Egy pont jutott a Fradinak Békéscsabán

2010.02.03. 20:07
Bár a mérkőzés nagy részében vezetett, végül be kellett érni a 25–25-ös döntetlennel a Ferencváros női kézilabdacsapatának a Békéscsaba vendégeként. A Debrecen megszenvedett hazai pályán az újonc Siófokkal, a Fehérvár és a bajnk Győr pedig idegenben is sima győzelmet aratott.

Küzdelmes mérkőzés
Küzdelmes mérkőzésen játszott egymással döntetlent a Fradi és a Békéscsaba (fotó: Mirkó István)

Mátéfi Eszter csapata, a Békéscsaba remekül szerepelt eddig a bajnokságban, hazai pályán mindegyik mérkőzését megnyerte, és idegenben is ért el bravúrokat, így hazai pályán esélyesebbnek tűnt, mint a Ferencváros.

A zöld-fehérek azonban – minden bizonnyal a Debrecen elleni hétvégi sikeren felbuzdulva – remekül kezdték a mérkőzést, és nemcsak a szünetben (14–11), hanem a második félidő nagy részében is vezettek.

Az utolsó tíz percben azonban fogyni kezdett a vendégek három-négygólos előnye, és végül be kellett érniük a 25–25-ös döntetlennel. A hazai csapat legeredményesebb játékosa a nyolc találatot szerző ukrán Olha Nyikolajenko volt, míg a vendégeknél a hétgólos Szucsánszki Zita vitte a prímet.

A mérkőzés utolsó perceiben Bódi Bernadett és Szucsánszki ütközött, aminek következtében a békéscsabai szélsőt kórházba szállították. A vendégek irányítóját – nem emiatt, kis idővel később – harmadszorra is kiállították, ekkorra a lelátón is elég puskaporos lett a hangulat, a Csaba pedig ezt követően egyenlített.

A lefújás után a csabai szurkolók egy pénzérmével megdobták Trufán Noémi fejét.

A DVSC dolgát hazai pályán is alaposan megnehezítette az újonc Siófok, míg a bajnok Győri ETO és az Alcoa Fehérvár simán nyert idegenben.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
MONDI BÉKÉSCSABAI ELŐRE ENKSE–FTC-RIGHTPHONE 25–25 (11–14)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Herczeg, Südi
BÉKÉSCSABA: Tóth Zs. – BÓDI 5, NYIKOLAJENKO 8 (4), Rácz, Cifra 1, SZEKERES 4, Kelemen 3. Csere: Veress (kapus), Kisfaludy 1, Takács B. 3, Tóth K., Kocsis Á. Vezetőedző: Mátéfi Eszter
FTC: PASTROVICS – Zsigmond, Szamoránsky A. 3, Németh Cs., Balogh B. 1, SZUCSÁNSZKI 7 (2), Szádvári  3. Csere: TRUFÁN 5, DAJKA 6 (2), Emberovics. Vezetőedző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–1. 6. p.: 2–2. 10. p.: 2–5. 15. p.: 6–7. 22. p.: 8–8. 25. p.: 9–11. 35. p.: 13–15. 39. p.: 16–17. 48. p.: 17–22. 55. p.: 22–24. 58. p.: 23–24
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Mátéfi Eszter: – Örülök, hogy egy pontot sikerült megmentenünk. Jelentős előnyt adtunk a Ferencvárosnak, de a végén jól küzdöttek a lányok. Van még bőven tanulnivalónk.
Elek Gábor: – Bármilyen meglepő, úgy érzem, győzelmet szalasztottunk el. Nagyon büszke vagyok fiatalokból álló csapatomra.

VESZPRÉM-BARABÁS KC–GYŐRI AUDI ETO  21–36 (10–17)
Veszprém Aréna, 1200 néző. V: Árokszállási, Janáki
VESZPRÉM: LENGYEL – Földes K. 2, Smidéliusz, Gerstmár 3, ÁBRAHÁM 7 (2), Veszeli 4 (3), Földes V. 1. Cs: Hoffmann (kapus), Szabadfi 2, Mocsai 1, Horváth V. 1, Velky, Bognár. Edző: Gyurka János
GYŐR: Pálinger – Mraviková 2, BRADEANU 4 (2), Görbicz 2 (2), SPIRIDON 3, AMORIM 4, VÉRTEN 5. Cs: Oguntoye (kapus), KOVACSICS 5 (1), Hornyák 3, Orbán 1, Mayer 2, Deáki 5 (2), Szölösi. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 9. p.: 4–4. 13. p.: 5–9. 17. p.: 8–11. 27. p.: 10–15. 34. p.: 10–20. 46. p.: 15–24. 54. p.: 17–31
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/7
Gyurka János: – Egy félidőn át jól tartottuk magunkat, fordulás után kidomborodott az ETO nagyobb tudása.
Konkoly Csaba: – A Veszprém remek játéka miatt sokáig kellett figyelnünk. Egyébként most összefogottabban kézilabdáztunk, aminek a végén meglett az eredménye.

DVSC-KORVEX–SIÓFOK KC 31–28 (15–14)
Debrecen, 600 néző. V: Herceg J., Wiedemann
DVSC: Triffa – Csáki, BORBÁS 4, BULATH 5, Szabó V. 2, Hornyák D., KAZAI 6. Cs: Kiss É. (kapus), LOVRIC 4, BOGNÁR B. 7 (4), Slakta 2, Bogdanovics 1, Juhász G. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: Lajtos – Sterbik 1, Kovács A. 4 (2), Csuka 2, Szűcs V. 2, Valovics 3, SZEPESI 8. Cs:  Scholtz (kapus), BLOJ 2, BARNA 4, Tóth M., Kiss O., Nagy R. 1, Vasas 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–6. 19. p.: 9–9. 26. p.: 15–11. 37. p.: 18–17. 41. p.: 23–18. 48. p.: 27–21. 55. p.: 30–25.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Bakó Botond: – Ilyen helyzetben, vereség után nem volt egyszerű dolgunk. Akadtak szép megoldásaink, de tudunk ennél jobban is játszani.
Varga József: – Úgy érzem, nem okoztunk csalódást a minket elkísérő szurkolóinknak és a debreceni közönségnek sem.

KISKUNHALAS NKSE-BRAVOTEL–ALCOA FKC 21–29 (15–17)
Kiskunhalas, 200 néző. V: Kisfalvi, Péli
KISKUNHALAS: Guiu – KOKAS 5 (1), Csendes 4 (2), Szűcs 5, Tamás, SZARKA 4, Juhász 1. Cs: PEPTHŐ (kapus), Vikor, Papp 1, Kárpáti 1. Edző: Éles József
FEHÉRVÁR: Szikora – VINCZE 10, BERNATAVICIUTÉ 6, Horváth, TILINGER 5 (1), Németh 2, Azari 1. Cs: Trimmel (kapus), Kovács A. 2, Rádl, Becséri, Kaszás 1 (1), Kuhinko 2. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 9. p.: 3–3. 14. p.: 4–9. 19. p.: 9–9. 42. p.: 16–25. 53. p.: 18–28
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/3, ill. 4/2
Éles József: – Szorosabb eredményre számítottam, amit a hetesek elfogadható értékesítésével teljesíthettünk volna.
Mihály Attila: – A második félidőben feljavult a védekezésünk, így fokozatosan elhúztunk.