Férfi kézi EHF-kupa: kikapott a Füred és a Budakalász; nyert a Tatabánya

2017.11.19. 14:30
Nehéz visszavágóra számíthat a Tatabánya (Fotó: Grundfos Tatabánya)
Győzelemmel kezdte szereplését a férfi kézilabda EHF-kupa jelenlegi kiírásában a Grundfos Tatabánya. Vladan Matics együttese 25–24-re nyert a Chambéry ellen, így egygólos előnyről várja a franciaországi visszavágót.

Jól kezdett a Tatabánya, ám a korai 3–0 után egy perc alatt szereztek négy gólt a vendégek, így Matics mester időt kért, és a félidő végéig már fej fej mellett haladva dobálták a gólokat a csapatok.

A második játékrészben sem tudott elszakadni egyik gárda sem a másiktól, a végjátékot a Tatabánya bírta jobban. Ionut-Ciprian Iancu az utolsó másodpercben lövést hárított, így 25–24 lett a vége.

A másik korai, magyar érdekeltségű meccsen az első húsz percben a vendég fürediek akarata érvényesült, akik jó védekezésüket követően gyors indításból érték el góljaikat. A félidő hajrájában néhány furcsa játékvezetői ítélet miatt a Granollers kétgólos előnyre tett szert. A fordulás után nagyon gyenge támadójátékkal rukkolt ki a BKSE és a spanyol élcsapat tíz perc leforgása alatt hat találattal elhúzott. Aztán megrázták magukat a fürediek és a félidő közepére két gólra felzárkóztak. Már úgy tűnt, hogy reményt keltő eredménnyel fogják zárni az odavágót, de aztán a hajrában tíz perc alatt mindössze két gólra voltak képesek. A Balaton-partiak saját magukat verték meg, nagyon nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást (28–21).

A története első európai kupapárharcát vívó Budakalász az elmúlt hetekben bajnoki és Magyar Kupa-találkozók sorát játszotta, de azt Forgács Gyula edző is elismerte, hogy egyre gyakrabban szóba került az Anaitasuna elleni mérkőzés, amelyet a Ferencváros csarnokában, az Elek Gyula Arénában rendeztek.

„A hazai mezőnyben az Anaitasunát a Balatonfüred és a Tatabánya közé tenném” – mondta a meccs előtt Forgács a baszk riválisról, amely a spanyol bajnokságban a legutóbbi két meccsét elveszítette, az azt megelőző nyolcat viszont megnyerte, így a Barcelona mögött jelenleg a második helyen áll.

A budapesti meccsen az Anaitasuna nem hagyott kérdést afelől, hogy melyik a jobb csapat, a Budakalász gyakorlatilag végig az eredmény után futott. A vége 27–35, ezzel tulajdonképpen el is dőlt a párharc. A vendégeknél a brazil Raúl Nantes tizenkét lövésből tíz gólt dobott, míg a Budakalász legeredményesebb játékosának a hat találatot jegyző Nagy Bence bizonyult.

A visszavágókat november 25-én rendezik, a párharcok továbbjutói bejutnak a csoportkörbe.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CHAMBÉRY (francia) 25–24 (12–11)
Tatabánya, 1100 néző. V.: Boricsics, Markovics (szerbek)
TATABÁNYA: Székely M. – Harsányi 1, Vrankovic 3, ILYÉS 2, Juhász Á., VRANJES 2, VUJOVICS 8 (2). Csere: Iancu (kapus), Sipos A., Grigoras 1, BOZOVICS 6, Szöllősi Sz. 1, Pásztor Á., Dénes. EDZŐ: Vladan Matics
CHAMBÉRY: GENTY – Melics 1 (1), MARESCOT 5, Paturel 1, Obranovic 2, TRAORÉ 6, Mindegia 3. Csere: Bannur 2, MINEL 4. EDZŐ: Ivica Obrvan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 10. p.: 3–4. 16. p.: 7–5. 24. p.: 11–9. 37. p.: 18–15. 47. p.: 19–20. 52. p.: 22–21
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Matics Vladan: – Elégedett lehetek, hiszen egy iszonyatosan erős bajnokságban edződő élcsapatot győztünk le. Mi hozzájuk képest még rutintalanok vagyunk, és az ebből adódó hibáinkat meg is büntették. Annak örülök, hogy ez végül is egy százhúsz perces harc lesz, mert még nem dőlt el minden. Ilyen teljesítménnyel ebben a kupában szinte mindenkit hét-nyolc góllal legyőztünk volna. Ami miatt van bennem hiányérzet, az a 18–15-nél kihagyott ziccereink…
Ivica Obrvan: – Végig kiélezett küzdelem zajlott a pályán. Ami némiképp meglepett, a Tatabánya rendkívül hatékony védekezése. Készülünk, és várjuk a visszavágót.

FRAIKIN GRANOLLERS (spanyol)–BALATONFÜREDI KSE 28–21 (13–11)

Granollers, 1200 néző. Vezette: D. Martins, R. Martins (portugálok)
GRANOLLERS: ALMEIDA – CABANOS 4 (3), Márquez 2, BERNATONIS 3, Figueras 2, Tarrafeta 1, RESINA 7. Csere: Porras 2, Pérez, García 1, Ferrer 1, Canellas 2, Rakocija, DA SILVA 3, Prat. Edző: Rama García
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 5 (1), Kasparek 3, Németh B., Topic 1, Szemjonov 3, BÓKA 7. Csere: Andó (kapus), Gerdán, Déber, Vranac, Máthé, Varsandán, Karvackij, Debreczeni, Kemény 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 9. p.: 2–3. 12. p.: 5–4. 18. p.: 6–7. 24. p.: 10–8. 28. p.: 11–10. 34. p.: 15–12. 41. p.: 20–14. 48. p.: 20–18. 56. p.: 26–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Rama García:
– Jó csapat a Füred, sok fiatal, tehetséges játékossal. Hiába nyertünk hét góllal, nagyon nehéz visszavágó elé nézünk.
Csoknyai István: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, amelyen nagyon gyenge helyzetkihasználásunk miatt kerültünk tetemes hátrányba. Nagyon nehéz visszavágó vár ránk Füreden, de megpróbáljuk a szinte lehetetlent…

CYEB BUDALÁSZHELVETIA ANAITASUNA (spanyol) 27–35 (11–14)
Elek Gyula Aréna, 900 néző. V: Buache, Meyer (svájciak)
BUDAKALÁSZ:
VÁCZI – Tóth Á. 2, REZNICEK 4, Koncz 2, Mazák 3, NAGY B. 6, Bohács. Csere: Boros, Tamási (kapusok), Czina, Leimeter 1, Nemes 3, Berggren 3 (2), Sutka 1, Fekete 2, Sinkovics. Edző: Forgács Gyula
ANAITASUNA: NORDLANDER 1 – Gaston 3, Dos Santos 4, Martinez, Bazan, MOTA 6 (6), CHOCARRO 4. Csere: Hernandez (kapus), NANTES 10, Ugarte 2, AGUIRREZABALAGA 5, Ceretta, Balenciaga, Goni, Etxeberria. Edző: Ibarrola Aleman
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6
Forgács Gyula: –
Azt kaptuk, amire számítottunk, a spanyolok nem leptek meg minket semmivel. Hatvan percig tudták hozni amire képesek. Nekünk csak fellángolásaink voltak, s amikor közel álltunk a szoros eredményhez, érthetetlenül teljesen szétestünk.
Ibarrola Aleman: – Kemény mérkőzés volt, ahogy azt előzetesen vártuk is. A végén amikor szorossá vált a mérkőzés, feljavult a védekezésünk, a kapusteljesítményünk, és könnyű gólokat lőttünk. Ezzel magabiztossá téve a győzelmünket.