még egy kisbüntetést.
70. Még 4 mp.
70.
Még 10 mp, áll a játék.
69. Eggert Saric lába alatt lő a kapuba. 36–36
69.
Radivojevics kiharcolja az első német hetest.
69. Tomásra játszották a támadást, ő pedig a jobb szélről a kapu jobb oldalába lőtt. 36–35
68. Weinhold lövésébe nyúltak bele, korner. Mogensen közbelövése viszont már gól. 35–35
67. Karabaticot blokkolják.
66.K
nudsen kapott jó bejátszást Mogensentől, és a jobb alsóba lőtt. 35–34
66. Folytatódik az összecsapás.

65. Véget ért a hosszabbítás első félideje.
65. Karabatic indult meg balról, és óriási gólt vágott a kapu jobb oldalába. 35–33
65.
Nagyszerű bejátszás Weinholdnak, de védi a ziccerét Saric.
65.
Rasmussen García ziccerét is védte, miközben Glendorf a földön maradt.
64.
Karabaticot blokkolják, de marad a Barcánál. Rasmussen viszont véd.
63. Rutenka ellen fújnak. Weinhold óriási gólt vágott a kapu jobb oldalába. 34–33
62. Saric védi Glandorf lövését.
62. Megkapja a labdát a Barca. Entrerríos újabb közbelövése ért gólt. 34–32
61. Rasmussen ismét véd, de Entrerríos csak megtöri a közel tízperces gólcsendet. 33–32
61. A Barcelona kezdte a hosszabbítást.

60. HOSSZABBÍTÁS JÖN!
60. Elvették a Barcától, indul a Flensburg, és Glandorf 10-ről bevágta! 32–32
60.
Húzzák az időt a spanyolok, még 17 mp.
59. Rutenka mellé lőtt. Glandorf bombája a lécről a gólvonal mögé vágódott. 32–31
58. Passzív, de marad a Barcánál.
58.
6 perce nem szerzett gólt a Barca.
57. Sorhaindo ziccerét is védte Rasmussen, Radivojevics pedig a jobb szélről a jobb felsőbe pattint. 32–30
56. Kapaszkodik a Flensburg, időt kért a Barca.
56. Rutenka lövését is védte Rasmussen, Glandorf pedig betörésből a jobb alsóba lőtt. 32–29
55. Wanne jó csere eddig, a bal felsőbe csavart. 32–28
54.
Rasmussen véd egyet, Glandorf viszont páros lábról a jobb oldal felé lőtt, de Saric 19. védését is bemutatta.
53. Wanne szerzett labdát és lőtt a bal felsőbe. 32–27
53.
Passzív miatt elveszik a labdát, Saubich a jobb szélről fejbe dobta Rasmussent.
52. Rutenka a negyedik Barca-hetest már gólra váltja. 32–26
52. Sarmiento tört be, és lőtt a kapufára Heinl szorongatásában, utóbbi két percet kapott.
51. Weinhold átlövésből a jobb felsőbe talált. 31–26
50.
Heinl ziccerét is védte Saric. Rutenkát szerelték.
49. Lazarov is betalált Saric újabb védése után. 31–25
48. Sorhaindo kapott bejátszást, befordult és a jobb felsőbe lőtt. 30–25
48. Wanne egyből be is köszön. 29–25
47.
Svan lövését is védte Saric, de marad a németeknél. Mindkét szélsőt lecseréli a Flensburg.
47. Időt kért a Flensburg.
47. Rossz passz Mogensentől, Tomás rohan és a jobb alsóba lőtt. 29–24
46. Lazarov most elengedte a balost, a jobb felsőbe vágta. Jön is Rasmussen a kapuba. 28–24
45.
Mogensentől elveszik a labdát.
45. García sem lőtte be a büntetőt. 0/3 a Barca mérlege.
44.
Sorhaindo hetest harcolt ki, meg fejbe dobta Anderssont.
44. Weinhold faulttal együtt is beszórja. 27–24
43. Mogensent blokkolják, a kontra végén Tomás pedig a rövid sarokba lőtt. 27–23
42.
Andersson újabb védése, Tomás ziccerét hasalta ki.
42. Mogensen 10-ről, talpról a jobb felsőbe ágyúzott. 26–23
41. A 8–1-es rohanás után időt kért a Flensburg. Kicsit talán későn...
41. Lazarov átlövésével 26–22.
41. Sorhaindo harcolt két percet.
40. Mellbe lőtték Saricot. García áthúzza Andersson feje felett, Saric pedig 40 százalék fölé ment már. 25–22
39. Sorhaindo beállóból, Entrerríos pedig lerohanásból talált be. 24–22
38.
Eggert ziccerét védte Saric. Lazarov átlövését pedig Andersson üti fölé. Saric a beálló ziccerét is fogja.
37. Sokat áll most a játék. Rutenkát blokkolják, majd labdát szerez, Lazarovhoz játszik, aki kiszorított helyzetből a rövid sarokba lőtt. 22–22
36. García bejátszásából Nöddesbo szépít, majd labdát szerzett a Barca, de lent maradt a beálló. Vége a meccsének? 21–22
35. Mogensen lövését védte Saric, a kipattanót viszont megszerezte a levegőben, és bevágta. 20–22
34. Entrerríos betörésből szép, García pedig lerohanásból. 20–21
34. Gladorf átlövése is a kapu jobb oldalában kötött ki. 18–21
33.
Andersson Lazarov átlövését is védte.
33. Mogensennek csinálták meg a helyet, könnyedén tört be és lőtt a jobb felsőbe. 18–20
32.
Kiegészült a Barcelona. Entrerríos lövését viszont védte Andersson.
31. Öt másodperc alatt két gól. 18–19
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Még egy blokkolt időn túli szabaddobás, véget ért az első félidő.
30. Karabatic még egy két percet is kapott az esetnél.
30. Weinhold tört be erőszakosan, és a bal alsóba lőtt. 17–18
30. Lazarov távoli átlövése Andersson lába mellett kötött ki. 17–17
29. Andesson lábbal védi Entrerríos közbelövését, Eggert pedig a bal szélről most átejti Saricot. 16–17
28. Karabatic ellen fújnak, Svan pedig gyönyörűen húzza a jobb felsőbe a labdát. 16–16
28. Svan a jobb szélről beköszön, kiegészült közben a Flensburg. 16–15
27.
Mogensen betörését Saric védte, majd az üres kapura lőtt, sikertelenül.
27. Lazarov átlövése a bal alsóban kötött ki. Megvan az első gólja. 16–14
26. Utóbbinál Gottfridsson még lökött is, pihenhet két percet.
26. Nöddesbóig hosszú idő után eljutott a labda, V. Tomás pedig a kapufát követő fordulás utáni ziccert váltja gólra. 15–14
25.
Rossz bejátszás a Barcelonánál, de Saric védi a kontrát követő ziccert.
24.
Lazarov szorongatott helyzetből a léc fölé trafált, Eggert viszont kivételesen kihagyott egy ziccert, Saric lábbal mentett.
23. Weinhold talpról, majd gyors indulást követően betörésből is eredményes. 13–14
22. Entrerríos átlövése a kapufáról kifelé pattant, pont Garcíához, aki a hosszú felsőbe lőtt. 13–12
22.
Saric védte Nenadics átlövését.
21.Karabatic átlövése a blokkról megy mellé. A második próbálkozás viszont beakad, nem is kicsit. 12–12
21. Időt kértek a spanyolok.
20. Weinhold ágyúzása a két kapufa találkozásáról kifelé pattant ugyan, a következő támadásból viszont már betaláltak a németek. 11–12
19. Mogensen lövéséhez Saric csak hozzáérni tudott. 11–11
18.
Karabatic blokkja után Rutenka a bal felső mellé pattint.
17. Karabitic ezúttal átlövésből a jobb alsóba lőtt. 11–10
16. Mogensennel hiába ment Karabatic, a jobb szélre lesodródva is kilőtte a jobb alsót, Karabatic egyből felel, majd Glandorf kontrát. 10–10
16. Nöddesbóig megint eljut a labda, ő pedig ismét befordult, és a léc alá tüzelt. 9–8
15. Nenadics a bal átlövőből a kapu aljába lőtt. 8–8
14. Rutenka betörésből eredményes. 8–7
14. Glandorf 10 méterről lőtt óriási erővel a kapuba, Eggert pedig labdaszerzés után kiegyenlít. 7–7
13.Eggert lehetetlenül éles szögből is eredményes, V. Tomás jóval nagyobb ziccerből felel a túloldalon. 7–5
12. A Flensburg mestere, Vranjes időt is kért gyorsan.
12. Gottfridsson lövését Saric védte, Nöddesbo viszont most beállóból is eredményes. 6–4
11. Nöddesbo a jobb szélről, bevetődve szerzett gólt. 5–4
Puyol is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést.
9. García egyenlít a szélről. 4–4
9. Glandorf bombája a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 3–4
8.
Rossz passz Mogensennek, de Morros pattintott ziccerét is védte a léc.
7. Lazarov hetese is kimaradt, a léc hárított.
6. Sarmiento lövését is hárította a németek kapusa, elöl viszont eladják.
6. Utóbbi után Eggert indult a bal szélen, és a kapu bal oldalába lőtt. 3–3
5.
Mogensen lövését Saric, Rutenkáét Andersson védte.
5. Karabatic lőtt laposan a kapuba, majd esett rosszul az eset után, de folytatni tudja. 3–2
4.Glandorf tört be passzívnál, és kiegyenlített. 2–2
3. Saric védése után Rutenka tört be és lőtt kapussal együtt a hálóba. 2–1
3. Rutenka hetesét kirúgta M. Andersson.
2. Gottfridsson lövéséhez csak hozzáérni tudott Saric. 1–1
1. Az első gól viszont a Barcáé, Morros volt eredményes. 1–0
1. A Flensburg kezdte el a mérkőzést.

A nyolc sikerével rekordgyőztesnek számító Barcelona a 13., a Flensburg a harmadik döntőjére készül – a németek eddig két vesztes finálét tudnak felmutatni az elitsorozatban.