Férfi EHF-kupa: bravúros Tatabánya-siker a Hannover ellen

2019.02.24. 14:34
Bartucz László szenzációsan védett (Fotó: Török Attila)
Hiába vezetett többször is négy góllal az első félidőben a Hannover-Burgdorf férfi kézilabdacsapata a Tatabánya vendégeként, a magyarok 28–25-re győztek az EHF-kupa csoportkörében.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
Grundfos-Tatabánya KC–TSV Hannover-Burgdorf (német) 28–25 (16–16)
Győr,
Audi Aréna, 2500 néző. Vezette: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok)
TATABÁNYA: BARTUCZ – Pásztor Á., Grigoras 3, Dénes, M. Bozsovics 2, Borzas 2, VUJOVICS 7 (4). Csere: Rosta M. 3, JUHÁSZ Á. 5, Ilyés 1, SIPOS A. 3, VRANKOVIC, Nagy B. 2. Edző: Vladan Matics
HANNOVER: Lesjak – KASTENING 5, HÄFNER 5, Brozovic 3, M. OLSEN 5, BÖHM 4, Ugalde 3. Csere: Ziemer (kapus), Pevnov, Cehte, T. Johannsen, Srsen. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 10. p.: 5–7. 14. p.: 6–10. 22. p.: 13–13. 38. p.: 18–17. 49. p.: 23–19. 52. p.: 24–23. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill –
Vladan Matics: – Korrekt küzdelemben két fáradt és sérülésektől sújtott gárda csapott össze. Nyitott védekezéssel kezdtünk, de aztán Ilyés, Sipos és Vrankovic beállítása, valamint Bartucz remek kapusteljesítménye hozta meg hátul a stabilitást.
Carlos Ortega: – Két ellentétes félidőt láthattunk. Az elsőben megérdemeltük volna a vezetést. A szünet után sokat javult a hazaiak védekezése, és támadásaikkal is gondot okoztak nekünk, ráadásul a kapusuk remekelt.

A mérkőzést a német Bundesliga 11. helyén álló Hannover kezdte jobban, amelynek kispadján a korábbi Veszprém-edző, Carlos Ortega elégedetten nézhette, hogy csapata pillanatok alatt 3–0-s előnyre tett szert. Az első félidő közepére többször is négyre nőtt az előny, ráadásul úgy, hogy a vendégek kapusa nem is találkozott a labdával.

Tatabányai részről Bartucz László nagyszerűen védett, és a magyar bronzérmes 7–11-ről nagy hajrát nyitva, a kiválóan játszó Juhász Ádám és Milos Vujovics vezérletével 16–16-ra egyenlített a félidő végére.

A második játékrészt Juhász gólja nyitotta – ezzel a mérkőzésen először vezetett a Tatabánya –, és miután a németek hét percig nem találtak be, 18–17-es hazai vezetésnél Ortega időt kért. Bartuczcal azonban nem bírt az ellenfél, emberhátrányban is ziccert fogott, a 49. percben pedig már a Tatabánya vezetett néggyel (23–19).

Azt már nehezen lehetett megmagyarázni, hogy gólszerzés után miért úgy kell visszafutni, hogy a középkezdést akadályozza a játékos – Sipos Adrián, majd Rosta Miklós is így kapott kétperces büntetést –, így az előny az 55. percre egyre csökkent (25–24).

Juhász Ádám ötször volt eredményes (Fotó: Tumbász Hédi)

A hajrá azonban a magyaroké volt, Vujovics hetesből, majd Rosta akcióból is betalált (27–24), aztán majd két percen át támadhatott a Tatabánya, ez pedig elég volt a 28–25-ös győzelemhez.