Férfi kézi NB I: a Gyöngyös nem bírt a montenegrói trióval

2016.11.27. 20:26
A Cegléd 36–24-re nyert otthon a Gyöngyös ellen a K&H férfi kézilabdaliga 11. fordulójában.

A ceglédiek mindhárom montenegrói légiósa, Bozso Andjelics, Nemanja Grbovics és Ivan Perisics is gólerősen játszott, a trió 22-szer vette be a Gyöngyös kapuját.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CEGLÉDI KK SE–B.BRAUN GYÖNGYÖS 36–24 (15–13)
Cegléd, 850
néző. V: Bacs, Bóna
CEGLÉD: PALLAG – Gidai 2, GRBOVICS 7, Tóth N., Borsos, Lepsényi 1, Lászlai 1. Csere: BŐSZ (kapus), BÍRÓ 5, Perisics 8 (3), Szabó B., ANDJELICS 7, Müller 1, Hódi 2, Megyeri, Tóth K. Edző: Nagy Károly
GYÖNGYÖS: Ivanisevics – Németh 1, Lele 3 (1), Hegedűs 3, Juhász 4, REZNICSEK 6, Országh 1. Csere: Hudák (kapus), Mikita, Sipeki 2, Kovacsics 1, Duris, Rasics 1, Urbán 2, Mester. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-2. 9. p.: 4-3. 13. p.: 5-6. 17. p.: 8-7. 25. p.: 13–9. 37. p.: 21-15. 50. p.: 29-20
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Nagy Károly:
– A második félidő közepén megtáltosodtunk, nekünk minden bejött, az ellenfelünknek semmi. Irreális nagy különbséggel nyertünk, nagyon örülök neki, de ez ilyen szerencsés nap volt.
Debre Viktor: – A Cegléd ma mindenben felülmúlt minket, azért lett ilyen az eredmény. Nem tudok mást mondani...

EGER SBS ESZTERHÁZY–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 32–25 (17–12)
Eger, 800
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
EGER: STOCHL – Vancsics 2, I. Radojevics 1, BAJORHEGYI 2, KISS G., Petro 3, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Szabó P. 4, DUTRA 7, PADLA 7 (2), Dobó Zs. 1, Lezák 3, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor 1, Ferenczi 1, Buday 3 (2), Markoszki 1, Milas 2, Németh L. 1. Csere: Miklós (kapus), Komporály 3, Oláh T. 1, Knezevics 4 (3), Z. Radojevics 3, Morva, Tárkányi 2, Levy 3. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 12. p.: 4–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–10. 36. p.: 20–15. 42. p.: 23–16. 48. p.: 26–19. 54. p.: 30–21
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Tóth Edmond:
– Végig uraltuk a mérkőzést, a védekezésünk ezúttal is igen magas színvonalú volt. A második félidőben olyan lövőteljesítményt produkáltunk, amilyet én még egri pályafutásom alatt nem tapasztaltam.
Vladan Jordovics: – Az eltervezett forgatókönyvből kevés valósult meg. Az első félidei technikai hibáink miatt már a szünetre nagy hátrányba kerültünk, a hazaiak önbizalma pedig egyre nőtt. Amikor lehetőségünk lett volna, hogy lőtávolba kerüljünk, ziccereket hibáztunk.

BUDAKALÁSZ–BALATONFÜRED KSE 21–26 (10–14)
Budakalász, 300
néző. V: Bán, Szloska
BUDAKALÁSZ: Tamási – Koncz 1, Mazák, Bohács, Rédai, Szemikov 2, Tóth Á. 4. Csere: Váczi (kapus), NAGY B. 7, Sutka 1, Parrondo 5 (5), Völker B. 1, Józsa, Czina. Edző: Horváth Attila
BALATONFÜRED: Fazekas – GÁBORI 5 (1), Győri M. 4, KASPAREK 6 (3), Kemény 4, Szemjonov 1, Varsandán M. 2. Csere: Risztanovics (kapus), Győri K., 4, Németh B., Debreczeni, Gerdán, Kancel, Petrovszki. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 19. p.: 6–10. 26. p.: 8–13. 41. p.: 15–17. 51. p.: 29–21. 57. p.: 20–26
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Horváth Attila:
– Nagyon tiszteltük Fazekas Nándit, a szünetig összeszedett hátrányt nem tudtuk ledolgozni.
Csoknyai István: – A második félidőben nyújtott jobb játékunkkal nagyon fontos két pontot szereztünk.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 11 11 361–242 +119 22
3. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 262–235 +27 16
4. Csurgói KK 9 6 1 2 243–212 +31 13
5. Balatonfüredi KSE 12 6 1 5 311–291 +20 13
6. CYEB Budakalász 11 5 6 261–281 –20 10
7. Sport36-Komló 13 4 2 7 305–354 –49 10
8. Ceglédi KKSE 11 4 1 6 253–278 –25 9