Életben tartotta továbbjutási esélyeit az ETO

2010.01.10. 18:41
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 27–25-re legyőzte az orosz Zvezda Zvenyigorodot a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában, ezzel feljött a második helyre, és továbbra is élnek a továbbjutási reményei.

Görbicz (jobbra) klasszis teljesítménnyel segítette győzelemhez a Győrt (Fotó: Török Attila)

Úgy nézett ki a képlet a forduló előtt, hogy a harmadiki helyen álló Győrnek meg kellett nyernie két hátralévő mérkőzését most és jövő vasárnap az orosz Zvezda Zvenyigorod, illetve a román Oltchim Valcea ellen, ha oda akart érni a továbbjutást érő első két hely valamelyikére.

Nem ígérkezett könnyűnek a Zvenyigorod elleni mérkőzés, ugyanis az ellenfél gyakorlatilag az orosz válogatottal egyezik meg. Szükség volt tehát a klasszis teljesítményekre, amiben sokat segített, hogy hosszú idő után szerepelhetett gyakorlatilag komplett csapat a BL-ben a Győrnél.

A várt nagy iramú és magas színvonalú mérkőzést hozta a találkozó, a Győrt azonban nem bénította meg az eredménykényszer. Bár orosz vezetéssel indult a találkozó, 3–2-nél már a magyar csapatnál volt az előny, amit nem is adott ki többet az első félidőben a kezéből.

A mieink védekezése jól összeállt, Pálinger Katalin is hozta a szokásos formáját, támadásban pedig a BL-ben visszatérő Görbicz Anita valamint a brazil Eduarda Amorim vezérletével tartottuk az előnyt.

7–4-nél Jevgenyij Trefilov időt kért, a folytatásban pedig Görbicz külön őrzőt kapott. Ezután némileg feljebb zárkóztak az oroszok (többször is volt csak egy gól a magyar vezetés), de a félidő hajrája ismét a miénk volt, így a szünetet jelző sípszóra alakult ki az addigi legnagyobb különbség. A 14–10-es álláshoz kellettek a frissen beálló Kovacsics Anikó és Tomori Zsuzsanna góljai is.

A második játékrészben folytatódott a nagy küzdelem, a vendégek nem hagyták jobban ellépni a Győrt, rendre volt válaszuk a magyar gólokra.

15 perccel a vége előtt többször is feljöttek mínusz egyre az oroszok, de egyenlíteniük nem sikerült. Görbicz továbbra is megállíthatatlan volt: hibátlanul lőtte a hétmétereseket, de akcióból is eredményes volt.

Két perc volt hátra, amikor kettővel vezettünk. Egy elpuskázott orosz támadás után Amorim lőtt bombagólt, a végén még kaptunk egyet, így 27–25-re hoztuk a mérkőzést. Ezzel az ETO feljött a második helyre, és megmaradt az esélye a továbbjutásra.

NŐI KÉZILABDA BL
GYŐRI AUDI  ETO KC–ZVEZDA ZVENYIGOROD (orosz) 27–25 (14–10)
Győr, 2800 néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
Győr: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 3, Hornyák, GÖRBICZ 11 (7), SPIRIDON 2, AMORIM 5, Vérten 2. Csere: Bradeanu 1, KOVACSICS 3, Tomori, Mayer
Zvenyigorod: SZUSZLINA – Dronyina 1, VETKOVA 4, Potapenko 1, Andrjusina 2, Koroljeva 4, DMITRIJEVA 4 (1). Csere: Kalinyina (kapus), Poljenova 1 (1), Baranovszkaja 3, Szasurkova 2, Krutova, Csernova 2, Novickaja 1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 10. p.: 4–2. 14. : 7-4. 20. p.: 9–7. 26. p.: 11–9. 29. p.: 14–10. 35. p.: 15–13. 44. p.: 19–16. 46. p.: 20–18. 54. p.: 25–22. 58. p.: 27–24
Kiállítások: 2, ill 2 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2
Konkoly Csaba: Görbicz és Amorim újra vezéregyénisége volt a csapatnak, s szeretném, ha a jövőben a többiek is ennyit tennének hozzá a jól védekező csapat teljesítményéhez. A gyors visszarendeződéseink sikerültek, és ezzel nem tudott mit kezdeni a világbajnok játékosokra épülő Zvezda.
Jevgenyij Trefilov: Csapatom rosszul játszott, ezért aztán az edző se lehet jó. Néha úgy kézilabdáztunk, mint az óvodások, és a Győrnek csak ki kellett használnia a technikai hibáinkat.
A másik mérkőzésen: Oltchim Valcea (román)–Itxako (spanyol) 27–26 (15–14)