Elvérzett a Pick-Szeged Görögországban

2010.02.10. 20:31
A Pick-Szeged 27–26-ra kikapott a görög PAOK otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 7. fordulójában.

Nem Luka Zvizejen múlott a Pick veresége (Fotó: Mirkó István, archív)

Kötelező volt a győzelem a szegediek számára, hiszen az első hat fordulóban csak három pontot szereztek. A görög csapat Magyarországon is megnehezítette a Pick dolgát (27–24), így várható volt, hogy hazai pályán sem adja olcsón a bőrét.

Az első félidő pontosan ezt igazolta, az első percekben ugyan a magyar együttes vezetett egy góllal, ám ezután a PAOK fordított, és a 17. percben már 10–7-es előnnyel rendelkezett.

(38,2 %)

Ekkor Dragan Djukics időt kért, ami hatásosnak bizonyult, mivel pillanatok alatt kiegyenlítettek a vendégek, akiket Luka Zvizej vitt a hátán: a Tisza-partiak első kilenc góljából hetet a szlovén szélső szerzett.

A hirtelen fellángolás után azonban nem tudott meglépni Szeged, a félidőben 17–17 volt az állás.

A szünet után úgy tűnt, a görögök lendülete megtörik, 21–18-as hátrányba kerültek a vendéglátók, ezután viszont a szegediek 12 percig nem találtak be, így ismét teljesen nyílttá vált a mérkőzés.

Az utolsó tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, egy perccel a vége előtt 26–26-nál a vendégek támadhattak, de eladták a labdát. A másik oldalon a görögök nem voltak ilyen nagylelkűek, belőtték a győztes gólt, amivel valószínűleg szertefoszlatták a Pick továbbjutási álmait.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
PAOK Szaloniki (görög)–Pick-Szeged 27–26 (17–17)
Szaloniki, 100 néző. V: I. Kosztov, M. Kosztov (bolgárok)
PAOK: Kominek – Szevasztidisz 2, Riganasz 2, Naumidisz 2, EVANGELIDISZ  7, SZOLULIDISZ  4, KOKONISZ  6. Csere: Gurgumisz (kapus), Markovics 1, Petridisz, Palaszkasz, CAKIRISZ 3 (1)
SZEGED: Marjanac – Vancsics 2, Kos, Oszmajics, Andjelkovics 3, Zubai 3, ZVIZEJ  14 (4). Csere: LISZKAI (kapus), Katzirz 2, Herbert, Nenadics 1, Krivokapics 1, Vadkerti
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3–3. 14. p.: 10–7. 24. p.: 14–15. 28. p.: 17–16. 36. p.: 18–21. 50. p.: 23–23. 52. p.: 23–24. 58. p.: 26–24. 60. p.: 26–26
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméresből: 2/1 ill. 5/4

SZTILIANOSZ SZEREKIDISZ, a Szaloniki edzője: – Végre megszereztük első győzelmünket a csoportban! Ebben minden játékosomnak van része. A Szegeddel nem foglalkozom, örülünk a remek eredménynek.
DRAGAN DJUKICS, a Szeged edzője: – A játékunk és a vereségünk szégyen a csapatnak és szégyen nekem is, mint edzőnek és mint embernek. Csak a Pick név önmagában nem tud győzni. Hiába vagyunk képzettebbek, rutinosabbak, ha szív és lélek nélkül játszunk, nem nyerhetünk.

Szörnyű érzés volt, amikor láttam, hogy a Szaloniki a mérkőzés nagyobb részében jobban akarta a győzelmet, nagyobb lelkesedéssel küzdött, s igazolta, amit a találkozó előtt állítottam. Igyekeztem jól bevésni játékosaim fejébe, hogy a BL-ben egyetlen meccset sem adnak fel az ellenfelek. Nem számított, hogy már nem volt esélye a PAOK-nak a továbbjutásra. A görögök átérezték a BL-mérkőzés fontosságát, a pontok jelentőségét. Mi meg nem. Pedig nekünk a továbbjutásunk szempontjából lett volna roppant fontos a győzelem. Mit lehet erről mondani, ha csapatunk ezt nem érezte át? Szégyen, szégyen és harmadszor is szégyen... Csak ez jut eszembe erről a meccsről és a Pick-Szegedhez méltatlan játékunkról. A mérkőzésre az volt a legjellemzőbb, hogy nem is a Szaloniki nyert nagyot, hanem mi buktunk hatalmasat.

Montpellier (francia)–Constanta (román) 37–24 (18–9)