nemzetisport.hu 2019.05.17 22:17 Frissítve: 2019.05.19 12:39

Férfi kézi EHF-kupa: német döntő – a Portót legyőző Berlin vár a Kielre

Ezen a hétvégén rendezik a németországi Kielben a férfi kézilabda EHF-kupa négyes döntőjét, amelynek első elődöntőjében a házigazda németek 32–26-ra legyőzték a negyeddöntőben a Tatabányát búcsúztató dán Holstebrót. Az esti második elődöntőben is német győzelem született: a Füchse Berlin 24–20-ra verte meg a portugál Portót.

A kieli Bilyk (feketében) három gólt dobott (Fotó: AFP)

A férfi EHF-kupa első elődöntője női játékvezetők sípszavára kezdődött, a francia Bonaventura ikreket azonban nem kellett félteni: Charlotte és Julie 12 éve edződnek férfiak meccsein, s ugyan vezettek pályafutásuk során négy EHF-kupa-meccset férfiaknak, azért a négyes döntő még számukra is újdonság.

Ami a mérkőzést illeti: a dánok kezdték valamivel jobban a meccset, vezettek is 3–1-re, majd 4–3-ra, ám ennyi volt számukra az öröm, a házigazda Kiel átvette a vezetést, és többet ki sem engedte a kezéből.

Az első játékrészben már néggyel is ment a Kiel, a dánok ekkor még visszajöttek a meccsbe, a 16–14-es kieli félidei eredmény után azonban a közönségüktől hajtott Kiel fokozatosan meglépett, és végül hattal, 32–26-ra győzött.

Az esti elődöntőben a Füchse Berlin hamar magához ragadta a kezdeményezést a portugálok ellen, bár az első félidő nagy részére a hullámvasutazás volt a jellemző: a Berlin egy-két góllal meglépett, aztán a Porto egyenlített, majd megint a Berlin került egy-két gólos előnybe, s így tovább. A körforgásból a szünet előtt sikerült kitörnie a németeknek, 5–1-es rohammal 12–8-cal mehettek pihenőre.

A második játékrészben a berliniek már csak annyit tettek ki a parkettre, amennyi az eredmény tartásához szükséges volt, végig magabiztosan ellenőrzésük alatt tartották a portugálokat, s minden góljukra tudtak válaszolni, így 3-4 gólos vezetésükkel telt a második félidő. A Berlin 24–20-ra megnyerte a mérkőzést, és bejutott az EHF-kupa döntőjébe.

A harmadik helyért szombaton a Holstebro és a Porto csap össze, utána pedig a Kiel–Berlin finálét rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KIEL
ELŐDÖNTŐ
TTH Holstebro (dán)–THW Kiel (német) 26–32 (14–16)
Füchse Berlin (német)–FC Porto (portugál) 24–20 (12–8)

2019.05.23 17:19:03

Kézilabda nemzetisport.hu

A szünetben még vezetett a címvédő, ám a fordulás után nem kegyelmezett David Davis csapata.

2019.05.16 09:25:48

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Az ETO dán légiósának nem csökken a motivációja, és tudja, hogy majd megint meg kell nyerniük mindent.

2019.05.14 21:35:40

Kézilabda BÁLINT MÁTYÁS

ALAPVONAL. Danyi Gábor úgy lett BL-győztes kézilabdaedző, hogy ő nem Danyi Gábor BL-győztes kézilabdaedző: ő egy telepi vagány, határozott világképpel, szilárd értékrenddel, rengeteg, az életét színező ecsetvonással.

2019.05.14 00:12:31

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Ha egy sportklub, illetve az azt működtető gazdasági társaság célja az országhatárokon átívelő diadal, akkor muszáj annak a kávéháznak a szabályai szerint játszania. Ha úgy jobban tetszik, a mi autónkkal nem nyer senki Formula–1-es futamot a Mercedesekkel és Ferrarikkal érkezőkkel szemben.

2019.05.12 17:30:44

A második félidőben öt gól is volt az előny, de az utolsó másodpercben dőlt csak el a finálé.