Egy félidőt bírt a Szeged a franciák ellen

2009.11.22. 19:13
Egy szoros és egy kevésbé szoros félidő Szegeden: a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Montpellier 33–26-ra győzött a szünet előtt kitűnően küzdő, a második játékrészre nagyon elfáradó Pick otthonában.
Túl jók és túl kemények voltak a franciák: a Montpellier a 2. félidőben felőrölte a Szegedet (Fotó: Czagány Balázs)

Jó hír fogadta a már a bemelegítésre kilátogató Pick-szurkolókat: mind a vállsérülés után visszatérő Danijel Andjelkovics, mind Krivokapics Milorad vállalni tudta a játékot a listavezető Montpellier ellen.

Az első félidőben „ragaszkodóbbik" arcát mutatta mindkét együttes, bár a franciák kezdtek jobban. 0–2-re azonban 2–2 jött, innen pedig végig fej-fej mellett haladtak a csapatok a nagyon szórakoztató játékrészben.

Kettőnél többel sem a Szeged, sem a Montpellier nem vezetett, utóbbit nem sajnáltuk, előbbit viszont bánhattuk: a 10–8 annyira „megnyugtatta" a házigazdákat, hogy Dragan Djukics edzőnek két perc múlva 10–11-nél kellett időt kérnie...

A rengeteg kiállítással tarkított meccsen szünetben egy volt a francia előny, a félidőt a remekül játszó Katzirz gólja zárta (15–16).

A Pick egyből fordított a második félidő elején (17–16), viszont a Montpellier a megállíthatatlan Kavticnik és a heteseknél kíméletlen Guigou találataival ezt követően megugrott. A 45. percben nagynak tűnő, négygólos előnyben voltak a vendégek (20–24).

Guigou labdaeldobása után kettős emberelőnybe került a Pick, de elvesztette a labdát, az eredmény egy (belőtt) francia hetes és egy kiállítás lett. Zvizej kínai figura után hozta közelebb a csongrádiakat, de ebből sem lett felzárkózás: tíz perccel a vége előtt még mindig öt volt a vendégelőny.

Ráadásul egyre nőtt: a Szeged nagyon elfáradt, és a csarnok is elcsendesült: a szurkolók érezték, hogy itt már nem lesz feltámadás. A Montpellier végül 33–26-ra győzött Szegeden, ezzel pedig továbbra is vezet a csoportban.

A BL februárban folytatódik, 10-én az eddigi pont nélküli görög PAOK Szalonikihez látogat a Szeged, mely újabb vereségével nagyon nehéz helyzetbe került.

FÉRFI KÉZILABDA BL
6. FORDULÓ
Pick-Szeged–Montpellier (francia) 26–33 (15–16)
Szeged, 2500 néző. V: Olsen, Pedersen (dánok)
SZEGED: Liszkai - Ghionea 4, Zubai Sz. 1, Oszmajics 1, ZVIZEJ 5 (1), Katzirz 2, NENADICS 4. Csere: Tóth M., MARJANAC (kapusok), KRIVOKAPICS 5 (1), Simon B., Herbert 1, Andjelkovics 2, Vadkerti 1, Vancsics.
MONTPELLIER: Karaboue - Sobol 3, KAVTICNIK 9 (3), Tedzs 2, HMAM 2, N. Karabatic 2, GUIGOU 8 (3). Csere: SZTOJINOVICS (kapus), SALOU 3, Accambray 2, Honrubia 2
Dragan Djukics: - A sok sérülés, főleg Kos kiválása sokkolta csapatomat. Mégis összeszedtük magunkat, de negyven perc után mentálisan és fizikailag is elfáradtunk.
Patrice Canayer: - Nem vagyok elégedett, ennél többet tud csapatom. Szegeden minden együttesnek vért kell izzadnia a győzelemért, a második félidő közepétől viszont csak a mi akaratunk érvényesült.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0-2. 8. p.: 4-2. 15. p.: 7-6. 20. p.: 10-8. 22. p.: 10-11. 28. p.: 13-15. 35. p.: 18-17. 41. p.: 18-22. 46. p.: 20-25. 53. p.: 24-31
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6