Bravúros Veszprém-győzelem Berlinben

2011.11.16. 20:51
A veszprémiek a 2. félidőben remekül játszó Pérez Carlos vezérletével nyertek Berlinben <br />(Fotó: Pozsonyi Zita, archív)
Az MKB Veszprém szerdán 29–24-re legyőzte Berlinben a Bundesliga új elitcsapatát, a Füchsét, így lerázta a 2. helyért vívott versenyfutásban a Füchsét. Mocsai Lajos csapata ideiglenesen a vezetést is átvette a B-csoportban, ám a Kielcében nyolcgólos győzelmet arató Atlético Madrid a nap végére visszaállította az „eredeti” sorrendet.

Az első négy fordulóban hat pontot szerző veszprémieknek az ötpontos német Füchse Berlin vendégeként lett volna miért visszavágniuk: augusztus 21-én, a Schlecker-kupa bronzmérkőzésén 11–10-es félidei vezetést követően megsemmisítő, 31–20-as vereséget szenvedtek.

A mérkőzés előtt a hétvégén autóbalesetben elhunyt Methe játékvezető testvérpár emlékének tiszteletére egyperces gyászszünetet tartottak.

A mérkőzés elején a berliniek első két góljára még válaszolni tudott Mocsai Lajos csapata, de aztán a sárga mezesek duplázni tudtak, és 10 perc után 4–2-re vezettek. A veszprémiek ezután felpörgették a játékot, átvették az irányítást, és öt percen belül kiegyenlítettek (6–6). Mirko Alilovic remek védése és a szintén bravúros megoldások sorát bemutató Mirsad Terzic gólja után pedig először, 7–6-ra vezetett a Veszprém. A németek új elitcsapata persze nem omlott össze, pillanatok alatt ismét fordított, és a szünetig már fej fej mellett haladt a két együttes – a berliniek az emberelőnyös helyzeteket sem tudták kihasználni arra, hogy elhúzzanak.

Iváncsik Gergő góljával aztán az utolsó percben 15–13-as vendégvezetés alakult ki.

A Bundesligában a Kiel mögött a második helyen álló, többek között a Hamburgot és a Flensburgot megelőző Füchse nyitott védekezéssel állt fel a második félidő elején, de nem volt túl jó hatása a játékára, a Pérez Carlost is bevető – és az első félidővel szemben a védekezések és a támadások között egy helyett kettőt cserélő – Veszprém három-, majd a 39. percre négygólosra növelte előnyét (16–20).

Az MKB agresszív, sok mozgással nehezített védekezése ellen nemigen tudott mit tenni a Berlin, de mivel a piros mezesek is egyre több tiszta dobást elrontottak (főleg Marko Vujinnak ment rosszul), közelebb lopóztak, a 49. percben Mark Bult büntetőjével feljöttek egy gólra. Azonban Pérez azonnal válaszolt, majd Iváncsik Tamás nullszögből lőtt góljával a 22. percben ismét három volt közte (21–24).

A remekül védő Alilovicon a berliniek kirakatembere, Iker Romero csak egyszer tudott kifogni, de volt válasz a góljára, és az utolsó hat percnek is magabiztos vendégvezetéssel kezdtek neki a csapatok. Silvio Heinevetter azonban megfogta Renato Sulic lövését, és az ellentámadásból gólt szereztek a németek (23–25).

MOCSAI LAJOS ELÉGEDETT

Mocsai Lajos, a Veszprém vezetőedzője elmondta, a napokban elvégzett kiváló munka eredménye a diadal, amely sportszerű mérkőzésen született meg.

„A Füchse nagyon jól felépített csapat, jó erőt képvisel. Jól sikerült a felkészülésünk. Az utolsó öt napban csak a Füchsére koncentráltunk. A csapatunk ma jól végrehajtotta a taktikai elképzeléseket. Boldogok vagyunk. Gratulálok mindkét együttesnek, korrekt, sportszerű meccs volt" – mondta Mocsai Lajos.

Vujin a hajrára belejött, négy perccel a vége előtt háromra növelte a különbséget. A 41 százalékos hatékonysággal védő Alilovic és Császár Gábor emberhátrányos gólja (23–27) után 2:15 perc maradt hátra, de a hátrányban továbbra is a Veszprém akarata érvényesült. A végén már érdemi változás nem történt, a Veszprém 29–24-es győzelmével lerázta a Füchsét a csoport második helyéért folyó versenyfutásban, és, bár még nagyon sok van hátra, akár az is előfordulhat, hogy a csoportkört záró MKB–Atlético Madrid összecsapás a csoportgyőzelemről dönt majd.

Berlinben az augusztusi mérkőzést 1/9-es lövési mutatóval záró, ezúttal viszont hétszer is betaláló Terzic mellett a második félidőben a csapatot remek megoldásaival és öt találatával előre lendítő Pérez és Alilovic kapust kell külön kiemelni a fantasztikus csapatmunkát végző csapatból.

FÜCHSE BERLIN–MKB VESZPRÉM 24–29

(A Digi Sport felvétele)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FÜCHSE BERLIN (német)–MKB VESZPRÉM KC 24–29 (13–15)
Berlin, 7000 néző. V: Dinu, Din (románok)
BERLIN: Heinevetter – Richwien 2, Petersson 4, Jaszka 4 (1), LAEN 5, CHRISTOPHERSEN 4, Nincevic 2. Cs: Stochl (kapus), Spoljaric, Bult, Pevnov 1, Steinbacken, Romero 1, Löffler 1. Edző: Dagur Sigurdsson

VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 3, Sulic 2, Laluska, ILYÉS 2, TERZIC 7, Iváncsik G. 1. Cs: Vujin 6 (1), CSÁSZÁR 3, Schuch, PÉREZ 5, Vilovski. Edző: Mocsai Lajos

Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 5. p.: 2–2. 13. p.: 6–4. 16. p.: 6–7. 19. p.: 9–9. 24. p.: 12–11. 34. p.: 15–18. 40. p.: 16–20. 49. p.: 21–22. 55. p.: 23–25