Az észtek csak a szünetig reménykedhettek

2011.06.12. 13:51
Császár Gáborék már új vezetéssel készülhetnek a következő megmérettetésekre (Fotó: Czerkl Gábor)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 34–27-re győzött Észtország ellen, így százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg Európa-bajnoki selejtezőcsoportját. A vendégek a szünetben még két góllal vezettek a gyöngyösi mérkőzésen, ám a fordulás után már nem tudták feltartóztatni a mieinket.

A magyar csapat már biztos csoportelsőként várhatta a mérkőzést – amely előtt Iváncsik Tamást 100., Lékai Mátét 25. válogatottsága alkalmából köszöntötték –, az észtek számára viszont még nagy volt a tét, mivel győzelmük esetén kivívhatták volna az Eb-részvételt. Ennek megfelelően nagyon lelkesen kezdtek, és 3–0-ra gyorsan elhúztak.

A sok hiányzó és az ebből adódó felforgatott összeállításunk legfőképp a védekezésünkre volt rossz hatással, de támadásban is sok volt a hiba, és több ziccert is kihagytunk. A másik oldalon viszont a baltiak legjobbja, Mait Patrail egymás után lődözte a gólokat. Őt Tatai Péter egyébként jól ismerheti, hiszen a balátlövő a Schaffhausen színeiben a Pick-Szeged elleni két BL-meccsen összesen 15-ször talált be az előző idényben.

Mocsai Lajos 7–3-as észt vezetésnél a 9. percben időt kért, ami után – elsősorban Halász Máté góljainak köszönhetően – fel is zárkóztunk. Az észt kapuban azonban Marius Aleksejev elkapta a fonalat, bravúrjait követően a „rohanós" kézilabdát játszó vendégek ismét megléptek, így örülhettünk, hogy az első félidőt csak kétgólos előnnyel zárták (17–19).

A szünet után, mondhatjuk, helyreállt a világ rendje, Halász, majd Vadkerti Attila góljával egyenlítettünk, Ancsin Gábor átlövésével pedig már mi vezettünk. Ekkor már Mikler Roland állt a kapunkban Tatai helyett.

Halász még inkább belelendült, már nemcsak a góllövésben jeleskedett, hanem a társak kiszolgálásában is, Gulyás Péter passza után pedig Vadkerti kínai figurából volt eredményes. Negyedórával a vége előtt így már megnyugtató, ötgólos előnyünk volt, amit a végső dudaszóig sikerült hétgólosra növelni.

Győzelmünkkel megőriztük százszázalékos mérlegünket az Eb-selejtezők során, valamint biztossá tettük a macedónok Eb-részvételét.

FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 6. FORDULÓ
Magyarország–Észtország 34–27 (17–19)
Gyöngyös, 1100 néző. Vezette: Haszkisz, Cakonasz (görögök)
Magyarország: Tatai – Iváncsik T. 1, Zubai Sz. 3, Szöllősi Sz, Schuch 2, Császár 2, Törő 1. Csere: MIKLER (kapus) LÉKAI 2, HALÁSZ 9, Harsányi 4 (1), ANCSIN 6, Gulyás P. 1, VADKERTI 3
Észtország: Aleksejev – Liiva , Jaanimaa 5, Selge 2, Johannson 2, PATRAIL 9 (2), M. Pinnonen 5. Csere: Löokene (kapus), Kauge, Peedomaa 2, Muuga 1, S. Pinnonen, Lepp, Karuse 1
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–3. 9. p.: 3–7. 15. p.: 8–9. 21. p.: 10–14. 26. p.: 14–16. 34. p.: 21–19. 39. p.: 26–20. 46. p.: 29–22. 50. p.: 30–26. 56. p.: 32–26.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
MOCSAI LAJOS: – Két ellentétes félidőt látott a közönség, az elsőben kiütközött, hogy rendkívül sok játékos küszködik sérüléssel, és rájuk nem számíthattunk. Emiatt nehezen állt össze a csapatjátékunk, és kellett harminc perc, hogy magunkra találjunk. A szünet után védekező taktikát választottunk, és néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény is segített a győzelemhez.
KALMER MUSTING: – Nagyon fontos lett volna a két pont, hogy maradjon esélyünk a továbbjutásra a macedón–bosnyák meccs eredményének függvényében. Óriási iramban kezdtünk, hogy minél nagyobb előnyt szerezzünk, de a négy-öt gól sem volt elegendő, mert a magyarok kapuscseréjük és jobb cserejátékosaik révén tíz perc alatt megfordították a mérkőzést.