Egy gól hiányzott a bravúrhoz

2010.02.14. 19:59
Nem sikerült a bravúr a DVSC-Korvex női kézilabdacsapatának, amely nem tudta ledolgozni nyolcgólos hátrányát a Buducsnoszt Podgorica elleni KEK-nyolcaddöntőben. A debreceni lányok hazai pályán 27–20-ra győztek, de 48–47-es összesítéssel a montenegrói csapat jutott tovább.
Fotó: Korponai Tamás)

Az első mérkőzésen összeszedett nyolcgólos hátrány nem sok jót ígért a DVSC-nek, az meg pláne nem, hogy az első negyedórában végig a vendégek vezettek. A félidő második felében aztán kezdtek magukra találni a debreceni lányok – akik most is számíthattak lelkes szurkolóikra –, és Kazai Anita góljaival átvették a vezetést.

Ezután a horvát Ivana Lovric is belelendült, hetest és kiállítást harcolt ki, és a kapuba is többször betalált – emberhátrányból is. A szünetben 14–10-et mutatott az eredményjelző, azaz a hátrány felét sikerült fél óra alatt ledolgozni.

A második játékrész elején sajnos nagyon beragadt a hazai csapat, az első gólt csak a 38. percben szerezte, így a Podgorica feljött 14–13-ra. A játékot sérülése ellenére vállaló Bulath Anita vette ekkor hátára a Lokit, amely 4–0-s sorozattal ismét elérhető közelségbe hozta a továbbjutást.

A 49. percben 22–16-nál már csak két gólra állt a DVSC a továbbjutástól, ám hét perccel a vége előtt a Podgorica 24–20-ra alakította az állást. Több gólt már nem lőttek a vendégek, azonban a végén így is ők örülhettek. A Loki 27–20-nál támadhatott, de eladta a labdát, a montenegróiak pedig az utolsó másodperceket rutinosan kihúzták, így egy gólt megőriztek előnyükből.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DVSC-KORVEX–BUDUCSNOSZT T-MOBILE 27–20 (14–10)
Debrecen, 2000 néző. Vezette: Repensek, Pozeznik (szlovénok)
DVSC-KORVEX: TRIFFA – CSÁKI 3, Borbás 1, LOVRIC 4, SZABÓ V. 1, BOGDANOVICS 3, Kazai 3. Csere: BULATH 4, Hornyák D., BOGNÁR B. 6 (6), Juhász G. 2. Edző: Bakó Botond
BUDUCSNOSZT: KNEZOVIC – Miljanics 1, BULATOVICS 5 (1), Radovics 3, RADICSEVICS  4, KNEZEVICS 3, MEHMEDOVICS 3. Csere: Barjaktarovics (kapus), Lazovics, Jovanovics 1 (1), Szamoránsky. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 19. p.: 9–6. 28. p.: 14–9. 38. p.: 14–13. 45. p.: 20–15. 57. p.: 27–20
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Továbbjutott: a Podgorica, 48–47-es összesítéssel

Bakó Botond: – Bízom benne, hogy lendületet ad a csapatnak ez a „sikeres kudarc". Elsősorban kint vesztettük el a párharcot, de itthon is megvoltak a lehetőségeink, odatették magukat a lányok – és ez reménykeltő.
Dragan Adzsics: – Fantasztikus csata volt, ilyen atmoszférájú csarnokban nagyon ritkán játszunk. A DVSC bizonyította, hogy ott lenne a helye a KEK legjobb nyolc csapata között.