Ausztria ránk ijesztett, de továbbjutottunk

2011.01.18. 23:15
Izland 26–23-ra legyőzte Ausztriát, ami azt jelenti, hogy a magyar válogatott továbbjutott a középdöntőbe a Svédországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon. Argentína a szlovákok utána a házigazda svédeket is legyőzte öt góllal, így a középdöntő küszöbére került. Svédország a veresége ellenére már továbbjutott csoportjából, ám ha csütörtökön a lengyelektől is kikap, akkor valószínűleg nem visz magával pontot a folytatásra.

A vártnál nagyobb izgalmakat hozott (számunkra is) az utolsó keddi mérkőzés, hiszen az eddig várakozáson alul teljesítő, a japánoktól és a norvégoktól is kikapó osztrákok a szünetben még 16–11-re vezettek az első három meccsüket megnyerő izlandiak ellen.

A fordulat a szünet után jött, a többször is emberhátrányba kerülő Ausztria ugyanis a 42. percben talált be először a második félidőben, ekkor már az északiak vezettek. A véghajrát is ők kezdték előnnyel, és taktikus játékkal végül csak megőrizték hibátlan mérlegüket.

Ez egyben azt is jelenti, hogy az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megvan a B-csoport három továbbjutója: Izland és Norvégia mellett a magyar csapat is készülhet a középdöntőre! A mieink Norvégia legyőzésének köszönhetően két pontot visznek magukkal.

Az argentinok legnagyobb kézilabdás sikerüket ünneplik
(Fotó: Reuters)
Az argentinok legnagyobb kézilabdás sikerüket ünneplik (Fotó: Reuters)

Az argentinok megtanultak kézilabdázni, ezt most már nyugodt szívvel kijelenthetjük. Az égszínkék-fehér mezes csapat már a nyitó mérkőzésén jelezte, hogy nem a pofozógép szerepét kívánja betölteni a vb-n, hiszen Dél-Koreával döntetlent játszott. Aztán jöttek a lengyelek, akiktől csak egy góllal kaptak ki, Szlovákia ellen viszont már feljegyezhették első győzelmüket – úgy, hogy második góljukat a 20. percben szerezték!

Nem akármilyen eredménysor egy olyan ország válogatottjától, amelyet eddig kézilabdában szinte sehol sem jegyeztek, az igazi bravúr azonban csak ezután következett. A svédek ellen sokkal jobban kezdtek, a 7. percben már 4–1 volt a javukra, és bár a svédek negyedórával később 9–8-ra fordítani tudtak, a házigazdák ekkor vezettek utoljára.

Az argentin kapuban Matías Schulz ezúttal is parádézott, amit 44 százalékos védési hatékonysága is jól mutat, az utolsó két percre pedig gyakorlatilag már nem maradtak izgalmak.

A D-csoport másik dél-amerikai alakulata is kitett magáért, Chile ugyanis megszerezte első pontját a vb-n, sőt majdnem rögtön kettőt. A második félidőben ugyanis végig vezettek Szlovákia ellen, és északi szomszédaink csak az utolsó előtti másodpercben a Pick-Szegedet erősítő Frantisek Sulc révén tudtak egyenlíteni.

Dél-Korea 40 percig tartotta a lépést a lengyelekkel, a találkozó utolsó harmadában azonban az európaiak egyértelművé tették, melyik a jobb csapat.

A keddi eredmények azt jelentik, hogy Argentína csak abban az esetben nem jut tovább, ha utolsó csoportmérkőzésén kikap Chilétől, Dél-Korea pedig legyőzi Szlovákiát. Svédország már biztos középdöntős, ám – ha Argentína továbbjut – oda csak annyi pontot visz magával, amennyit csütörtökön a lengyelek ellen szerez, azaz lehet, hogy semennyit.

Nem sok hiányzott hozzá, hogy a dél-amerikai csapatok vereség nélkül zárják a mai napot, Brazília ugyanis egyetlen góllal maradt csak alul a norvégokkal szemben. A zöld-sárga mezesek a 35. percben még 17–15-re vezettek, ám innen 23–18 lett a skandinávoknak, akiknek végül egy gólt sikerült megőrizniük előnyükből.

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Norvégia–Brazília 26–25 (13–12)
Ld: Myrhol 7, Mamelund 5, Tvedten 4, ill. Pacheco 6, Bortolini, Ribeiro 5-5, Cardoso 4
Ausztria–Izland 23–26 (16–11)
Ld: Weber 8, Bozovic, Szilágyi, Wilczynski 3-3, ill. Petersson 7, Ólafsson 5, Atlason, Gudjónsson, Stefánsson 3-3
Magyarország–Japán 28–24 (13–8)
Ld: Iváncsik G. 9, Lékai 6, Császár 5, ill. Mijazaki 5, Szuemacu 4, Nomura, Higasinagahama S. 3-3
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Svédország–Argentína 22–27 (10–12)
Ld: Larholm 5, Carlén 4, Kallman, Ekberg, Ekdahl 3-3, ill. Pizarro 6, Vidal, Migueles 4-4
Chile–Szlovákia 29–29 (15–12)
Ld: Emil Feuchtmann Pérez 11, Oneto 5, Salinas 4, il. Sulc 7, Niznan, T. Stranovsky, Antl 4-4
Dél-Korea–Lengyelország 20–25  (11–10)
Ld: Ju Dong Kun 5, Csong Ji Kjong 4, Pak Csung Ku 3, ill. Jurecki, Tkaczyk 5-5, Jaszka 4