Elsőnek elment: Győri ETO-Koprivnica 24-19

2012.10.13. 18:50
A győriek olykor szenvedtek a kaproncaiak ellen, de megérdemelten szerezték meg a két pontot (Fotó: Veres Viktor)
Ambros Martín, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának vezetőedzője ötgólos győzelemmel mutatkozott be a Bajnokok Ligájában a kisalföldieknél, miután csapata nyögvenyelős kezdés után végül 24–19-re nyert a horvát Podravka Koprivnica ellen.

Nem lehet azt állítani, hogy jól indította volna a találkozót a Lunde Haraldsen – Radicsevics, Lekics, Kovacsics, Löke, Amorim, Szepesi összeállításban kezdő ETO, hiszen az első támadások nem sikerültek. Hirtelen görcsössé is váltak a győri lányok, és eleinte a szerencse sem volt a hazaiak mellett: amikor Eduarda Amorim leindulásból hibázott az 5. perc végén, akkor már harmadszor csattant Marta Zderic kapus mögött a kapufa.

A 7. percben aztán egy Amorim, Heidi Löke összjáték végén végre megszületett az első ETO-gól, ám a 0–2-es hátrányra visszavezethető zavarodottság még jó néhány percig megmaradt, Érkezett is a pályára Görbicz Anita, aki gyorsan bevágott egy hetest, majd dobott egy újabb gólt, s 5–5-nél már azt hihettük, hogy a folytatásban sima lehet a meccs.

A Podravka azonban nem adta olcsón a bőrét, Szanja Damnjanovics és Miranda Tatari révén továbbra is maradt a kaproncai előny, Görbicz büntetőt hibázott (meg az a kapufa…), és kihasználatlanul maradt az első zöld-fehér emberelőny is. 5–7

Ambros Martín a 19. percig bírta ki időkérés nélkül, s ez helyre is tette a kisalföldieket, pedig a spanyol edző nem mondott sokat, csupán arra hívta fel a figyelmet, ami egyébként is nyilvánvaló volt: elég már az előkészítetlenül ellőtt labdákból. Raphaëlle Tervel pályára érkezése erőszakosabbá tette a védekezést, így Katrine Lunde Haraldsen is elkapta a fonalat, míg elöl Szepesi Ivett megszerezte élete első BL-gólját, és jöttek a gyors indítások is. 9–7

A félidő második felében aztán tizennégy perces gólcsendbe burkolózott a vendégcsapat (Lunde fel is tornázta a védési hatékonyság mutatóját 53 %-ra), az ETO pedig a 11–7-es előny mellett azzal a megnyugtató tudattal mehetett a szünetre, hogy hármas(!) emberfórban jöhet ki a folytatásra.

A fordulás után állandósult a győri fölény, ám Neven Hrupec, a kaproncaiak vezetőedzője minden eszközzel – cserék, reklamálás, időkérés, teátrális biztatás – azon volt, hogy ne hagyja egykönnyen belenyugodni a vereségbe csapatát. Adott pillanatokban az ETO klasszisai közül valaki mindig hozzátett annyit a játékhoz, hogy felzárkózni már ne tudjon a horvát csapat. 20–15

Görbicz Anita újabb kihagyott hetese ellenére sem tudott feljebb zárkózni a Hrupec-csapat, mert Lunde továbbra is kitűnően védett, a végén pedig Amorim lendítette át elöl a holtponton a győrieket átlövésgóljaival. Nem volt tehát minden izzadságtól mentes Ambros Martín BL-bemutatkozása a győrieknél, de a hazai győzelem így sem forgott veszélyben: Győri ETO–Podravka Koprivnica 24–19.

LASSAN UGYAN, DE BEINDULT A GYŐRI GÉPEZET

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát) 24–19 (11–7)
Győr, 2500 néző. Vezette: Guszko, Repkin (fehéroroszok)
GYŐRI ETO: LUNDE HARALDSEN – Radicsevics 2, Lekics 3, KOVACSICS 1, Löke 3, AMORIM 5, SZEPESI 2. Csere: Herr O. (kapus), Görbicz 4 (2), Orbán 3, Rédei-Soós 1, Tervel, Hornyák D. Vezetőedző: Ambros Martín
KOPRIVNICA: Zderic – Gace, Horvat 1, TATARI 3, Milanovic 1, DAMNJANOVICS 9 (4), Pusic Koroljevic. Csere: Jelcic (kapus), Pongrac, Z. Covic 3, A. Covic 2. Vezetőedző: Neven Hrupec
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–1. 10. p.: 3–4. 13. p.: 5–5. 19. p.: 5–7. 23. p.: 8–7. 28. p.: 11–7. 35. p.: 13–9. 40. p.: 16–12. 52. p.: 20–16. 56. p.: 22–17
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4

Ambros Martín: – Megnyertük az első meccsünket, sikerrel mutatkoztunk be a sorozatban, pedig az ilyesmi sosem egyszerű. Volt tartása a csapatnak, nem ijedtünk meg egy pillanatra sem, és a gyengébb kezdés után össze tudtuk szedni magunkat. Persze látni kell azt is, hogy van még miben fejlődnünk, de látjuk, mi az, és van időnk is bőven, hogy egyre jobbak legyünk.

Neven Hrupec: – Az első húsz percben egészen jól kézilabdáztunk, de utána belelendültek a győriek, és amikor még hatan háromra is támadhattak, elhúztak tőlünk. Utána már hiába próbáltunk visszakapaszkodni, a végső győzelemre is esélyes ETO sokkal jobb csapat annál, hogy ne használja ki a lehetőségeit, és a hajrában túl erősnek bizonyult a számunkra.
A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
C-csoport: Larvik (norvég)–Sävehof (svéd) 39–31 (21–13)
D-csoport: Buducsnoszt Pogorica (montenegrói)–Zvezda Zvenyigorod (orosz) 29–21 (15–9)