Az Érd mínusz hétről fordított az FTC ellen

2013.03.27. 20:34
Így örültek az érdiek a bravúros győzelemnek és a négy közé jutásnak (Fotók: Czerkl Gábor)
A második félidő közepén még hétgólos hátrányban lévő Érd hazai pályán 24–22-re legyőzte a Ferencvárost a női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában. Korábban a Vác is nyert – a BSE ellen –, így az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a Győr, a Ferencváros, a Vác és az Érd játszik majd az elődöntőben.

Ünnepélyes pillanatok előzték meg a mérkőzést. Szekeres Klárának átadták a 2012 legjobb felnőtt védőjátékosának járó díjat, valamint elbúcsúztatták Tóth Tímeát, aki hosszú éveket húzott le a Ferencvárosban, utolsó profi csapata pedig az Érd volt, amelynek színeiben még ebben a szezonban is pályára lépett néhány mérkőzésen, mielőtt bejelentette visszavonulását.

Az érdiek két fordulóval az alapszakasz vége előtt a harmadik helyen álltak, ám tudhatták: ha kikapnak az FTC-től, még a legjobb négyből is kicsúszhatnak. Helyzetüket könnyítette, hogy az amúgy is sérülésektől sújtott ferencvárosiak nem számíthattak Tomori Zsuzsannára sem, aki a Győr elleni rangadó utolsó percében piros lapot kapott, ezért automatikusan eltiltották a következő meccsről.

Akadozott is a vendégek támadójátéka – Szucsánszki Zita igyekezett vezér lenni, és ez többnyire sikerült is neki –, de jó védekezéssel és Alena Abramovics védéseivel ezt kompenzálni tudták. Az Érd kapusa, Oguntoye Viktória is több bravúrt bemutatott, ám a hazaiak sem ezt, sem az emberelőnyös helyzeteiket nem tudták kihasználni, így a szünetre viszonylag nagy, ötgólos hátrányt „szedtek össze”.

Szucsánszki Zita (fehérben) ereje is elfogyott a végére a ferencvárosiaknál

Hullámvölgyük a fordulás után tovább mélyült, a második félidőben majdnem hét percet kellett várni az első góljukra. Tovább növelte előnyét a Ferencváros, amely azonban 19–12-as vezetése után egymás után három gólt kapott. Időt is kért gyorsan Elek Gábor, de a következő két találatot is az érdiek jegyezték, akik így feljöttek mínusz kettőre (17–19).

Vérten Orsolya lerohanásból a vendégek gólcsendjét meg tudta törni, az érdiek lelkesedését azonban nem, a 24. percben Szara Vukcsevics beállóból kiegyenlített (21–21). A népligetiek ereje láthatóan elfogyott a hajrára, és helyzetükön az sem javított, hogy Szekerczés Luca a második hétméteresét is kihagyta, Szucsánszkira pedig kijöttek követő emberfogásra.

Az Érd nem elégedett meg az egy ponttal, fordított és 24–22-re megnyerte a csatát, így bejutott a legjobb négy közé. Az elődöntő másik három résztvevője a Győr, a Ferencváros és a Vác lesz.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

ÉTV-ÉRDI VSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–22 (8–13)
Érd, 350 néző. V: Horváth Péter, Marton Balázs
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 1, Kovács Anna 4, BOGNÁR B. 6, Kisfaludy, Szekeres, BALOG B. 3. Cs: Gridnyeva (kapus), Elez 1, Wolf 3, Vincze 2, Vukcsevics 3, Kovács G., Oláh 1. Edző: Szabó Edina
FTC: ABRAMOVICS – Kovacsicz 2, SZEKERCZÉS 4, SZUCSÁNSZKI 7(3), Szamoránsky 3, Dajka 1, Vérten 2. Cs: Pastrovics (kapus), Cifra 1, Deáki 1, Such 1, Szarka. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1-2. 10. p.: 3–2. 14. p.: 5–5. 20. p.: 5–8 28. p.: 8–10. 36. p.: 8–14. 42. p.: 12–19. 45. p.: 17–19. 49. p.: 18-21. 55. p.: 22-22.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/3.
SzabóEdina: – Még mindig nem tudom elhinni, hogy megfordult a mérkőzés. Hihetetlenül fontos volt nekünk legalább egy pont, a győzelemről csak álmodtunk.
Elek Gábor: – Gratulálok az Érdnek, végül felőröltek minket. Negyven percig helytálltunk ezzel a nagyon fiatal csapattal, utána azonban összeomlottunk. Kár érte.

VÁCI NKSE–BUDAPEST SE 33–26 (18–14)
Vác, 450 néző. V: Kisfalvi, Péli
VÁC: Bíró B. – Niksic, Barján 4, FARKAS V. 4, FÜLÖP A. 5, KLIVINYI 9 (3), Szádvári 4. Cs: JUHÁSZ E. (kapus), Mészáros R., Szondi 3, Ertl, VIRÁG 3, Nagy P. 1. Edző: Gulyás István
BSE: Hegyesi – Barczi 3, BORBÁS 6 (1), Petrovszki 4, Schneck D. 1, CSUKA 5, Rózsa 1. Cs: Schneck R. (kapus), FEKETE B. 6, Fundák, Pácz. Edző: Papp György
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 13. p.: 7–4. 19. p.: 11–8. 27. p.: 13–13. 35. p.: 21–16. 47. p.: 28–20. 54. p.: 30–25
Kiállítások: 2, ill. –
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Gulyás István: – Biztonságos játékunkkal arattunk győzelmet. Külön öröm, hogy sok fiatal játékosomnak tudtam játéklehetőséget biztosítani.
Papp György: – Időnként jól kézilabdáztunk. Sajnos a fontos pillanatokban buta hibákat követtünk el, amelyet az ellenfél megbüntetett.

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC 31–27 (19–14)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
BÉKÉSCSABA: SIPEKI – Nikolajenko 4 (1), TÓTH K. 5, Hajduch 3, GLUSICA 6, Hanczvikkel 2, Gávai 1. Cs.: Terenyi (kapus), Csáki 2, Nagy E., SZÖGI 3 (1), Dombi, KELEMEN 5, Walfisch. Edző: Bakó Botond
VESZPRÉM: Vígh – Hosszú, Planéta 6, TÓTH E. 4, Takács B., TÓTH G. 5, SCHATZL 7 (4). Cs.: Pásztor (kapus), Kokas, Palotás 1, Gulyás 1, Pelczéder 1, Bárány 2. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása: 4. p.: 0–3, 8. p.: 4–3, 9. p.: 4–5, 14. p.: 9–5, 23. p.: 14–9, 27. p.: 17–11, 35. p.: 23–16, 43. p.: 23–20, 50. p.: 28–21, 55. p.: 29–24.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek:3/2, ill. 4/4.
Bakó Botond: – Jó mérkőzést láthattak a nézők: sok gól született, remek volt a játék, nagy volt az iram. Végig irányítottuk a játékot, megérdemelten nyertünk.
Róth Kálmán: – A motiváltabb együttes győzött. Ma nem az én elveim szerint játszott a csapat.

GYŐRI AUDI ETO KC–FEHÉRVÁR KC 37–13 (16–5)
Győr, 1000 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
GYŐR: HERR O. – Orbán 2, RÉDEI-SOÓS 7, GÖRBICZ 6 (2), LÖKE 6, HORNYÁK D. 4, Szepesi 1. Cs: Tervel 1, E. AMORIM 6, Sirián 1, Korsós 1, Radicsevics 2. Edző: Ambros Martín
FEHÉRVÁR: Szikora – Azari, Emberovics 1, Tilinger 3 (2), Horváth B. 2, Triscsuk 3, Vaszari. Cs: Trimmel (kapus), Siti E. 1, Németh K. 1, Becséri 1, Németh N., Zsigmond, Kuhinkó 1, Májer. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 16. p.: 8–2. 24. p.: 13–3. 37. p.: 22–8. 41. p.: 24–10. 51. p.: 32–12
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Ambros Martín: – Mindig a jó védekezés a legfontosabb, és nagyon elégedett vagyok, hogy a csapat ezt maximálisan megvalósította.
Pal Oldrup Jensen: – Kitűnő Győrrel találkoztunk, sokkal több kellett volna ellene. Játékosaim hozzáállása ezúttal hagyott némi kívánnivalót maga után.

1. Győri Audi ETO KC 21 20 1 709–426 +283 41
2. FTC Rail Cargo 21 17 2 2 719–581 +138 36
3. ÉTV-Érdi VSE 21 13 2 6 592–513 +79 28
4. Váci NKSE 21 13 2 6 582–553 +29 28