Az FTC csak egy góllal kapott ki Viborgban

2011.02.05. 17:13
Tomoriék biztató eredményt értek el (Fotó: Németh Ferenc, archív)
A Ferencváros remekül helytállt, és csak egygólos, 34–33-as vereséget szenvedett a Viborg otthonában a női kézilabda KEK 4. fordulójának első mérkőzésén.

A Bajnokok Ligája legutóbbi két kiírását megnyerő Viborgot jelentős veszteségek érték tavaly nyáron (Bojana Popovics és Katrine Lunde is távozott), ami az eredményekre is kihatással volt, a csapat címvédőként nem jutott tovább csoportjából a BL-ben, így került a KEK-be.

Összességében persze így is rettentő erős keretük maradt a dánoknak, így ők voltak a mérkőzés (és a párharc) esélyesei.

A viborgi találkozó azonban egyenlő erők küzdelmét hozta, az első félidő végig szoros volt, 1-2 góllal vezetett hol az egyik, hol a másik gárda. Támadásban Szucsánszki és Zácsik remekelt, a dán alakulat pedig főleg gyors indításokból volt eredményes.

A szünet után gyorsan meglépett a Viborg 25–21-re, de sikerült egyenlítenie a magyar csapatnak, s a folytatásban ismét fej fej mellett haladt a két gárda. A 34-33-as vereséggel az FTC-nek nagy esélye maradt a továbbjutás kiharcolására az egy hét múlva esedékes népligeti visszavágón.