Férfi kézi EHF-kupa: drámai végjáték után bravúros tatabányai döntetlen

2019.03.03. 14:43
Juhász Ádám ezúttal is nagyot küzdött (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Grundfos Tatabánya 27–27-es döntetlent játszott a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének 4. fordulójában a Hannover vendégeként.

Már az is nagy eredmény volt a Tatabányától, hogy egy héttel ezelőtt legyőzte Győrben a Bundesliga 10. helyén álló csapatot, a visszavágó előtt pedig csak reménykedni lehetett egy újabb bravúrban. A magyar együttesből az irányító Győri Mátyás és a boszniai beálló, Vladimir Vranjes hiányzott sérülés miatt.

Jól kezdtek a tatabányaiak, egy pillanatig sem lehetett nyugodt a Hannover. Az első félidőben hol a német, hol a hazai gárdánál volt az előny, a szünetben így reális volt a döntetlen állás.

A végig kiélezett mérkőzésen pont a legjobbkor, a második félidő végén tudott kicsit jobban meglépni Vladan Matics alakulata, amely akár meg is nyerhette volna a meccset.

Az utolsó tíz percben hiába vezetett három góllal is a Bányász, a több eladott labda és figyelmetlenség nem fért bele. Morten Olsen fontos két gólt szerzett a végén, majd másodpercekkel a dudaszó előtt a magyar csapatnak kellett védekeznie a döntetlenért.

A Tatabánya négy találkozó után öt ponttal áll, s továbbra is jó esélye van a továbbjutásra, legközelebb március 23-án a listavezető horvát RK Nexe otthonában folytatja szereplését az EHF-kupa csoportkörében.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
B-CSOPORT
TSV HANNOVER-BURGDORF (német)–GRUNDFOS-TATABÁNYA KC 27–27 (14–14
Hannover, 3521
néző. V: Harabagiu, Stanescu (románok)
HANNOVER: Ziemer – Kastening 5 (1), Häfner 3, Brozovic 1, M. OLSEN 5, BÖHM 5, Ugalde. Csere: Lesjak (kapus), Pevnov 1, Büchner 1, Feise, Cehte 1, MÄVERS 5 (5), T. Johannsen . Edző: Carlos Ortega
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – JUHÁSZ Á. 6, Grigoras 3, Ilyés, Sipos A. 1, Rosta M., VUJOVICS 8 (3). Csere: Bartucz (kapus), Nagy B. 1, Pásztor Á., Bozsovics 4, VRANKOVIC 4, Borzas, Dénes J, Rozner. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc.: 2–3. 12. p.: 6–6. 17. p.: 9–7. 23. p.: 11–12. 26. p.: 12–14. 35. p.: 16–15. 41. p.: 19–19. 48. p.: 21–22. 52. p.: 22–25. 58. p.: 26–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3
Vladan Matics:
– Egy megnyert meccset kis híján elajándékoztunk a németeknek. A pontnak örülök, ám nem vagyok boldog. Egy profi csapat nem játszhat így a hajrában. Ötvenöt percnyi játékért dicséret illeti a srácokat, de az utolsó öt perc kész horror volt. Még jó, hogy nem kaptunk ki.

A másik mérkőzésen: Rabotnik–Nexe 29–28