Rögös út vezetett a Fradi harmadik BL-sikeréhez

2012.10.27. 18:57
A Sävehof megszorongatta a Ferencvárost, ám Zácsikék végül felülkerekedtek (Fotó: Török Attila)
A vártnál némileg jobban megizzadt a svéd Sävehof ellen a Ferencváros női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, ám a dabasi összecsapáson a KEK-címvédő így is nyert 31–28-ra. Elek Gábor csapata nem játszott jól, különösen a védekezése volt a vártnál gyengébb színvonalú, ám a szünet után magára találó Szucsánszki Zita vezérletével végül fordítani tudott, és megőrizte százszázalékos mérlegét az elitligában.

A MÉRKŐZÉS TUDÓSÍTÁSA

1–5. perc: A Sävehof vezethette az első akciót, majd több kihagyott helyzetet követően egy indulás után a vendégek szerezték az első gólt is Louise Sand révén. Gyorsan beindult azonban a ferencvárosi gólgyártás is, és Szamoránsky Piroska, Szucsánszki Zita, valamint Zácsik Szandra is hamar megszerezte az első gólját. Alena Abramovics kezdett a Fradi kapujában, míg a túloldalon Filippa Idehn, utóbbi kifejezetten jól, ennek ellenére öt perc után máris 4–2 volt a hazaiaknak.

6–10. perc: A héten sérülése miatt nem játszó Nerea Pena egy hetesnél lépett pályára először, ám hiába táncoltatta meg a kapust, a kapu mellé dobta a labdát. Az hamar kitűnt, hogy a vendégektől Jamina Robertsre nagyon figyelni kell, a szélső kihasználta a Fradi-védők aluszékonyságát, és két gólt is dobott, majd a beálló Frida Tegstedt ki is egyenlített. 5–5

11–15. perc: A zöld-fehérek ötperces gólcsendbe burkolóztak, ami azért is volt feltűnő, mert eközben a túloldalon nem igazán volt védekezés, Sand újra lerohanta a hazai csapatot, Elek Gábor időt is kért. Ennek ellenére a vendégek átlövője, Jenny Alm csak ekkor talált magára, rögtön két remek lövése is betalált. Háromgólos hátrányból kezdett zárkózni Zácsik révén a Fradi, majd Tomori hetesből hozta közelebb a zöld-fehéreket, pedig közben a svéd edző, Henrik Signell is magához intette lányait. 8–9

1620. perc: Alm kapta az első kétpercest, a létszámfölényt Vérten Orsolya nagyszerű ejtéssel, Cifra Anita pedig látványos befordulással használta ki, így már a hazaiaknál volt az előny (10–9). Roberts megmutatta, hogy a kilencesről felugorva is gólképes, Tomori azonban visszavette az előnyt. 11–10

2125. perc: Az FTC visszarendeződésével továbbra is gondok voltak, a tátongó lyukat kihasználva Tegstedt kiegyenlített, sőt a Sävehof vissza is vette a vezetést. Tomori ugyan lehetetlen helyzetből betalált, ám a túloldalon Ida Oden megtalálta a rést Abramovics lába mellett, míg Elin Karlsson meglátta a „szakadékot” a kettes és a hármas védő között. Az Elek-csapat Cifra Anita révén tudott újat mutatni, a beálló újabb két találatával maradtak egymás mellett a felek. 14–14

2630. perc: Henrik Signell reklamálásért kapott sárga lapot, s valóban, a játékvezetőknek voltak furcsa ítéleteik mindkét oldalon. Ám a KEK-győztes nem foghatta erre hátrányát, Tomori például újabb hetest hibázott, Szucsánszki viszont betalált a büntetővonal mögül, a Sävehof így „csak” eggyel ment a szünetben. 15–16

31–35. perc: A második félidő elején magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az FTC, Szucsánszki révén ismét vezettek a hazaiak, majd Tomori is betalált, miközben Abramovics ziccert hárított. Roberts azonban nem hagyta ellépni a hazaiakat. 18–18

36–40. perc: Tomori feleslegesnek tűnő szabálytalansága, illetve az érte kapott kétperces kiállítás és hetes nem jött jókor a Fradinak. Jobbátlövőbe érkezett Szekerczés Luca, aki adott egy remek gólpasszt Zácsiknak, így egállal kihúzta a hátrányt az FTC. Roberts és Alm ellen továbbra sem találta az ellenszert a hazai védelem, és Kovacsicz Mónika gólja ellenére úgy tűnt, bajban van a Fradi. 20–22

41–45. perc: Amíg Tomori pihent, Szekerczés szép góllal, majd gólpasszal (Szamoránskynak) adott reményt, apró szépséghiba, hogy eközben a túloldalon Oden érkezett elsőként Abramovics ziccer utáni védését követően. Zácsik átlövésből nem talált be, betörésből viszont hetest és kiállítást harcolt ki. Nem jó hír viszont, hogy az átlövő az amúgy is fájós vállát fogva sétált le az eset után... Szucsánszki értékesítette a büntetőt, így újra meccsnullnál jártak a felek. 23–23

46–50. perc: Szucsánszki újabb hetesével ismét a Fradinál volt az előny, Abramovics nagy helyzetnél védett, aztán viszont összeszedett egy potyát Robertsszel szemben. A túloldalon nem volt szerencséje az Elek-csapatnak, két támadás is centiken úszott el, a sors viszont kárpótolta a hazaiakat egy Sävehof-kapufával. A jó cserének bizonyuló Szekerczés újabb gólpassza után a magára találó Szucsánszki góljával lett 25–25 az állás.

51–55. perc: Tegstedt egy hihetetlen befutással oktatta a magyar csapatot, míg a játékvezetők Karlssonnal tették ugyanezt, majd tíz másodperc elteltével Martina Adamsson Jensent is kiszórták. Kettős emberelőnyben Tomori vállalta magára a főszerepet egy pontos átlövéssel, majd a Kovacsicznak leosztott kitűnő assziszttal. Viszont ahogy kiegészültek a svédek, Roberts betalált, ám Szucsánszki azonnal válaszolt. 28–27

56–60. perc: Szucsánszki passzív jelzésnél lőtte ki a jobb alsót, kettővel elment a Fradi. Roberts még mindig tartotta a vendégeket, Szekerczés viszont fontos szituációban ért vissza és szerzett labdát. Tomorit három perccel a vége előtt kiállították szövegelésért, Szucsánszki azonban betalált, Abramovics pedig ziccert fogott (30–28)! Oden másfél perccel a vége előtt előnyben hibázott, Elek Gábor pedig kétgólos előny tudatában kérhetett időt. Szamoránsky végleg eldöntötte a csatát. Cifra és Kovacsicz ugyan összeszedett még egy-egy kiállítást, ám újabb gól már nem született. Ferencváros–Sävehof 31–28.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–IK SÄVEHOF (SVÉD) 31–28 (15–16)
Dabas, 2600 néző. V: Santos, Fonseca (portugálok)
FERENCVÁROS: ABRAMOVICS – Kovacsicz 3, Szamoránsky P. 4, Tomori 7 (1), Cifra 3, SZUCSÁNSZKI 9 (3), Vérten 2. Csere: Zácsik 2, Pena, Szekerczés 1, Deáki. Edző: Elek Gábor
SÄVEHOF: Idehn – Fogelström 2, ODEN 5 (2), Alm 3, Tegstedt 3, ROBERTS 9, Sand 2. Csere: Wikensten 1, Karlsson 1, Adamsson 1, Blohm 1, Dafe. Edző: Henrik Signell
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 7. p.: 5–3. 11. p.: 5–5. 14. p.: 6–9. 17. p.: 9–9. 22. p.: 11–12. 26. p.: 14–14. 32. p.: 18–17. 40. p.: 20–22. 46. p.: 24–23. 50. p.: 25–25. 56. p.: 29–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
C-csoport, vasárnap, 14.00: Dinamo Volgográd (orosz)–Larvik (norvég)
A-csoport: Randers–Oltchim Valcea 20–24 (9–11)
B-csoport: U Jolidon–Podravka Koprivnica 19–20 (6–10)