Balogh Zsolt 13 gólt lőtt, a Szeged nyert Dániában

2014.10.12. 16:46
Balogh Zsolt mellett Dean Bombac volt támadásban a Szeged vezére (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a Mol-Pick Szeged idegenben nyert a dán Aalborg ellen. Az EHF-kupa-győztes 28–25-ös sikeréből oroszlánrészt vállalt a 13 gólig jutó Balogh Zsolt.

FÉRFI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Aalborg Handball (dán)–MOL-Pick Szeged 25–28 (11–15)
Aalborg,
3800 néző. Vezette: López, Ramírez (spanyolok)
Aalborg: Westphal – C. Jensen 2, Slundt 2, H. Jensen, Barud 2, SAGOSEN 9, Tvedten 4. Csere: Erevik (kapus), BERGGREN 4, N. Pedersen 2, Engelbrecht, M. Jensen
Szeged: SIERRA – Parrondo, BALOGH ZS. 13 (7), BOMBAC 6, Zubai Sz. 3, Ilyés, Källman. Csere: Blazevic, Vranjes 1, R. Prodanovics, Mindegía 2, Ancsin G. 3, Vadkerti A.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 9. p.: 2–4. 16. p.: 6–9. 24. p.: 8–13. 36. p.: 12–18. 50. p.: 17–22. 52. p.: 20–23. 57. p.: 21–28
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: –, ill. 8/7
Jesper Jensen, az Aalborg edzője: – A Szegedtől nem szégyen kikapni, hiszen Európában is jegyzett együttes. Ettől függetlenül nem esik jól a vereség, de el kell ismernünk, hogy a magyar együttes megérdemelten győzött le minket.
Carlos Pastor, a Szeged edzője: – Nagyszerűen védekeztünk és a kapusteljesítmény is magas szintű volt, támadásban pedig fokozatosan javultunk. A félidei előnyünk után rutinosan játszottunk a második félidőben és fejeztük be a meccset.

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Kielce (lengyel)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 30–26 (17–14)

6. Motor Zaporizzsja (ukrán) 3 3 73–80 –7 0

A Szeged kezdhette volna jobban is a mérkőzést, az első gólját Dean Bombac az 5. percben szerezte, ezután azonban sikerült 2–0-ról 4–2-re fordítani. José Manuel Sierra ezúttal világbajnokhoz méltóan védett, de sokat segített neki a többször jól blokkoló szegedi fal, valamint az, hogy az első tíz percben három hazai játékost is kiállítottak.

Az Aalborgban a 19 éves norvég reménység, Sander Sagosen nagy önbizalommal lövöldözgetett, többnyire eredményesen, ám rajta is messze túltett Balogh Zsolt. A Szeged jobbátlövője újra rendkívül agilisan, bátran kézilabdázott, betörésből, átlövésből, kettős emberhátrányból és hétméteresből is eredményes volt, az első félidőt kilenc góllal zárta, a Pick pedig 15–11-es előnnyel.

A második játékrészben szerepet kapott Ancsin Gábor, aki fontos gólokat szerzett, de a Szeged sokat játszott alacsony szerkezetben is, a Balogh, Mindegía, Bombac belső hármassal. Ez bevált, a hazaiaknál ugyanis hiába szórta meg magát Sagosen, az Aalborg egyszer sem ért közvetlenül a Tisza-partiak közvetlen közelébe.

Az 57. percben stílszerűen Balogh szerezte meg – hétméteresből – a Szeged BL-történetének 3000. gólját, önmaga pedig ezzel 13-ig jutott a Gigantium Arénában. Ezek után már az is belefért, hogy a véghajrában kicsit kiengedjen a vendéggárda, amely győzelmével feljött a csoport második helyére.

DÁNIAI URALOM – „EZZEL A JÁTÉKKAL BÁRKIT LEGYŐZHETÜNK!”

2. FÉLIDŐ
60. perc:
A végére kicsit szétesik a Szeged védekezése, N. Pedersen használja ki újra. Nem probléma, három góllal nyer idegenben a Mol-Pick Szeged! 25–28
59. perc: Nicolai Pedersen
lerohanás után mattolja Sierrát, Mindegía fölé lő. 24–28
58. perc: Slund
szépít, belefér. 23–28
57. perc:
Mindegía betörése is hetest ér. Balogh értékesíti, megszerezve a Szeged BL-történetének 3000. gólját. 22–28
56. perc: Sagosen
megveri Zubait, és gólt lő mellette. 22–27
55. perc:
Sierra újabb fontos védést mutat be. Bombac betör, ballal lő, nincs gól, hétméteres viszont igen. Balogh ezt sem hibázza el. 21–27
54. perc: Sagosen
már nyolcnál jár, ezúttal a jobbátlövő helyéről ugrott fel. Bombac keveredik át a jobb oldalra, majd visszahúzza. Ez is szép gól. 21–26
53. perc: Ancsint
nem lehet lebirkózni, harmadszor eredményes. 20–25
52. perc:
Eladja a labdát a Szeged, Tvedten az üres kapuba lő. Zubai lövésébe beleér Erevik, de hiába, gól. 20–24
51. perc: Tvedten
betalál, Parrondót kiállítják, ez nem volt jó üzlet. Ancsin a szélről villan. C. Jensen szépen elpörgeti a labdát Sierra fölött. 19–23
50. perc:
Balogh a szélre kisodródva is bevállalja a lövést, de Erevik véd. Az induló dánok eladják a labdát, Bombac büntet. 17–22
49. perc: Nem kapunk gólt emberelőnyben, kidobják a pályáról a labdát a dánok.
48. perc:
Berggren lövését védi Sierra. Källman kanyarodhat fel nagy szögben, de kihagyja a ziccert sajnos.
47. perc: Balogh
indul meg villámgyorsan, hetest és két percet harcol ki. A sértett ezúttal sem hibázik. 17–21
46. perc:
Tvedten azt hitte, hogy szinte nullszögből beveheti Sierra kapuját. Rosszul hitte. Carlos Pastor időt kér. Ezt még egyszer megteheti majd a Mol-Pick spanyol trénere, ha szükség lesz rá.
45. perc: Berggren
betör, és a kapuba pattint. Balogh bombáját védi Erevik, de legalább kiegészül a Szeged. 17–20
44. perc:
Mindegía helyzetbe kerül, de fölé lő.
43. perc:
Bombac hatalmas lövését Erevik kitornázza a léc alól. Az utolsó dán időkérés pillanatait éljük. Vranjes két percet kap, miután leteríti Tvedtent. Teljesen üresen marad a jobb szélen Christian Jensen, de Sierra védi a ziccert. Slundtét már nem tudja. 16–20
42. perc:
Belefújnak Slundt góljába, jöhet a Szeged.
41. perc: Mindegía
egy az egyben megveri emberét, és betörésből betalál. 15–20
40. perc: Balogh
értékesíti a Vranjes által kiharcolt hétméterest. Sagosent sikerül megtámasztani, a lövése fölé száll. Marad náluk a labda, és Sagosen betörésből már eredményes. 15–19
39. perc:
Slundt előtt nyílik szét a fal, de csak egy pillanatra. Tvedten felkanyarodik, és átlövésből mattolja Sierrát – akivel a Valladolidban még csapattársak voltak. 14–18
38. perc:
Bombac kezéből kicsúszik a labda, Mindegía lő passzívnál, Erevik véd.
37. perc: Sagosen
átlövésére ezúttal nincs ellenszer. García Parrondót rántják vissza a műtött bal vállánál fogva. Leül a spanyol szélső. 13–18
36. perc:
Ancsint ezúttal leblokkolják, de marad a Szegednél a labda, Bombac pedig egyéni akció után hatgólosra növeli a szegedi előnyt. Sierra 48 százalékra javítja védési hatékonyságát.
12–18
35. perc:
Berggren magas lövését Sierra könnyedén hatástalanítja.
34. perc: Ancsin
is bemutatkozik a hazaiaknak, nem örülnek neki. 12–17
33. perc:
Technikai hiba ott, Bombac-gól lerohanás után itt. Dán gól után Bombac lő középkezdésből az üres dán kapuba, de a játékvezetők visszafújják... 12–16
32. perc:
Slundt viszi földre Vranjest, két percig pihenhet ennek következtében. Labdavesztés után Vranjes birkózza le ellenfelét, így 8 másodperc után oda az emberelőny.
31. perc:
Pályán Ancsin Gábor, Sierra pedig továbbra is a kapuban, rögtön egy védéssel kezdi a második játékrészt.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Sagosen
ezúttal alulról ereszti el, ami szép, az szép. 20 másodperc van az első félidőből, itt az első szegedi időkérés. Labdajáratás után Balogh megszerzi a kilencedik gólját, majd még Sierra véd egy kósza dán próbálkozást. 11–15
29. perc:
Berggrent blokkolja le Vranjes.
28. perc: Újabb emberhátrányos szegedi gól: Mindegía passzából Vranjes talál be. Rossz hazai támadás, kiegészül a Pick. 10–14
27. perc:
Mindegía cselezget, majd a lövésre már nem marad ereje. Källman labdát szerez!
26. perc: Berggren indult meg gyorsan, és még kihasználta Blazevic kiállítását. Balogh lövését védi a kapus. Ilyést állítják ki másodszor. Tvedten a bal szélről villámgyorsan kihasználja az emberelőnyüket. 10–13
25. perc: Balogh
megtáncoltatja a büntetőnél Ereviket, majd bevágja a 13. szegedi gólt. Jesper Jensen ismét időt kér, és nem fogja vissza magát. 8–13
24. perc:
Elszórják ismét a labdát a dánok, Ilyés kiállítása lejár, Bombac pedig hetest harcol ki.
23. perc:
Erevik véd egyet, majd a svéd Barud talál be beállóból. Blazevicet ráadásul még kiszórják két percre. Balogh kettős emberelőnyben is növeli góljai számát, Mindegía előkészítése után. 8–12
22. perc:
Ilyés nem enged az agresszív védekezésből, ezúttal már két perc jár érte. Először emberhátrányban a Szeged. Az Aalborg eladja a labdát. Mindegía, Bombac és Balogh a pályán középen a Pickben.
21. perc:
A Bombacot váltó Mindegía megmutatja, hogy lábbal ő sem lassú, és a keze sem rossz. 7–11
20. perc:
Balogh ezúttal sikertelenül tüzelt. Berggren is, ugyanis Sierra olvasta a gondolatát, és leszedte a bal felsőbe tartó labdát. Ilyés azért odapakolt egyet a hatalmas termetű hazai átlövőnek.
19. perc:
Sierra védi Christian Jensen lövését. Az Aalborgban egyébként mindössze négy Jensen játszik, de legalább a vezetőedzőjét is így hívják.
18. perc: Sagosen felmegy, és a lehető legtermészetesebb módon a szegedi kapuba bombáz. Balogh bemutatja a passzt, majd beugorva újabb gólt szerez.
7–10

17. perc: Balogh lövi át a hazai falat, a jobb alsóba pattint. Időt kér az Aalborg. 6–9
16. perc: Bombac
tör be, és estében betalál. Berggren a bal szélről lő a rövidbe. 6–8
15. perc: Balogh
megcsinálja magának a helyzetet, és szépen lő a kapu jobb oldalába. Segít a blokk Sierrának, a Szegedé a labda. 5–7
14. perc: Sagosen
bátran vállalkozik, a harmadik gólját szerzi átlövésből. 5–6
13. perc: Barud
góljára Zubai válaszol Bombac passza után. Blazevic kap sárga lapot. 4–6
12. perc:
Zubai ellen támadót fújnak, lerohannak a dánok, de Sierra nagyot véd. Balogh közbelő, mégpedig jól. 3–5
11. perc: Sagosen
előtt most szétnyílt a fal, ki is használja. 3–4
10. perc:
Sierra könnyedén véd, de a kipattanó a dánoké. Nem sokáig marad náluk a labda, mert a 19 éves Sagosen belemegy. Balogh sajnos lemásolja a fiatal norvég mutatványát.
9. per: Megjátsszák a beállót, de Sierra nagyot véd, ismét lábbal. Balogh betör, az eredmény büntető és két perc Barudnak. Az eredményjelző lenullázódott, de Balogh a kisebb kényszerszünet után is higgadt a hetesnél. 2–4
8. perc: Zubai harcol ki hetest, Balogh pedig nem hibázza el. 2–3
7. perc:
Kettős emberhátrányban próbálja húzni az időt az Aalborg. Labdaszerzés után Zubai egyenlít. Sierra nagyot véd lábbal a Pick kapujában. 2–2
6. perc:
Tvedten lövése elhal a blokkon, Källman indul, és hétméterest, valamint kiállítást harcol ki. Bombac kihagyja a büntetőt.
5. perc: Bombac
lövi az első szegedi gólt. Sagosent kiküldik két percre. 2–1
4. perc:
Ilyést leblokkolják. Az izlandi BL-győztes Ólafur Gústafsson és a spanyol Isaias Guardiola révén két neves hiányzója is van a dán csapatnak.
3. perc: Berggren lerohanásból eredményes. 2–0
2. perc: Sagosen
betörésből talál be. 1–0
1. perc:
A Szeged kezdte a mérkőzést. Megvan az első sárga lap, a norvég Sagosen kapta. Sikertelen a szegedi támadás.

A Mol-Pick Szeged a nyitó fordulóban otthon legyőzte a Zaporizzsját, majd kikapott Kielcében, míg az Aalborg a Dunkerque elleni idegenbeli sikerrel kezdett, utána viszont hazai pályán csak döntetlent játszott a Schaffhausennel.