Az FTC 7-1-gyel kezdett, 7-0-val zárt, mégis izgulhatott

2011.05.20. 20:22
A Ferencváros fordulatos mérkőzésen hazai pályán 26–23-ra legyőzte a Tatabányát a férfi kézilabda NB I harmadik helyért folyó párharcának harmadik mérkőzésén, így 2–1-re vezet.

Tíz perccel a vége előtt még úgy tűnt, elhasal a Ferencváros (Fotó: Pozsonyi Zita)

Az első két mérkőzést a hazai csapat nyerte meg a párharcban, és a mostani találkozó eleje szintén nem azt vetítette előre, hogy a vendégek örülhetnek majd a végén. A Ferencváros ugyanis villámrajtot vett, 5–0-ra elhúzott, a 10. percben pedig 7–1-es állást mutatott az eredményjelző.

A Tatabánya Lele Ákos góljaival kezdte meg a felzárkózást, ami annyira jól sikerült, hogy a szünetre csak egy gól maradt a Ferencváros előnyéből – az is csak azért, mert Perger Zsolt az utolsó másodpercekben kivédte a büntetőket addig biztos kézzel értékesítő Lele hétméteresét.

A második játékrész elejére már jobban odafigyelt a vendégcsapat, amely többször egyenlített, majd Michal Melus védéseinek is köszönhetően 19–18-ról 19–23-ra alakította az állást.

Tíz perc sem volt már hátra, így elúszni látszott a hajó a Fradi számára, ám ekkor következett az újabb fordulat. Mégpedig egy 7–0-s sorozat formájában, amit a hazaiak mutattak be. A Tatabánya már nem is dobott több gólt a mérkőzésen, így ismét vereséget szenvedett a Népligetben, a Fradinak már csak egy győzelem kell a bronzérem megszerzéséhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A HARMADIK HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
CELEBI-FTC–TATABÁNYA-CARBONEX KC 26–23 (13–12)
Kőbányai út, 700 néző. V: Nagy, Túróczy
FTC: PAUL – Bendó Cs. 3, Kos 4, Buday D. 4 (4), MAZÁK 4, KELECSEVICS 7 (1), Bakos Gy.3 Csere: PERGER (kapus), CZINA 1, Wieszt Zs., Török, Lepsényi, Tóth J., Németh T. Edző: Vladan Matics
TATABÁNYA: Szente – Harsányi 2 (1), Díaz 2, Halász 2, Kocsis Cs., LELE 8 (4), Kekezovics 1. Csere: MELUS (kapus), Dénes 1, Szabó Gy. 1, URBAN 5, Nagy T., Pordán 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–0. 15. p.: 9–3. 23. p.: 10–8. 28. p.:12–11. 31. p.: 13–13. 44. p.: 19–19. 50. p.: 19–23. 55. p.: 24–23
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, az FTC javára
Vladan Matics: – Amikor tíz perccel a vége előtt négygólos hátrányban voltunk, akkor is hittem a győzelemben, mert ezeknek a fiúknak hatalmas szívük van, nagyon szerethető csapat. Most is jó meccset vívtunk a Tatabányával, bár a bajnoki döntő is ilyen lenne!
DebreViktor: – Nagyon jó mérkőzés volt, elsősorban saját magunknak köszönhetjük, hogy elveszítettük – azt gondolom, elfáradtunk a hajrára. Dolgozunk tovább, készülünk a szerdai csatára.
AZ 5–8. HELYÉRT
Balatonfüred–PLER 30–22 (15–11)
Balatonfüred, 400 néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Lelkes 3, SZŐLLŐSI BE. 5, Salamon 2, Sandrk 3, KOVÁCS GY. 3, PÁSZTOR 8 (1). Cs: Szatmári (kapus), Szőllősi Ba., Kemény, NÉMETH L. 4 (1), Kis Á. 1, Zdolik 1, Ivanov. Edző: Sótonyi László
PLER: Székely – Marczinkó, Szalafai 1, PÁL G. 4 (1), Lendvay 4, KOCSI 3, Pálos 4 (2). Cs: IGLESIAS (kapus), Oláh 1, Debreczeni 1, Korsós, Koller, Rév 2 (1), Forgács, Auth 1, Mikita 1. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–0. 39. p.: 20–13. 54. p.: 27–18. 58. p.: 29–19
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Sótonyi László: – Kiválóan védekeztünk, de még van bennünk tartalék...
Adorján Gábor: – Örülök, hogy nem szoros eredménnyel mentünk bele a végjátékba.