Drámai győzelemmel kezdett a DVSC-Korvex

2010.10.09. 22:00
A Debrecen megnyerte története első BL-mérkőzését (Fotó: Balázs Bence)
Remekül kezdte szereplését a női Bajnokok Ligája csoportkörében a DVSC-Korvex: a debreceni lányok hazai pályán 22–21-re legyőzték az osztrák bajnok Hypo NÖ együttesét. Ahhoz képest, hogy a Debrecen a félidőben magabiztosan vezetett riválisával szemben, igencsak izgalmasan alakultak az utolsó másodpercek…

„Úgy kell megélnünk ezt a hat mérkőzést, hogy élvezhessünk minden percet, és a végén büszkék lehessünk magunkra. Csoportunkban mindenkit el lehet kapni, szeretnénk is meglepni az ellenfeleket. Talán kissé lebecsülnek minket, hiszen a selejtezőből érkeztünk, nem mi vagyunk az esélyesek” – nyilatkozta a Hypo NÖ elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt a Nemzeti Sportnak Bognár Barbara, a Debrecen irányítója.

Azt nem tudjuk, hogy az osztrák bajnokcsapat lebecsülte-e a Lokit vagy sem, az viszont tény, hogy a hazaiak nagyszerűen kezdték a mérkőzést. Bogdanovics gólja adta meg az alaphangot, és 9. perc végén 6–1-es debreceni előnyt mutatott a Főnix Csarnok eredményjelzője.

Ezt követően kisebb hazai hullámvölgy következett, és a Hypo sorozatban három gólt szerezve 6–4-re jött fel. Mielőtt azonban nagyobb lett volna a baj, Bulath Anita megtörte a debreceni gólcsendet, majd sorrendben Csáki, Kazai és Bognár is eredményes volt (10–4). A Loki az első félidő hátralévő részében megőrizte hatgólos előnyét, és 13–7-re vezetve várhatta a folytatást.

A második játékrészben mintha kissé elkényelmesedett volna a Debrecen, és a Hypo folyamatosan közelebb került a hazaiakhoz: a 46. percben már csak egy gól volt a két csapat közötti különbség (17–16). Ezt látva Köstner Vilmos, a hazaiak mestere időt kért, de két perccel később már egyenlő volt az állás (18–18)!

Szerencsére az egál csak másodpercekig tartó átmeneti állapotnak bizonyult, mivel a debreceni lányok összekapták magukat, és többek között Juhász két akciógóljával ismét elléptek hárommal (21–18). Azonban ekkor sem lehetett még kijelenteni, hogy zsebben a győzelem, ugyanis másfél perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás: 21–21.

Bognár góljára szerencsére már nem érkezett válasz, ugyanis Kiss Éva hárította az osztrákok próbálkozását, így a DVSC-Korvex 22–21-re megnyerte története első BL-mérkőzését. A győzelem nagyszerű eredmény, azt már csak halkan tesszük hozzá: valószínűleg sokan lemondtak volna az utolsó percek izgalmairól…

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
DVSC-KORVEX-HYPO NIEDERÖSTERREICH (osztrák) 22–21 (13–7)
Debrecen, 3500 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegroiak)
DVSC: TRIFFA – Csáki 3, BULATH 4(1), BOGNÁR B. 3, Szabó V., BOGDANOVICS 4, KAZAI 4. Cs: Kiss É. (kapus), Borbás 1, Sopronyi 1, Hornyák D., Slakta , Juhász 2
HYPO: SZANKO – NASCIMENTO 8(2), MORAES 4, Matuschkowitz 1, Goricanec, Lénárt 3, Plach 1. Cs: Rotis-Nagy, Doppler, Kaiser 3, Dedics 1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5-1. 17. p.: 7-4. 26. p.: 11-5. 37. p.: 15-10. 46. p.: 17-16. 55. p.: 21-19
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2