Férfi kézi: a Veszprém ötgólos sikert aratott a döntőben

2014.08.17. 18:34
Nagy László erősen kezdett, végül négy gólig jutott a döntőben (Fotó: NS-archív)
A címvédő MKB-MVM Veszprém sikerével ért véget az ehingeni Sparkassen-kupa, a fináléban a magyar csapat 34–29-re győzte le a német Füchse Berlint.

Nehezen lendültek bele a csapatok, a veszprémi klubhonlap tudósítása szerint az első gólig a negyedik percig kellett várni, Nagy László találata után azonban villámgyorsan fordítottak a hazaiak, akik Mattias Zachrisson indulásból szerzett góljával a 11. percben már hárommal vezettek (8–5).

Lékai Máté és Christian Zeitz azonban alaposan elkapta a fonalat, előbbi négy találatának is köszönhetően már ismét a veszprémieknél volt az előny (10–11), utóbbi ötösével pedig a 26. percre néggyel elhúzott a magyar bajnok (14–18).

A fordulást követően kissé beragadt a Veszprém, a 37. percben még 22–19-re vezetett, Konsztantyin Igropulo vezérletével pedig egy gyors 4–0-s rohammal átvette az irányítást a Füchse. Az orosz játékos újabb találatával 25–24-re vezettek a németek a 46. percben, ekkor azonban jött Carlos Ruesga, és előre lendítette a címvédő szekerét, nyolc minutummal később pedig már a Veszprém vezetett 31–25-re, gyakorlatilag eldöntve a meccset.

FÉRFI KÉZILABDA, NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
SPARKASSEN-KUPA (EHINGEN)
DÖNTŐ

MKB-MVM Veszprém–Füchse Berlin (német) 34–29 (19–16)

6. Kadetten Schaffhausen

A torna legjobb játékosa: Carlos Ruesga (MKB-MVM Veszprém)

Az MKB-MVM Veszprém nyerte meg a tornát (Fotó: Twitter/Handnews)

Nem volt könnyű a labda élete sem a mérkőzésen... (Fotó: Facebook/Christian Baumbast)