Egy félidőnyi veszprémi csoda nem volt elég a Barca ellen

2011.04.02. 16:06
Szenzációs első félidőt produkált a Veszprém a Barcelona ellen. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a magyar bajnok a szünetig ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett hétgólos hátrányát, a második játékrészben azonban már jobb volt a katalán csapat. A győzelmet végül azért megszerezte Mocsai Lajos csapata (30–26).

A Veszprém csodára készült, de az végül elmaradt Nagy Lászlóék (világoskékben) ellen (Fotó: Veres Viktor)

Az MKB Veszprém tavaly is szembekerült a Barcelonával, idegenben hat, hazai pályán egy góllal maradt alul, és ezzel kiesett. Ezúttal hétgólos volt a hátrány, és a Bajnokok Ligája négy legnagyobb esélyese közé tartozó barcelonaiak a szombati visszavágót sem „ajándékozták oda" a magyar házigazdáknak...

„Férfi és női csapataim is voltak már hasonló helyzetben, ezért is vallom azt, és ismétlem nap mint nap a játékosaimnak, hogy minden erejüket ki kell adniuk magukból, a kilencven, de még a kilencvenöt százalékos erőkifejtés és összpontosítás sem lehet elég a nagy hírű ellenfél legyőzéséhez. Minden nagycsapatnak lehetnek jó és rossz napjai is, remélem, hogy szombaton nekünk az előbbiből jut ki egy" – mondta a találkozó előtt Mocsai Lajos, a Veszprém edzője.

A szakembernek félig teljesült a kívánsága, a Veszprém ugyanis az első félidőben gyakorlatilag lejátszotta a pályáról a Barcelonát. Ám ez sem volt elég a továbbjutáshoz, csupán a győzelem kivívásához.

Az első lövés még Nagy László nevéhez fűződött, de Dejan Perics hárította a kísérletet. A magyar csapat kapusa nem sokkal később hetest is fogott, így Gulyás és Vujin gólja már 2–0-s vezetést jelentett a 4. percben a Veszprémnek.

Xavi Pascual együttese remek formában van: hét közben a Barcelona 32–29-es győzelmet aratott a Sagunto otthonában, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a spanyol bajnokságot.

Iker Romero szerezte a katalánok első gólját, a nyáron a Füchse Berlinhez igazoló világklasszis egy lefordulás után volt eredményes. Repülőrajtot vett azonban a Veszprém: Sulic két gólja után már négygólos volt a hazai előny. A kapuban Perics szenzációsan teljesített az első kilenc percben (és az egész első félidőben), elöl pedig szépen termelték a gólokat a veszprémiek. 5–1

Kilenc perc elteltével máris időt kért Pascual – ebből a momentumból is kiderült, hogy mennyire meglepte riválisát a Veszprém. Az időkérés után továbbra is extázisban maradt a veszprémi csapat és közönség, szenzációsan játszott Mocsai együttese: az újabb gólt szerző Sulic és Vujin vezérletével folyamatosan dolgozta le összesített hátrányát.

Lusnyikov ellen aztán befújtak egy hetest, és sajnos ki is küldték két percre a veszprémi légióst, ami után Garcia értékesítette a megítélt büntetőt. Ezzel együtt negyedóra alatt mindössze három gólt kapott Mocsai Lajos együttese! 9–3

Iváncsik Gergő kapott nem sokkal később remek bejátszást, és közelről felvarrta a labdát a bal felsőbe. 18 és fél perc telt el ekkor a mérkőzésből, és máris továbbjutásra állt a Veszprém! 10–3

Pérez Carlos is remekelt: harmadik gólját is megszerezte, majd Vujin a földről vágta Vargas lábai között a kapuba a labdát. A Barcelona eközben csak hetesből tudott betalálni – két gólt szerzett abból gyors egymásutánban. Hat perccel az első félidő vége előtt hét gól volt a magyar bajnok előnye. 12–5

Az öt perccel a játékrész vége előtt közölt adat szerint Perics 71 százalékkal védett, ami szenzációs teljesítménynek nevezhető! Közben pedig már 14–6-ra lépett meg a Veszprém. Sajnos Victor Tomás megszerezte első gólját a találkozón, a mérkőzésen addig semlegesített szélső ziccerből volt eredményes. A másik oldalon Vujin a Veszprém első heteséből válaszolt.

A szünetben 15–8-ra vezetett a Veszprém, azaz összesítésben ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett hétgólos hátrányát.

A második félidő elején, fájdalom, bent maradt az öltözőben a Veszprém. Három perc alatt négy gólt dobott a vendégcsapat (ezekből hármat Nagy László), magyar részről viszont nem érkezett válasz. 15–12

Iváncsik Gergő találatával rendezte sorait a magyar bajnok, majd Vujin is betalált, Nagy Laci azonban megállíthatatlan volt a mérkőzés ezen szakaszában, újabb góljával 17–13-ra alakult az eredmény.

Juanin Garciát ezután kiállította a játékvezető: a Barca ekkor játszott először emberhátrányban a mérkőzésen. Veszprémi játékost ekkorra már négyszer küldött ki a játékvezető. Vujin kihasználta a fórt. 19–13

A második félidőben sokkal jobban játszott a Barcelona, mint a szünet előtt. A Veszprém pedig hiába játszott emberelőnyben, két gólt is kapott úgy, hogy Vujin egy hetest csúnyán fölé vágott. 19–15

Ebben a szakaszban semmi sem jön össze a Veszprémnek, Iváncsik Gergő például telibe lőtte a kapufát. Ráadásul védekezésben is többször előfordult, hogy nem értek vissza a hazai játékosok. A Barcelona könnyű gólokat szerzett, Victor Tomás ziccerből egy gólra zárkóztatta övéit a második félidő 13. percében. 19–18

Perics a második félidőben nem nagyon találkozott a labdával. Liszkai Szilveszter állt a helyére, de Garcia hetesét ő sem tudta fogni, és a későbbiekben sem tudott sokat hozzátenni a csapat sikeréhez. A 45. percben már egyenlő volt az állás, ráadásul kettős emberhátrányban játszott a hazai csapat. 20–20

Ismét erőt merített azonban a Veszprém. Elsősorban Vujin vitte hátán a csapatot, a szerb játékos azonban másodszor hibázott hetest. Nyolc perccel a vége előtt kétgólos volt a veszprémi előny. 24–22

A továbbjutásról lassan lemondhatott a magyar bajnok; Vujin tizenegyedik gólját szerezte négy perccel a vége előtt. 27–25

Végül 30–26-os győzelmet aratott a magyar csapat, de így búcsúznia kellett a sorozattól.

VESZPRÉMI HŐSÖK

MOCSAI LAJOS, a Veszprém edzője: – Fantasztikusan küzdöttünk, de a szünet után passzívabb lett a támadójátékunk, így a jól cserélő ellenfél leindításos gólokkal felzárkózott. Forgattuk a csapatot, igyekeztünk beosztani az erőnket. A vendégek jobbak voltak védelmünk átjátszásában, valamint a visszarendeződésben. A következő évadban legfeljebb egyet cserélünk a támadás és a védekezés váltásakor.
XAVIER PASCUAL, a Barcelona edzője: – A Veszprém tavaly és az idén is megmutatta, hogy a BL-ben a négy között lenne a helye. Tudtuk, nagyon nehéz meccs vár ránk, és az első félidőben ismét a Veszprém játszott fegyelmezettebben, eredményesebben. Ebben döntő szerepe volt Pericsnek, aki sok bravúros védéssel segítette együttesét. A második félidőben taktikát változtattunk, és a módosítások eredményre vezettek.
FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
KB Veszprém–FC Barcelona (spanyol) 30–26 (15–8)
Veszprém, 5000 néző. V: B. Methe, R. Methe (németek)
VESZPRÉM: PERICS – Gulyás 2, SULIC 4, Laluska, Lusnyikov 1 (1), Terzic 3, Iváncsik G. 2. Csere: Liszkai (kapus), VUJIN 11 (1), Eklemovics, Pérez 3, Vilovszki 1, Korazija 1, Császár G., Iváncsik T. 2, Nagy K.
BARCELONA: Sjöstrand – Tomás 3, NAGY L. 4, Sarmiento 1, NÖDDESBO, Romero 2, GARCÍA 9 (5). Csere: Pérez de Vargas (kapus), Jernemyr, Igropulo, RUTENKA 5, Sorhaindo, Rocas, Ro. Entrerríos 1, Oneto 1, Ugalde
Az eredmény alakulása. 11. p.: 6–1. 19. p.: 10–3. 21. p.: 12–3. 28. p.: 14–5. 34. p.: 15–12. 45. p.: 19–19. 54. p.: 24–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5
Továbbjutott: a Barcelona, 54–51-es összesítéssel