A Szeged kiizzadta a győzelmet a Zaporizzsja ellen

2014.09.28. 19:11
Ilyés Ferenc (balra) próbál labdát szerezni (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 27–26-ra nyert az ukrán Motor Zaporizzsja ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 1. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–MOTOR ZAPORIZZSJA (ukrán) 27–26 (13–11)
Szeged, 2800
néző. V: Stark, Stefan (románok)
SZEGED:
Sierra – Parrondo 1, Zubai Sz., ILYÉS 4, Blazevic 1, Källman 1, BOMBAC 6 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 3, MINDEGÍA 5, Prodanovics 1, Vranjes 1, Ancsin 3, Vadkerti A. 1. Edző: Carlos Pastor
ZAPORIZZSJA:
STOCHL – Sztecjura 4 (4), Onufrijenko 1, Aflitulin 3, SEVELJEV 8, BURKA 6, Szkopincev 1. Csere: Kurilenko, Jevdokimov, Kubatko 2, Doroscsuk, Zsuk 1. Edző: Szerhij Bebesko
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–2. 8. p.: 5–2. 15. p.: 7–7. 21. p.: 11–9. 27. p.: 12–11. 39. p.: 14–16. 45. p.: 17–20. 48. p.: 19–23. 55. p.: 24–24. 58. p.: 27–25
Kiállítások:
4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 4/4
Juan Carlos Pastor, a Szeged edzője:
– Nagy csatára késztetett bennünket a jól felkészített Zaporizzsja. Az első félidőben kialakítottuk a helyzeteinket, de nem lőttük be, Stochl remekül védett. A szünet után rossz volt a támadójátékunk és a védekezésünk is. A végén mínusz négyről fordítottunk, és ezt feljavuló védekezésünknek köszönhettük.
Szerhij, Bebesko, a Zaporizzsja edzője:
– Az első félidőben a Szeged játszott jobban, a másodikban mi. Igazságosabb lett volna a döntetlen. Akkor fordult a mérkőzés, amikor négygólos előnyünknél kimaradt a gólhelyzetünk, és a Szeged rutinosabb játékosai átvették a kezdeményezést. A végén nem tudtunk gólt lőni, ez két pontunkba került. Nagyon várjuk a kijevi meccset a Szeged ellen.

A CSOPORT TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN
Dunkerque (francia)–Aalborg (dán) 21–26
Schaffhausen (svájci)–Kielce (lengyel) 28–33

Az első gólt a 208 centis Szerhij Burka lőtte, ám a 8. percben Dejan Bombac ziccere után 5–2-re már a Szeged vezetett, jött is az ukrán időkérés. Bombac ezt követően is jól játszott, a nyáron igazolt szlovén irányító a magyar csapat legjobbja volt. A kapuban José Manuel Sierra nem védett rosszul, de sajnos a másik oldalon az exdunaferres Richard Stochl kifejezetten jó teljesítményt nyújtott – 43 százalékkal védett az első harminc percben.

Támadásban Burka mellett Alekszandr Seveljev húzta a Zaporizzsját, a beállót többször is bántóan könnyen meg tudták játszani. Ki is egyenlített a vendégcsapat, de a félidő utolsó tíz perce a Tisza-partiaknak sikerült jobban, így kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre (13–11).

Jonas Källman (jobbra) teszteli Szerhij Onufrijenko állcsontját (Fotó: MTI)

Jól kezdődött a második játékrész, a Sierrát váltó Piotr Wyszomirski védéssel mutatkozott be első BL-mérkőzésén, Ancsin találatával pedig 14–11-re vezetett a Szeged. Ezt azonban egy nyolcperces gólcsend követte hazai oldalról, a Zaporizzsja ezalatt 16–14-re fordított.

Stochl valósággal megbabonázta a szegedieket, akik főleg szélről voltak hatástalanok, Jonas Källman láthatóan még nem volt bombaformában a sérülése után. Carlos Pastor időkérése sem segített, a Pick statikus és pontatlan volt támadásban, védekezésben még alacsonyabb szintre esett vissza, és Wyszomirski sem nagyon találkozott a labdával.

A Szeged spanyol mestere 12 perccel a vége előtt kénytelen volt kihasználni az utolsó időkérését is, ugyanis négy góllal elhúzott a Motor. Ez már meghozta a várt fordulatot, a kapuba visszaálló Sierra fontos védéseket mutatott be, erre alapozva sikerült egyenlíteni, majd két lerohanással 27–25-ös előnybe került a hazai gárda. A hátralévő két percben már csak egy gólt szereztek az ukránok, így a Szegednek, ha nehezen is, de sikerült győzelemmel kezdenie a BL-csoportkört.

VISSZATÉRTEK – „TAVALY IS ÍGY KEZDTÜK, DE EZ MOST KEVÉS LESZ”

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Mindegía kialakítja magának a helyzetet, ám aztán a kapufára pattint. Bejátsszák beállóba az ukránok, de támadószabálytalanságot fújnak a románok, megvan a labda és megvan a győzelem is! 27–26
59. perc:
Ez nem hiányzott... Hetes az ukránoknak, Blazevicet pedig kiküldik két percre. Sierra nevét skandálja a közönség, de Sztecjura megint túljár a spanyol kapus eszén. 27–26
58. perc: Sierra újabb védése után Vranjes indul, és elpattintja Stochl lábai mellett a labdát. 27–25
57. perc:
Onufrijenko lövését védi Sierra, Mindegía góljával pedig már ismét a Szeged vezet. 26–25
56. perc: Sierra lehúzza az ejtést, de büntető jár a vendégek javára. Sztecjura ezúttal sem hibázik. Ilyés hatalmas átlövésgóllal egalizál. 25–25
55. perc: Burka fölé lő, Ilyés egyenlít. Az utolsó ukrán időkérésnek is eljött az ideje. 24–24
54. perc: Vadkerti
nagy helyzetben, és higgadtan behúzza Stochl feje fölött a labdát. 23–24
53. perc:
Esély a Szegednek, Onufrijenkót kiküldik két percre a román bírók. Mindegía bejátszása rossz, de legalább Balogh megakadályozza az indítást.
52. perc: Passzívnál lő gólt Burka, Mindegía gyorsan válaszol rá. 22–24
51. perc:
Stochl kétszer Mindegía, egyszer pedig Balogh próbálkozását védi egy szegedi támadáson belül.
50. perc: Parrondo keveredik be középre, és góllal fejezi be az akcióját. Egyből jön az ukrán időkérés. 21–23
49. perc: Mindegía
betörésből szépít. 20–23
48. perc:
Hatalmas gólt lő Aflitulin Wyszomirskinek, majd a lengyelt váltó Sierrát lerohanásból mattolja Zsuk. Pastor kihasználja utolsó időkérését. 19–23
47. perc:
Vadkerti szalad be középre, és hétméterest harcol ki. Bombac lövését kivédi Stochl, de a kipattanót már gólra váltja a szlovén. 19–21
46. perc:
Aflitulin lő át könnyedén. 18–21
45. perc: Balogh
test mellől szép gólt lő. 18–20
44. perc: Onufrijenko
góljára Ancsin válaszol lerohanásból. Sztecjura újabb hetest értékesít. 17–20
43. perc:
Seveljevvel a Szeged nem tud mit kezdeni, nyolcadszor eredményes. 16–18
42. perc: Burka
betalál, de így tesz szerencsére Mindegía is. 16–17
41. perc:
Statikus, pontatlan a Szeged támadójátéka, Balogh átlövésből töri meg végül a szegedi gólcsendet. 15–16
40. perc:
Mindegía kipasszolja a közönségnek a labdát, nem örülnek neki...
39. perc: Ancsin mellett hetest harcolnak ki. Sztecjura cunderrel értékesíti. Szegedi időkérés. 14–16
38. perc:
Seveljev hetedik góljával hosszú idő után ismét a Zaporizzsja vezet. Zubait lerántják a mezénél fogva, erre őt (is) figyelmeztetik. 14–15
37. perc:
Ilyés talpról próbálkozik, de ismét Stochl a végállomás.
36. perc: Burka
viszi keresztbe, majd egyenlít. Källman újabb ziccert ront a szélről. 14–14
35. perc:
Emberelőnybe kerül a Szeged, de Källman ezúttal sem bír a szélről Stochllal.
34. perc: Aflitulin
talpról lapos lövéssel lepi meg Wíszomirskit. 14–13
33. perc: Ancsin
megszerzi második gólját. Indulhat a Pick, de Bombac eladja a labdát, a visszatámadásbólSeveljev eredményes. 14–12
32. perc:
A Sierrát váltó Piotr Wyszomirski védéssel mutakozik be első BL-meccsén.
31. perc: Zubai ziccerben fejbelövi korábbi csapattársát, Stochlt, majd elnézést kér tőle.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Sierra véd, majd a szegedi bejátszás nem jó, de már nem tud indulni a Zaporizzsja. Két góllal vezet a Mol-Pick Szeged a félidőben. 13–11
29. perc:
Ancsin kidobja a labdát támadásban a pályáról. Lehúzzák a bal szélre ziccerig a vendégek, de a léc hárít. Ilyés ad nagy passzt Prodanovicsnak, aki felkanyarodik, és betalál. 13–11
28. perc:
A vendégek nem lépik el, ismét csak egy gól az előny. 12–11
27. perc:
Passzív a vendégek támadás, végül Sierra véd. Bombac passzcsele megint „ül”, szétrebben előtte a fal, és kihasználja a ziccert. Kár, hogy ellépte közben.
26. perc: Vranjes harcol ki kiállítást, emberelőnyben a Szeged. Ancsin nem cifrázza, bevágja. 12–10
25. perc:
Burka a lécre lő. Mindegía is a kapufát találja el, de Sierra kivédi a vendégek ziccerét.
24. perc: Parrondo marad a földön védekezés közben, majd leül a padra.
23. perc:
Mindegía ezúttal közelebb jár, de Stochl véd.Seveljev egy gólra csökkenti a Zaporizzsja hátrányát. Pastor mester időt kér. 11–10
22. perc:
Mindegía talpról mellé durrant. Jevdokimov támadófaultot követ el.
21. perc: Rossz a hát mögötti ukrán passz, a Szegedé a labda, pályára lép Ancsin. Bombac szedi össze a labdát, majd betalál. Szkopincev válaszol ejtéssel. 11–9
20. perc: Mindegía egymaga végigviszi a lerohanást, és góllal fejezi be. Källman kap sárga lapot. 10–8
19. perc: Ilyés
ezúttal nem ejt, hanem talpról a léc alá bombáz. Burka nem találja el a kaput. 9–8
18. perc: Kubatko
a jobb szélről egyenlít. 8–8
17. perc:
Egy percig támad a Zaporizzsja, végül elveszik tőlük a labdát. Ilyés ejtését Stochl leszedi.
16. perc:
Ilyés kapufát lő, de hetes jár a Szegednek. Bombac Stochl lábai között a léc alá pattint. 8–7
15. perc:
Zubait gyötri meg két ukrán, de nincs kiállítás, csak sárga lap Jevdokimovnak. Kiegészül a Szeged, Doroscsuk pedig kiáll két percre, hazai emberelőny tehát.
14. perc: Oda az előny, Burka a jobb alsóba tüzel. Emberhátrányban Prodanovics a vészkapus a Szegednél támadásban. Mindegía is a pályán. 7–7
13. perc: Bombac kap kétperces kiállítást, mert szándékosan ért lábbal a labdába.
12. perc: Seveljev megint betalál beállóból... Bombac lövését védi Stochl. 7–6
11. perc: Bombac
nagyon él, egy remek csel után belövi a ziccert.Seveljev eddig a Zaporizzsja gólfelelőse. 7–5
10. perc: Balogh lövését üti ki Stochl.Seveljev beállóból szépít. 6–4
9. perc:
A 208 centis Burka ezúttal lentről húzza fel, nagy gól volt, de Bombac egyből válaszol rá. 6–3
8. perc:
Újabb jó blokk után ezúttal Bombac indul, és ő sem hibázik. Ukrán időkérés. 5–2
7. perc: Källman
ziccerből megszerzi a vezetést a Picknek, majd Blazevic követi a példáját. 4–2
6. perc:
Jó védekezést szegedi blokk zár.
5. perc: Ilyés
átlövésből egyenlít. 2–2
4. perc: A vendégek beállója, majd Parrondo is ziccert ront. Ezután Sierra és Stochl véd egyet-egyet. Seveljev már betalál, Balogh sárgát kap. 1–2
3. perc: Balogh
szerzi az első hazai gólt. 1–1
2. perc:
Zubai ziccerét a korábbi dunaújvárosi Stochl fogja, az ukrán ellentámadást góllal zárja Burka. 0–1
1. perc: Aromán játékvezetői páros útjára indítja a mérkőzést, a vendégek támadnak először. Ukrán átlövés, magasan fölé. Sierra kezdett a Szeged kapujában.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat a 2005–2006-os idényben is egy BL-csoportban szerepelt, akkor a Szeged otthon 36–28-ra, idegenben 24–22-re nyert. A Zaporizzsja az előző szezonban a legjobb 16-ig jutott az elitsorozatban, míg a Pick megnyerte az EHF-kupát.

A D-csoportban már lejátszották az első forduló másik két mérkőzését: a Kielce a Schaffhausen, az Aalborg a Dunkerque vendégeként nyert.