Férfi kézi BL: a végén bukott pontot a német bajnok

2017.09.27. 20:16
Faluvégi Rudolf csapata, a Nantes hazai pályán 26–26-os döntetlent játszott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a mérkőzés nagy részében vezető Rhein-Neckar Löwennel.

Az első gól a Nantes-é volt, de a németek négy találattal feleltek (1–4), ezt követően pedig sokáig csak futottak az eredmény után a franciák (5–6). A 18. percre megint lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak Andre Schmidék (6–9), a gólesőbe torkolló játékrész során viszont rendre visszakapaszkodtak a hazaiak, akik a 25. percben egyenlítettek is (13–13) – a szünetre így is a vendégeknél volt a fór (15–16).

A folytatás nagyjából hasonlóan alakult, előbb a Bundesliga bajnoka húzott el kicsit (15–18), és a 41. percben már néggyel is vezetett (17–21), ám a Nantes ezt követően megint visszakapaszkodott, így tíz perccel később már iksz volt (22–22). Az 58. percben ismét úgy tűnt, hogy a német gárda nyer (24–26), de a végjáték a franciáké lett, és 26–26-tal zárult a találkozó.