Debrecenben sem botlott meg az ETO

B. M.B. M.
2009.10.09. 20:19
A címvédő győriek 11–17-es félidő után 28–24-re nyertek idegenben a Debrecen ellen a női kézilabda NB I 6. fordulójának rangadóján. Az ETO így hibátlan teljesítménnyel – jobb gólkülönbséggel megelőzve a szintén százszázalékos Békéscsabát – vezeti a tabellát.

Tomori Zsuzsanna (balra) három gólja mellett jó védekezéssel járult hozzá a győri sikerhez (Fotó: Balázs Bence)
Egyik csapat sem várhatta kedvező előjelekkel a DVSC-Aquaticum–Győri Audi ETO KC mérkőzést a női kézilabda NB I hatodik fordulójában: a már meglévő sérültek mellett az utolsó pillanatokban mindkét csapatból kiesett még egy-egy játékos.

A házigazda Debrecennél Borbás Rita a csütörtöki edzés legvégén ütközött Szabó Valériával, és bevizesedett a térde, míg a győrieknél Deáki Dóra a felnőttmeccset megelőző juniortalálkozón szenvedett bokasérülést – ő hiányzott talán kevésbé.

Pedig a Debrecen kezdte jobban a rangadót, főleg Triffa Ágnes bravúrjainak (amelyekből vagy ötöt bemutatott az első tíz percben) valamint a kissé képlékeny győri védekezésnek köszönhetően, és ha nincs Vérten Orsolya, aki az első hat vendégtalálatból ötöt vállalt, hamar hatalmas előnybe kerülhetett volna a Loki.

Így is két-három góllal vezetett a DVSC, egészen addig, amíg Konkoly Csaba be nem hozta a kisebb műtét után első meccsét játszó Tomori Zsuzsannát és nem stabilizálta a védekezést. A 10. percben még 8–5, öt perccel később már 8–8 volt az állás, és miközben szép lassan mindenki lendületbe jött győri oldalon, a hazaiaknál a fantáziátlan támadójáték szellős védekezéssel párosult, így 17–11-es vendégvezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrészre összeszedte magát a Debrecen, ám hiába védekeztek egy fokkal jobban, támadásban épp eleget hibáztak ahhoz, hogy ne tudjanak két gólnál közelebb zárkózni. A győrieknél ellenben mindig akadt valaki, aki egy bravúros megmozdulással továbblökte a csapat szekerét, hol a bátor Vérten, hol a heteseket biztos kézzel értékesítő Kovacsics Anikó, hol a szélről pontosan lövő Katerina Mraviková.

A Győr végül 28–24-re nyert, és továbbra is veretlen a bajnokságban, míg a DVSC a Békéscsaba elleni kudarc után második vereségét szenvedte el.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC AQUATICUM–GYŐRI AUDI ETO KC 24–28 (11–17)
Debrecen 2300 néző. V: Dobrovits, Tájok
DVSC: TRIFFA - Csáki 1, BULATH 5, Lovric 3, Szabó V. 1, Mörtel 3 (2), JUHÁSZ G. 4
CSERE: Kiss É. (kapus), BOGDANOVICS 4, Kazai, Hornyák D. 2 (1), Slakta 1. Edző: Bakó Botond
GYŐR: PÁLINGER - Mraviková 2, Hornyák Á. 1, SPIRIDON 1, AMORIM 5, KOVACSICS 6 (3), VÉRTEN 8 (2)
CSERE: TOMORI 3, Orbán A. 1, Mayer 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4-2. 10. p.: 8-5. 17. p.: 10-8. 29. p.: 10-17. 37. p.: 15-18. 45. p.: 18-20. 55. p.: 22-24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 6/5
BAKÓ BOTOND, a DVSC edzője: – Az első félidőben tíz perc kihagyás eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jól küzdöttünk, mindent megpróbáltak a lányok, talán átlövő játékban lehettünk volna hatékonyabbak
KONKOLY CSABA, a Győr edzője:– Rangadót nyertünk. A második félidőben nagyon komoly tartása volt csapatomnak, ezért dicséretet érdemelnek játékosaim. A siker jól jön a ránk váró bajnoki meccsek és BL-csaták előtt.

DUNAÚJVÁROSI NKKSE–KISKUNHALASI NKSE-BRAVOTEL 35–28 (14–13)
Dunaújváros, 400 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
DUNAÚJVÁROS: Győri - BALOGH B. 11 (1), JÓKAI 8 (3), Ferling 3, GÁSPÁR 1, Sári 4, Nagy I. 2. Cs: PISÁK (kapus), RADULOVICS 5, Takács F., Erdősi, Takács D. 1, Berta, Felső. Edző: Rapatyi Tamás
KISKUNHALAS: Cuyu - Kokas 3, dr. KARSAI D. 11 (5), Rábai 2, Kárpáti, SZŰCS N. 5, Szarka A. 4. Cs: Szűcs I. (kapus), Katona, Papp R., Horváth M., Juhász D., Virág 3, Karsai R. Edző: Zsadányi Sándor
Az eredmény alakulása: 8. p.: 2-6. 13. p.: 6-6. 21. p.: 9-9. 36. p.: 20-13. 47. p.: 27-19. 53. p.: 32-22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Rapatyi Tamás: – Jó lenne, ha a második félidei játékunkkal kezdenénk a mérkőzést.
Zsadányi Sándor: – A hazai csapat védekezésváltására nem tudtunk kellően reagálni, és ez döntött.
1. Győri Audi ETO KC 6 6 - - 204-140 +64  12
2. Békéscsabai ENK SE 6 6 - - 177-133 +44  12
3. DVSC-Aquaticum 6 4 - 2 187-157 +30  8
4. Váci NKSE 5 3 - 2 148-131 +17  6
5. Alcoa Fehérvár KC 5 3 - 2 138-130 +8  6
6. Siófok KC 6 3 - 3 158-178 -20  6
7. FTC 5 2 - 3 161-150 +11  4
8. Hódmezővásárhelyi NKC  5 2 - 3 150-161 -11  4